Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box (/showthread.php?tid=734)

Strony: 1 2


MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - zwonko - 17-04-2018

Witam wszystkich serdecznie Smile
Chciałem zakupić android box i (jak większość) nie wiem co wybrać.
Mam kilka pytań:
-odtwarzanie filmu 4K w Mi box z dysku/pendrive? Bo mecool ponoć przy tym ledwo daje rade, a Xiaomi niby niższy spec ma...
-filmy z zalukaj.com, czy będą działać na obu boxach?
-czy w Mi Box, da się rozdzielić jakoś port USB żeby podpiąć więcej urzadzeń? Np mysz+klawiatura i dysk zewnętrzny 2,5"
-znalazłem info że w Xiaomi Netflix działa w 4K a na mecool w 1080p, to prawda?

Dodam, że raczej skłaniam się ku mecool, bo jednak więcej ram i pamieci wewnętrznej pewnie się przyda. No i port Ethernet, ponoć mibox może mieć problemy z zasięgiem WiFi.Teoretycznie wolałbym, żeby box był bezobsługowy co raczej jest lepsze przy Mi Box, ale z drugiej strony przeglądając wtyczki do KODI kilka mi się podoba i boje się że na Mi BOX braknie miejsca.


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - Danio - 17-04-2018

Podepniesz wszystko o czym pisałeś. USB rozdzielisz hub-em, np. takim: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
W ten sposób uzyskasz również gigabitowy LAN Smile
Mi box od Xiaomi ma certyfikat Netflixa i działa w 4K.
Moduł WiFi jest bardzo OK. Używam go w domu jednorodzinnym i od routera dzieli go jakieś 6m (po przekątnej) plus żelbetowy strop (inna kondygnacja). Sygnał zawsze spoko.
No właśnie pamięć ROM tego Mi boxa to jego największa bolączka. Ja mam zainstalowane kilka (niezbędnych mi) apek + KODI,  i zostało mi 1.1GB wolnej przestrzeni Sad


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - mjw - 17-04-2018

@Danio aby uzyskać gigabitowe połączenie LAN musisz posiadać USB 3.0 czego w Mi Boxie nie ma.
Netflix 4K też nie działa na Mi Boxie.
@zwonko jeśli chodzi o filmy 4k w mecoolu chodzą bez problemu.
W obu boxach Netflix 1080p.


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - Danio - 17-04-2018

Czyli 4k na Xiaomi w Netflix to czysty marketing? "Wszędzie" przeciez trąbią, że Mi box (jako jeden z nielicznych) obsługuje UFHD.


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - zwonko - 17-04-2018

No ja właśnie też słyszałem o tym 4K tylko tak myślałem że jest to określane "wspiera 4K" czyli nie koniecznie odtwarza
@mjw czy z 2.0 będzie choćby 100mbit?


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - godzina1522 - 17-04-2018

(17-04-2018, 05:31 PM)zwonko napisał(a): @mjw czy z 2.0 będzie choćby 100mbit?
Zgodnie ze specyfikacją USB:
USB 1.1: do 1,5 MB/s
USB 2.0: do 60 MB/s
USB 3.1 gen. 1: do 625 MB/s
USB 3.1 gen. 2: do 1,25 GB/s

Do 60MB/s - więc tyle to w naprawdę dobrych warunkach (dobry hardware - port/koncentrator+hub) i na pewno nie przy małych plikach. W tym wypadku to 60MB/s jeszcze dzieli się na LAN+3xUSB.
"Dobry" koncentrator USB 2.0 odczyt ma na poziomie 45MB/s (tylko przy dużej ilości małych plików leci na łeb na szyję)
Ale spoko... do 1080p 8-10MB/s to luzem wystarcza (o ile ciągłe i nic nie przerywa).


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - mjw - 17-04-2018

@Danio @zwonko 4k w nazwie miboxa oznacza, że odtwarza pliki 4k, a nie Netflixa. Jedynymi urządzeniami na androidzie, które odpalą Netflix 4K to Nvidia Shield TV lub Ferguson FBOX ATV oraz Chromecast.


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - zbigzbig20 - 17-04-2018

@mjw, posiadam wetek play 2 z wbudowanym tunerem dvb-s i na romie android tv (nieoficjalnym) działa netflix w 4k z dźwiękiem 5.1 :-)


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - mjw - 17-04-2018

@zbigzbig20 a sorry zapomniałem o Weteku - racja. Smile


RE: MECOOL M8S Pro L vs Xiaomi Mi Box - zwonko - 18-04-2018

Dobrze a powiedzcie mi jeszcze jak jest z tym zalukaj.com. Bo mam tam konto wykupione na rok w przód, za pół darmo. Slyszałem że trzeba zainstalować nieoficjalnego chroma i powinno to działać. Na telefonie z androidem 7.1 dziala bez problemu na chrome.

Ten Ferguson tez wygląda spoko, specyfikacja mniej wiecej jak xiaomi plus gratis port usb i ethernet. Wcale nie jakoś bardzo droższy, ale chyba jednak dalej jestem na Mecool bardziej. O netflixie na razie nie mysle, choć przyszłościowo może się przydać. Na razie wole ogladać "za darmo" niż w abonamencie Tongue