REKLAMA:

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat po Ramicspa
#1
Exclamation 
Witam w nowej odsłonie.
Jak wiemy, ramicspa zakończył działalność i jego wtyczki nie będą przez niego aktualizowane:

Cytat:Repozytorium opuszcza github'a i przeniosło się na prywatny serwer. Zawartość repozytorium nie będzie dostepna publicznie. Zainstalowane wytczki powinny działać dalej funkcjonować a aktualizacjami ich kodu zajmą się ochotnicy co do swoich build'ów nie bardzo mają co włożyć.
https://github.com/ramicspa/kodi

Ramicspa przekierował swoje repozytorium na repo https://github.com/meserak86/cimar , na którym znajdują się "odblokowane" wtyczki. Wtyczki teoretycznie nie zawierają kodu powodującego kasowanie kodi/partycji/systemu przy wykryciu buildu bądź jego elementów. Piszę teoretycznie, gdyż wtyczki są mimo wszystko zakodowane i tak naprawdę nie ma pewności czy te elementy zostały usunięte czy nie. Nie do końca wiemy jakie są tam jeszcze "zabezpieczenia".
Proponuję zapoznać się z komentarzem @CherryKodi - http://forum.kodiwpigulce.pl/Watek-%C5%9...65#pid2765 - a zwłaszcza z tym fragmentem:
Cytat:Nie radzę instalować tych modowanych wtyczek ramica jeżeli chcecie mieć sprawne kodi .Wszystkie poprawne bez złośliwego kodu będą opisane na kodiwpigułce.pl. Na pewno kasują wszystkie pliki w kodi dodatki efilmy,naszekinotv  ,bajki online i cda.pl 


Na chwilę obecną polecam nieaktualizowanie repozytorium i nieinstalowanie wtyczek ramicspa z innych repozytoriów.

 Jak wyłączyć aktualizację repozytorium? Jest to świetnie opisane w artykule na stronie głównej: http://kodiwpigulce.pl/repozytorium-rami...-co-dalej/

Pojawiają się pytania:
1. Co dalej - co to za prywatny serwer?
Tego nie wiemy. Będzie to natomiast całkowicie prywatne i na własny użytek. Nie będzie upublicznione, więc nie można liczyć na dostęp. Nawet ja nie mam żadnej informacji.
2. Jak żyć?
Internet nie znosi pustki. Na chwilę obecną można zastąpić większość za pomocą:
Wielu rzeczy brakuje, brakuje niszowych wtyczek, brakuje tvp.pl, brakuje LivePolishTv - czy powstaną zamienniki czy nie... ciężko powiedzieć. Czy istnieje potrzeba żeby wszystkie "odtworzyć" w znanej nam formie? Chyba nie.

Z pewnych przecieków można wysnuć że w kwietniu/maju coś się pojawi. Ale co? Jaka będzie zawartość? To już trzeba poczekać.

Na pewno nie będziemy promować płatnych dodatków/list. Buildy? Tylko w ograniczonym zakresie - podstawowym, tylko bezpłatne...

Postaramy się tutaj pomagać w miarę naszych możliwości. Postaramy się też "zjednoczyć" kilka osób w ramach supportu dla użytkowników który możemy tu zaoferować. Postaramy się pomagać w tematach dookoła kodi - skórki/problemy - tak jak z kilkoma osobami robiłem to na githubie ramica. Postaramy się obserwować to, co się dzieje w tematyce Kodi. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.
Coś się skończyło - ale także coś się zaczyna.

Przy okazji - dziękuję ekipie kodiwpigulce za dołączenie mnie do ekipy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Odpowiedz
REKLAMA:#2
Wielka szkoda, co dalej co dalej...
Odpowiedz
#3
@Tomek... optymistyczne myślenie jest podstawą Smile
super, że dołączyłeś do zespołu !!!
Odpowiedz
#4
Jak wiecie udzielałem się u ramicspa, troszkę wysiłku włożyłem żeby to wyglądało jak wyglądało, ramicspa liczył się z moimi sugestiami. Tu mam nadzieję że uda nam się zaproponować/wyszukać alternatywy. Ale zachęcam też do tego, żebyście to wy nam pomagali, podsuwali tematy, wtyczki. Tylko tak przeżyjemy tę apokalipsę.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Odpowiedz
#5
melduje sie @Wisiann z Ramicspa,
bede wpadal czesto ,i dupe tobie zawracal,
???

musze jakos ogarnoc nowe forum poniewasz bede go uzywal tyko z telefonu,
takze przepraszam z poczatkowe wpadki???
Odpowiedz
#6
Witam.  Wylaczylem automatyczne aktualizacje wtyczek i nadal nie działa żadna wtyczka.  Pisze uaktualnij repozytorium oraz plugin by go uruchomić ? jak zrobić żeby wtyczki które mam zainstalowane działały ??
Odpowiedz
REKLAMA:#7
(03-03-2018, 07:25 AM)Lukaszek124 napisał(a): Witam.  Wylaczylem automatyczne aktualizacje wtyczek i nadal nie działa żadna wtyczka.  Pisze uaktualnij repozytorium oraz plugin by go uruchomić ? jak zrobić żeby wtyczki które mam zainstalowane działały ??

Wtyczki niestety będą już umierały powolna naturalna smiercią. te co działają a jest już ich naprawdę nie wiele będą działać dopoki....... nie umrą. Nic się na to nie poradzi. Trzeba szukać zamienników.

A tak wogóle to Witam wszystkich. Trzeba rozpocząć nowy rozdział Smile
Odpowiedz
#8
http://forum.kodiwpigulce.pl/Watek-Stara-wersja-ramicspa-sprzed-apokalipsy
Metoda już nie działa.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Odpowiedz
#9
Tzn trzeba odinstalowac wersie ramic 1.3.5 i wszystkie wtyczki i zainstalować starszą wersje ramic i wtyczki? ?
Odpowiedz
#10
A jednak coś tam może sie poradzi na jakiś czas Smile Tomek Smile

(03-03-2018, 09:12 AM)Lukaszek124 napisał(a): Tzn trzeba odinstalowac wersie ramic 1.3.5 i wszystkie wtyczki i zainstalować starszą wersje ramic i wtyczki? ?

Dokładnie tak trzeba zroić. Bardziej wypunktować jsak to zrobił Tomek się już nie da :Smile

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości