Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool M8s pro+ i błąd Netflix tvq-pb-103 (2.10.0)
#1
Od jakiś 2 dni nie mogę niczego odpalić na Netfliksie z powodu błędu tvq-pb-103 (2.10.0). Zapowiedzi i reklamy uruchamiają się normalnie ale nie da się niż niczego obejrzeć bo wyskakuje ten błąd. Na Mi boxie i telefonie problemów nie ma. Czyżby netflix nie dawał już wsparcia dla Mecoola? Resetowanie pudełka, wgrywanie aplikacji na nowo nie pomogło. Ktoś ma może ten sam problem?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Wszyscy mają ten problem na wszystkich chińskich urządzeniach. Na chwilę obecną można używać aplikacji z tabletu/telefonu.
Netflix niby twierdzi, że wie o problemie i starają się go rozwiązać, a producent Mecoolów też się niby wzięło za sprawdzanie.

Także znów trzeba czekać...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Ja tylko napisze jak ktoś się czasem pyta co lepsze Mi Box czy Mecool. To przy ATV taka właśnie jest różnica między urządzeniem z certyfikatem i bez, że w tym bez z dnia na dzień wtyczka może powiedzieć papa. Jestem święcie przekonany że to zamierzone działanie netflixa.
Odpowiedz
#4
Jedyny plus mi boxa to certyfikacja Netflix. Jednak jeden plus to za mało jak dla mnie. Teraz ludzie powoli zaczynają wymieniać znów telewizory na nowe i tam już praktycznie wszędzie jest Netflix. Więc taki mi box nawet jednego plusa nie będzie mieć.
Jeśli to znów zamierzone działanie to pożegnam się z nimi - płacić za usługę i nie móc z niej korzystać to przesada.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Jedyna możliwość do dzwonić do nich nawet codziennie, niech wiedzą, i oddają kasę za każdy dzień tak jak operator tv kiedy z jego winy nie masz możliwości oglądania tv.
Odpowiedz
#6
Dziś już mają inną gadkę: 

Cytat:We did a check on this and we are aware that some members are experiencing this. Good news is, there is nothing wrong with your device or your account. Our engineers are already working on having this resolved the soonest possible time! For the meantime, please continue to use Netflix on an alternate device.

Cytat:Well in this case we will respect your decision if you'll wish to cancel since we are still working on a fix for this issue and We do not have a guaranteed time frame as to when will this be resolve but rest assured that our Tier 3 engineers are currently working on a permanent fix for this. At this point, we ask for your patience and understanding as we try to work this out from our end. This might take more than a week or so just to set proper expectation.


Ciekawe czy coś ruszy czy tylko takie pierdzenie żeby się odczepić...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Podobnie Netflix pisał przy poprzedniej "awarii", że niby inżynierowi sprawdzają itd. Gdyby nie fix od producenta Mecooli, dawno było by już pozamiatane. Jeżeli ktoś coś poradzi to tylko producent urządzeń.
Odpowiedz
#8
(11-12-2018, 02:50 PM)robert32 napisał(a): Podobnie Netflix pisał przy poprzedniej "awarii", że niby inżynierowi sprawdzają itd. Gdyby nie fix od producenta Mecooli, dawno było by już pozamiatane. Jeżeli ktoś coś poradzi to tylko producent urządzeń.

Dokładnie - tylko producent Mecool może coś poradzić.
Dzis u mnie Showmax dołączył do Netflixa- błąd połączenia z serwerami Showax. Na innym urządzeniu śmiga aż miło.
Odpowiedz
#9
Ja dzisiaj, oprocz tego problemu z odpalaniem filmow z netflixa, nie moge nawet przez apke hd polaczyc sie z serwerami netflixa. Nie wiem o co chodzi. Przeisntalowalem dzisiaj apke i nawet nie moge sie polaczyc, zeby dane logowania wpisac. Oczywiscie na boxie apka tabletowa laczy sie normalnie (choc przez chwile tez mialem problem, ale zniknal). Ma ktos tak? Albo moze wie ktos co zrobic zeby chociaz polaczenie apka zlapala?
Odpowiedz
#10
U mnie to samo więc albo coś robi Netflix żeby naprawić albo żeby z**ać do końca.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości