Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Problemy z wtyczkami (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia (/showthread.php?tid=4421)



RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - pcela - 14-09-2023

Próbowałem znaleźć jeden serial po polskim tytule. Po stronie GUI brak reakcji, a w logu jest tylko tyle

error <general>: GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.fanfilm/?action=tvSearchterm&name=poszukiwacze%20zaginionych%20skarbow
error <general>: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.fanfilm/?action=tvSearchterm&name=poszukiwacze%20zaginionych%20skarbow) failed

Bezpośrednio na TMDB odnajduje serial po polskim tytule.

Wersja wtyczki i modułu 2023.08.01.1


---
Po angielskim tytułem znajduje, ale nie wyszukuje poprawnie źródeł. Problemem jest znak "&" w angielskim tytule, co powoduje, że do tb7 (pozostałe zresztą tak samo) przekazywane jest "blood_&_treasure", a strona zwraca wyniki dla zapytania "blood" oraz "treasure". W takim przypadku już lepiej zamienić "&" na "%" co spowoduje, że obie frazy muszą wystąpić w jednym pliku. Dzieki temu znajdzie zarówno "blood & treasure", jak i "blood and treasure".
Ogólnie znak "&" nie może iść do wyszukiwarki.


RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - Tomek - 14-09-2023

Będzie poprawka Wink ale to będzie zupełnie nowy już FF..
Serial wyszukuje po słowach "poszukiwacze" - resztę sprawdzimy


RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - pcela - 14-09-2023

I jeszcze jeden błąd znalazłem.
Film "Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film". Jako wyszukiwarki przekazywane jest "miraculous_biedronka_i_czarny_kot.film" zamiast "miraculous_biedronka_i_czarny_kot_film" lub "miraculous_biedronka_i_czarny_kot._film".

Tutaj dwukropek i kropka powinny być traktowane tak samo.

I jeszcze mała sugestia odnośnie wyszukiwania linków do seriali.
Jakby do wyszukiwania zamiast obecnego "tytułserialu_s01e1" było przekazywane "tytułserialu%s01e01". Pozwaliłoby to wyszukać więcej źródeł, bo wtedy wyszuka także te pliki, w których nazwie pliku nr odcinka nie występuje bezpośrednio za tytułem serii.
Proponuję dla przykładu wpisać "wakfu_s01e01" i "wakfu%s01e01". Pierwsze zapytanie nie zwróci wyników, a drugie zwróci aż 3 (w tym 2 właściwe).


RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - tele - 15-09-2023

Ciekawa sprawa z tym znakiem % - czy to dotyczy tylko wyszukiwarki tb7, czy także innych, np. rapideo ?
Skąd o tym wiesz? Czy jest jakaś dokumentacja czy instrukcja jakie kody lub znaki mogą być używane przy wyszukiwaniu?


RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - pcela - 15-09-2023

(15-09-2023, 07:46 AM)tele napisał(a): Ciekawa sprawa z tym znakiem % - czy to dotyczy tylko wyszukiwarki tb7, czy także innych, np. rapideo ?
Skąd o tym wiesz? Czy jest jakaś dokumentacja czy instrukcja jakie kody lub znaki mogą być używane przy wyszukiwaniu?

Hostingi na to reagują, a wyszukiwarki przesyłają zapytanie do nich o szukany plik.
Na znak % reaguje: wplik, tb7, rapideo, nopremium, twojlimit.
Na znak & reaguje: wplik, tb7
Na znak + reaguję: rapideo, nopremium, twojlimit


I teraz.
Znaki % i + wyszukują pliki, w których nazwie występuje podany ciąg znaków, przy czym nie muszą one ze sobą bezpośrednio sąsiadować. 
Znak & wyszukuje pliki, w których nazwie występuje przynajmniej jeden z podanych wyrazów. Każda fraza wyszukiwana jest osobno. Można to podsumować, jako znajdź to lub to. ()

Czy są inne zmienne, tego nie wiem. Tyle udało mi się odkryć.


RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - czesio - 16-09-2023

Kiedy nowy FF już się nie mogę doczekać Tomek napisz coś więcej Smile


FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - Tomek - 16-09-2023

Wyjdzie jak będzie. Będzie jak wyjdzie.


RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - tele - 17-09-2023

(14-09-2023, 04:46 PM)pcela napisał(a): ---
Po angielskim tytułem znajduje, ale nie wyszukuje poprawnie źródeł. Problemem jest znak "&" w angielskim tytule, co powoduje, że do tb7 (pozostałe zresztą tak samo) przekazywane jest "blood_&_treasure", a strona zwraca wyniki dla zapytania "blood" oraz "treasure". W takim przypadku już lepiej zamienić "&" na "%" co spowoduje, że obie frazy muszą wystąpić w jednym pliku. Dzieki temu znajdzie zarówno "blood & treasure", jak i "blood and treasure".
Ogólnie znak "&" nie może iść do wyszukiwarki.

Coś nie do końca jest z tym znakiem %, bo robiłem testy dla wyszukiwarki tb7 i np. dla filmu Dungeons & Dragons są inne wyniki niż dla Dungeons and Dragons
Próbowałem Dungeons % Dragons jak również Dungeons%Dragons ale wówczas nie mam w ogóle żadnych wyników.
Są nazwy plików z & w nazwie, więc albo szukamy takiego znaku, albo szukamy zamiennika, czyli słówka and

Można wpisać do pola wyszukiwarki sam znak & i zobaczyć jakie nazwy zwraca wyszukiwarka.
Następnie wybrać jakiś tytuł i spróbować wyszukać frazę ale zamiast znaku & wstawić and - są różne wyniki.
Przykład: "Kenna James and Emma Rose" a "Kenna James & Emma Rose" (wybrałem losowo)

A dla filmu, który przytoczyłeś, akurat mimo, iż w bazie TMDB jest tytuł "Blood & Treasure", to akurat nie ma pliku o takiej nazwie, tylko "Blood and Treasure" , więc jeśli takich przypadków jest więcej, to można by zawsze zamieniać & na and, ale przy założeniu, że z frazą and będzie zawsze coś, w przeciwieństwie do znaku & (zależy pewnie od uploadera, który wrzuca plik). Chyba, że podasz jaką frazę wpisać do wyszukiwarki tb7, aby otrzymać i & oraz and (bo mi nie zwraca żadnych wyników, gdy zastosuje znak %)

(15-09-2023, 05:57 PM)pcela napisał(a): Znak & wyszukuje pliki, w których nazwie występuje przynajmniej jeden z podanych wyrazów. Każda fraza wyszukiwana jest osobno. Można to podsumować, jako znajdź to lub to. ()

Jeśli chodzi o wyszukiwarkę tb7, to też coś nie do końca tak jest jak piszesz, bo wówczas po wpisaniu np "Seksmisja&Mis" i powinien znaleźć i film Seksmisja i film Miś, a tak się nie dzieje.

(14-09-2023, 10:35 PM)pcela napisał(a): I jeszcze mała sugestia odnośnie wyszukiwania linków do seriali.
Jakby do wyszukiwania zamiast obecnego "tytułserialu_s01e1" było przekazywane "tytułserialu%s01e01". Pozwaliłoby to wyszukać więcej źródeł, bo wtedy wyszuka także te pliki, w których nazwie pliku nr odcinka nie występuje bezpośrednio za tytułem serii.
Proponuję dla przykładu wpisać "wakfu_s01e01" i "wakfu%s01e01". Pierwsze zapytanie nie zwróci wyników, a drugie zwróci aż 3 (w tym 2 właściwe).

To też jakieś dziwne - dla tego serialu co podałeś i owszem, ale spróbowałem np. "seksmisja%1983" - nic nie znaduje (a "seksmisja 1983" tak, a samo "seksmisja" nawet "Seksmisja.AC3.DVDRip.XViD.CD2 (1983).avi"


RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - pcela - 17-09-2023

Jeżeli chodzi o nazwy plików, to nie mogą w nich wystąpić znaki  # # % & * : < > ? (ale to zależy od systemu, niektóre pozwalają na niektóre z tych znaków w nazwie folderu lub pliku).


Dla hasła "dungeons%dragons" TB7 zwraca 3 strony wyników.

W przypadku Seksmisji działa fraza "seksmisja % 1983" lub "seksmisja % 1984". Bezpośrednio na wplik bez problemu odnajduje frazy "seksmisja%1983" lub "seksmisja%1984". To wygląda na jakiś filtr po stronie TB7, pewnie dostali zgłoszenie DMCA i filtrują wyniki.

A i mała ciekawostka. W przypadku wplik, tb7 szuka tylko w nazwie pliku, a w przypadku wrzucaj także w opisie.
Wrzucaj nie reaguje na znaki % & w zapytaniu. Wyszukiwarka na TB7 po prostu łączy się z s.wplik.com i wrzucaj.pl/search i przesyła wpisaną frazę.

Do tego "wrzucaj" odróżnia kropkę od spacji w nazwie pliku. Tam przykładowo "seksmisja.1984" i "seksmisja 1984" zwróci różne wyniki, co też przekłada się na wyniki zwracane przez tb7. Większość uploaderów stosuje kropki w nazwie pliku zamiast spacji, co niestety spowoduje, że "wrzucaj" nie zwróci wyników (o ile szukana fraza nie występuje w opisie pliku, ale mało komu chce się edytować po przesłaniu opis pliku). Dla "wplik" nie ma zaś znaczenia czy jest spacja, czy kropka w nazwie pliku, wyszukiwane są pliki zarówno z kropką pomiędzy frazami, jak i spacją.


RE: FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia - tele - 17-09-2023

(17-09-2023, 02:30 PM)pcela napisał(a): Dla hasła "dungeons%dragons" TB7 zwraca 3 strony wyników.
 
U mnie nic:
[Obrazek: mhrjQFOl.png]