Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CANAL+ BOX 4K - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Testy, recenzje, opinie. (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: CANAL+ BOX 4K (/showthread.php?tid=3676)



RE: CANAL+ BOX 4K - dabroviec - 25-10-2022

Prędkości mierz w sieci lokalnej, bo tak to nie wiadomo czy wina leży po stronie urządzenia, LAN czy połączenia z internetem.


RE: CANAL+ BOX 4K - WiecejLaserów - 26-10-2022

(25-10-2022, 07:34 PM)dabroviec napisał(a): Prędkości mierz w sieci lokalnej, bo tak to nie wiadomo czy wina leży po stronie urządzenia, LAN czy połączenia z internetem.
Kurcze, a jak to zrobić? Przekopując się przez internet to najczęściej wspominają o iPerf ale na tym ubogim sklepie google w boxie nie ma nic takiego.

Edit. Ok, ogarnąłem iperfa.

Wpialem w router pc po ethernecie i z serwerem na boxie pokazuje wynik sender 94.8 Mbits/sec i receiver to samo.
Z serwerem na PC jest sender 0 i receiver 94.6 Mbits/sec.
Co dalej?


RE: CANAL+ BOX 4K - dabroviec - 27-10-2022

Czyli po stronie urządzenia i Twojej sieci lokalnej nie ma problemu z uzyskaniem maksymalnej przepustowości portu (100 Mb/s).
Jeśli korzystasz z internetu mobilnego to może akurat był spadek prędkości. Zrób speed test na BOXie a zaraz po tym na smartfonie/PC i porównaj prędkości. Mam na myśli taki przeglądarkowy speed test.


RE: CANAL+ BOX 4K - WiecejLaserów - 27-10-2022

(27-10-2022, 05:39 AM)dabroviec napisał(a): Czyli po stronie urządzenia i Twojej sieci lokalnej nie ma problemu z uzyskaniem maksymalnej przepustowości portu (100 Mb/s).
Jeśli korzystasz z internetu mobilnego to może akurat był spadek prędkości. Zrób speed test na BOXie a zaraz po tym na smartfonie/PC i porównaj prędkości. Mam na myśli taki przeglądarkowy speed test.
Na boxie przez ethernet prędkość 20, na telefonie Wifi 2,4 GHz prędkość 55, na Wifi 5GHz 60-70. Serwer w każdym teście ustawiony na tą samą lokalizację.


RE: CANAL+ BOX 4K - dabroviec - 28-10-2022

@WiecejLaserów nie mam więcej pomysłów. Możesz jedynie sprawdzić czy PC podłączony przez ethernet też ma < 30 Mb/s.


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 28-10-2022

Po co ci w ogule te testy prędkości łącza? Box korzysta z usług które praktycznie wykorzystują tylko maksymalnie 20-30 Mbps  by działać bardzo dobrze.
Czy coś działa niewłaście że tak testujesz?
Box ma spełniać warunki dla klienta końcowego i pod to jest robiony system. Dla serwera multimediów też w sumie spełnia doskonale, nawet transfery ma praktycznie maksymalnie do osiągnięcia ale to tylko na Coreelec było.

Też sprawdziłem kilka speed testów i wyniki różne bo od max 30-40 do 100 Mbps.
Po sieci lokalnej też mam duże rozbieżności ale tu zwykle transfery zależą tylko od serwera, najlepsze wyszly mi z tunera sat, serwera NAS trochę gorsze.


RE: CANAL+ BOX 4K - WiecejLaserów - 28-10-2022

Głównie chodzi mi o GeForce Now, grając po Wifi 5 GHz prędkości są ok, ale ping skacze jak kozice po górach i są ścinki praktycznie uniemożliwiające normalne granie, po ethernecie jest dużo stabilniej ale znów prędkości za słabe.
Tak z ciekawości, bo mówisz o tym że box korzysta z usług gdzie te 20-30 są w zupełności wystarczające, a co ze streamingiem 4K np. HBO albo Prime, ewentualnie YouTube? Przy tych predkosciach nie ma buforowania? Tv mam FHD więc nie wiem jak to by wyglądało na tv 4K.


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 28-10-2022

4K streamingu to max 30 Mb/s a przeciętnie poniżej 20 Mb/s.
FHD to wszystko poniżej 10 Mb/s nawet.
4k 60Hz to średnio 22 Mb/s dla programów sportowych np z C+ i działa płynnie w streamingu nawet na WiFi.

Niestety box nie został stworzony do zastosowania go do gier, tu buforowanie jest największym problemem i dlatego zrywa a czasami nie da się grać w rzeczywistym.
Do płynnego grania wymagane też jest raczej łącze stałe i box bardziej do tego dostosowany.

Niejeden ma problemy z graniem na Nvidii Shield a Ty wymagasz płynności od boxa o wiele słabszego.


RE: CANAL+ BOX 4K - WiecejLaserów - 28-10-2022

Pc ma sieciówkę 100 i po ethernecie też jest około 30 max. Router brandowany przez T-Mobile więc pewnie namieszane w firmware i dlatego więcej nie podaje, nie wiem, tak myślę.

W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za chęć pomocy, wskazówki oraz garść informacji.

P.s Myślę, że gdyby nie te >30 po kablu, to dałby sobie radę z GeForce. Mówi się trudno, żyje się dalej. Jeszcze raz dzięki wszystkim.


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 28-10-2022

Poczytaj od pierwszego postu, tam jest trochę o prędkościach boxa i testach.