Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Box z androidem do 300/350zł
#1
Witam, czytam i przeglądam ostatnio internet w poszukiwaniu boxa z androidem i już sam nie wiem. Potrzebuję boxa z androidem pod kodi, iplę, player i ogólnie rozrywkę (nie koniecznie gry). Sprzęt ma być dla starszego gościa powiedzmy tak "średnio ogarniętego technologicznie" dlatego potrzebuję takiego, którego jak mu raz skonfiguruję żeby to dość bezawaryjnie śmigało. Budżet max 350zł. Przeglądam i przeglądam i nie wiem, ważne też jest dość dobre wifi chociaż jak będzie trzeba to mu kable przeciągne. Główne moje pytanie jest takie czy jest sens dopłacać do S912 lub 3gb Ram ? Zapytam jeszcze czy ktoś miał styczność z tymi bezprzewodowymi klawiaturami i8 co są bardzo często w zestawach na allegro ? Jak to się sprawuje ? czy są lepsze alternatywy w rozsądnych pieniądzach ? Trochę tych pytań wyszło ale już totalnie zgłupiałem i nie wiem na co postawić. Z góry dziękuję za odpowiedzi Smile 
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Tak na prawdę do tego co napisałeś wystarczy każdy box z s905x i 2GB ramu. Mecool czy MXQ. Co do klawiaturki to mam taka: 

[Obrazek: Rii_Mini_I8_2_4G_Mini_Wireless_Keyboard_...20.jpg?c=2]

i działa bardzo fajnie.

Na boxie możesz np odpalić LibreELEC i wtedy od razu po włączeniu będzie Kodi jeśli nie potrzeba innych aplikacji. Jeśli potrzeba no to zostawiasz androida. Zawsze możesz zdalnie się połączyć TeamViewerem i szybko coś poprawić w ustawieniach boxa/kodi/aplikacji.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Ja nie byłem w tematyce Android TV i zdecydowałem sie pewnie na najłatwiejse rozwiązanie czyl MiBox 4k czyli ok 220PLN
Ustawienia zmianiałem juz z 20 razy, ale doszedłem dzięi temu do jakiejś wprawy i ogólnej znajomości tematu


MiBoxa uzbroiłem w Nougat 7.0 b1028 i póki co jestem mega zadowolony.
A po dwóch tygodniach dołozyłem mu przejściókę 3xUSB/RJ45 - 1Gb i dzięki temu mam mniej kolizji pomiędzy routerem a boxem.
(Jak skanuję sieć wifi to zgłasza mi się z walzeności co lezy w domu od 12 do 16 urządzeń, także jest tłok)

Ważne - dobry router 2 - zakresowy, z AC , z MU MIMO inaczej bedzie dym
A mam juz w domu 3 chromcasty, (w tym 1 AUDIO) , 1 Box, iles tam laptopow, tabletów, telefonwó pryw i słuzbowych ech.....a i czytniki Kindla Tongue
A jeszcze zainwestowałem w PowerLine bo jednak nie wszedzie sygnał sięga
Odpowiedz
#4
Podepnę się pod temat :-)



Szukam sprzętu dla rodziców do 350zł. Waham się między M12 a Xiaomi Mi BOX 4k.
Jako, że rodzice są grubo po 50. BOX musi działać bezproblemowo I tu pytanie - która wersja będzie lepsza do KODI?
Byłem już zdecydowany na Xiaomi, ale znajomy który korzysta z BOX'a od dłuższego czasu radzi, żebym wziął coś na kablu ethernetowym (a Xiaomi tego nie posiada). Co o tym myślicie?

Ewentualnie jeśli jest cos lepszego do telewizji (tylko i wyłącznie) to proszę o rady.

PS Mój pierwszy post na forum
Odpowiedz
#5
Jeśli cena Mi Boxa Ci odpowiada i brak Ethernet nie jest problemem to bierz, a jak nie to bierz budżetowego Mecool'a tylko poczekaj na jakieś promo jak będzie. Ja mam kilka tych boxów z banggood i działa bdb: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Kupiłem o 20 Xiaomi Wink 73 USD + 6 USD za wysyłkę z Hiszpanii. Mam nadzieję, że przy 100mb na WI-FI nie będą mieli problemów.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości