Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 40,458
» Najnowszy użytkownik: SQ5TB
» Wątków na forum: 4,813
» Postów na forum: 44,313

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 242 użytkowników online.
» 5 Użytkownik(ów) | 235 Gość(i)
Bing, Google, arturo11, bater79, kosu_kielce, RebA

Ostatnie wątki
Film
Forum: Filmy
Ostatni post: redhunter
5 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 313
» Wyświetleń: 58,444
FanFilm - temat zbiorczy ...
Forum: Problemy z wtyczkami
Ostatni post: z.sproski
9 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 715
» Wyświetleń: 64,893
konto Plusx
Forum: Sprzedam / Kupię / Zamienię
Ostatni post: Sierak2012
Wczoraj, 07:15 PM
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1,044
Kodi na webos LG
Forum: Oprogramowanie / Firmware
Ostatni post: jon1022
Wczoraj, 06:45 AM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 126
Przesyłanie wideo ze stro...
Forum: Kodi dla początkujących
Ostatni post: Łonogrzmot
26-03-2024, 01:09 PM
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 198
Wtyczka tv live
Forum: Poszukuję wtyczki
Ostatni post: Piramida
24-03-2024, 09:56 PM
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 571
Problem z wtyczką pobiera...
Forum: Problemy z wtyczkami
Ostatni post: Outlander
24-03-2024, 03:49 PM
» Odpowiedzi: 25
» Wyświetleń: 8,905
Arctic: Zephyr 2 - Resurr...
Forum: Skórki
Ostatni post: arkady1964
24-03-2024, 07:42 AM
» Odpowiedzi: 211
» Wyświetleń: 35,762
Co teraz słuchasz?
Forum: Off topic
Ostatni post: bigdamian
23-03-2024, 09:54 PM
» Odpowiedzi: 180
» Wyświetleń: 33,072
Nokia 8000 czy Strong SRT...
Forum: Dyskusja ogólna
Ostatni post: Łonogrzmot
23-03-2024, 07:55 PM
» Odpowiedzi: 16
» Wyświetleń: 408

 
  Nvidia shield tv 2019
Napisane przez: zorro_9 - 19-03-2021, 10:06 PM - Forum: Dyskusja ogólna - Odpowiedzi (1)

Witam
Mam takie pytanie
czy będzie możliwość obsługiwać kodek AV1 przez nvidia shield tv 2019 czy tylko sprzętowo będzie się dało to rozwiązać?

Pozdro

Wydrukuj tę wiadomość

Bug Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie
Napisane przez: Matheusz - 19-03-2021, 08:01 PM - Forum: Aplikacje - Odpowiedzi (332)

[Obrazek: banner.png]


Witam.

Jako że ostatnio zmodyfikowałem apkę Launcher Managera, chciałbym się nią z wami podzielić. Launcher Manager to nic innego jak aplikacja pozwalająca w kliku prostych krokach zmienić launcher (ekran startowy) waszego boxa na ten zainstalowany przez was.

Nie ma potrzeby żmudnego łączenia się kompem z boxem przy pomocy ADB oraz ręcznego wklepywania komend. Po takiej zmianie tv box używa doinstalowanego launchera jako domyślnego. Co ważne LM nie usuwa oryginalnego programu od producenta, a jedynie wyłącza. W każdej chwili można przy pomocy tej aplikacji przywrócić oryginalny launcher. Apkę stworzyli: Wolf oraz By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.. Ja ją tylko zmodyfikowałem dla operatorskich tv boxów.

Obecnie dostępne są wersje apki dla urządzeń:

Stworzone przez Wolfa oraz By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

• Mi Box / Shield TV (inne boxy posiadające oryginalny launcher AndroidTV) - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

• Chromecast 2020 (inne boxy oparte na AndroidTV 10) - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

• Amazon Fire TV (FireTV w wersji 6 w górę) - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Zmodyfikowane przeze mnie z pomocą społeczności:

• T-Mobile TV Box / Kaon KSTB6077
• T-Mobile Magenta TV ONE, HY44GX4 - wersja na rynek niemiecki
• Play TV Box / wszystkie wersje (1,2,3)
• Canal+ TV Box / Skyworth HY4001 / HY40A2 / CANALATV1
• Vectra TV Box / SDMC DV8519

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - Google Drive (może powodować problemy)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - One Drive

Polecane przeze mnie launchery (wykrywane przez Launcher Manager)

Wolf Launcher (mod ATV Launcher w 100% darmowy) - najbardziej konfigurowalny launcher na Android TV



[Obrazek: Wolf-Launcher-20201102-165914-1.png]


[Obrazek: screen-2021-01-30-072953-1.png][Obrazek: Wolf-Launcher-20201231-004926-1.png]


Dzięki uprzejmości oraz zaangażowaniu @"@GUTEK@"#295046 mamy spersonalizowane edycje Wolf Launchera (0.1.7) dla urządzeń:

•Wolf Launcher z napisem Xiaomi - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

•Wolf Launcher z napisem T-Mobile - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

•Wolf Launcher z napisem Play Now - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

•Wolf Launcher z napisem Canal+ - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

•Wolf Launcher z napisem Vectra - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: Wolf-Launcher-warianty.png]


Leanback on Fire - launcher pierwotnie tworzony dla urządzeń opartych na Fire TV, jednak działa bezproblemowo także na AndroidTV - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

• wersja dla Chromecasta 2020 z naprawionym błędem z dostępem do pamięci urządzenia co uniemożliwiało ustawienie własnej tapety - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: Screenshot-20200705-150113-1.png]

[Obrazek: Leanback-On-Fire-20210511-142139.png]


Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia waszego sprzętu. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Procedura:
  1. Upewnij się, że wyszukiwanie głosowe z pilota działa poprawnie (może pomóc, gdy zrobisz coś nie tak)
    Zainstaluj alternatywny Launcher.
  2. Pobierz jeden z polecanych , ponieważ są one prawidłowo wykrywane. (Jeśli chcesz używać innego nieprzetestowanego zalecam, aby na czas ustawiania mieć zainstalowany także jeden z polecanych. Pomoże to uniknąć czarnego ekranu w razie, gdy wasz launcher okaże się niewspierany.
  3. Uwaga. Przed uruchomieniem Launcher Managera zainstaluj alternatywny launcher inaczej będziesz mieć czarny ekran i będzie potrzebny reset przez recovery, co nie jest takie proste w tv boxach od operatora.
  4. Otwórz Launcher Manager. Aby włączyć niestandardowy launcher w sekcji "Launcher Options", wybierz "DISABLE STOCK LAUNCHER".
  5. Podczas pierwszego użycia aplikacji pojawi się okno "CONNECTION FAILED, kliknij "OPEN ADB SETTINGS" i włącz "DEBUGOWANIE USB / DEBUGOWANIE SIECI" i Naciśnij przycisk WSTECZ. Jeśli nadal pojawia się ten błąd uruchom ponownie urządzenie.
  6. Naciśnij przycisk HOME (domek). Jeżeli mamy zainstalowany więcej niż jeden launcher pojawi się okno wyboru z menu uruchomienia możemy wybrać: TYLKO RAZ - uruchamia launcher tylko jednorazowo ZAWSZE - wybrany launcher zostaje zapamiętany jako domyślny na tym urządzenia.

[Obrazek: screen-2021-03-11-105620.png]

Instrukcja w przypadku wystąpienia czarnego ekranu. Może się to pojawić w 2 sytuacjach: - wyłączenie oryginalnego launchera bez instalacji alternatywnego / instalacja alternatywnego launchera, który na boxie nie jest wykrywany jako launcher (zainstaluj jeden z polecanych)

  1. Kliknij przycisk mikrofonu na pilocie.
  2. Powiedz "Otwórz ustawienia". Otworzy się menu ustawień AndroidTV.
  3. Przejdź do menu APLIKACJE, następnie ZOBACZ WSZYSTKIE APLIKACJE, wyszukaj na liście pozycję LAUNCHER MANAGER, wejdź, kliknij OTWÓRZ.
  4. Wybierz menu ENABLE STOCK LAUCHER i kliknij klawisz HOME.
  5. Gotowe. Oryginalny launcher ponownie włączony.

Wydrukuj tę wiadomość

  Czarny ekran
Napisane przez: samson09 - 19-03-2021, 07:40 AM - Forum: Android - Odpowiedzi (1)

Witam mam problem. Kupiłem xiaomi mi 11 i zainstalowałem kodi 18.9 i 19 też próboiwałem. I po włączeniu i przyznaniu dostepu do multimediów ekran robi się czarny i nic nie widac. Jak poruszę gestami to słychać że kodi pracuje ale nic nie widac.

Wydrukuj tę wiadomość

  Kodi + profile + mysql
Napisane przez: scorpion_1982 - 18-03-2021, 03:47 PM - Forum: Pomoc & Poradniki - Odpowiedzi (7)

Witam serdecznie.
Mam kodi v18.9 na komputerze oraz telewizorze - z racji tego że mam problemy z najnowszą wersją kodi na tv.

Na NAS działa serwer mysql
dodałem użytkownika pod potrzeby kodi, dla 1 użytkownika wszystko jest ok, niestety dla kolejnego mimo że mam zaznaczony inny materiał mam ten sam materiał wideo.
Jedynie przychodzi mi do głowy by w każdym profilu dawać inny plik konfiguracyjny tzn nazywać inaczej np. kodi_video_dzieci, kodi_video_user1 itp.
Czy jest inny sposób ??
Główny plik wygląda tak:

<advancedsettings>
    <videodatabase>
        <type>mysql</type>
        <host>192.168.1.184</host>
        <port>3307</port>
        <user>kodi</user>
        <pass>pass</pass>
        <name>kodi_video</name>
    </videodatabase>
    <musicdatebase>
        <type>mysql</type>
        <host>192.168.1.184</host>
        <port>3307</port>
        <user>kodi</user>
        <pass>pass</pass>
        <name>kodi_music</name>
    </musicdatebase>
</advancedsettings>


Proszę mi napisać jak musi wyglądać plik advancedsettings.xml by to wszystko działało właściwie dla wielu kont na kodi.
Proszę dodatkowo napisać co można uwzględnić w tym pliku ?

Dziękuję serdecznie za wskazówki i pomoc.

Wydrukuj tę wiadomość

  x96 max co dalej ...
Napisane przez: Kamil00s - 18-03-2021, 12:53 PM - Forum: Dyskusja ogólna - Odpowiedzi (12)

Witajcie,

dostałem bo był nie używany box j.w

co z nim zrobić  ? Wink

soft mam z 2018,
netflix działa ale krzyczy że jest aktualizacja (której nie mogę pobrać) mam problem z google play (pluje mi błędami 192 404 jak próbuję coś pobrać)

czy jest jakieś alternatywne oprogramowanie (firmware) które warto wrzucić? atv ?

sorry za lamerskie pytania ... ale ostatnie "zabawy" box-ami miałem ze 3 lata temu...

przez brak możliwość pobrania apek z googla nawet nie wiem do końca co jest w środku

"telefon" zgłasza się jako x96max_v311
android 8.1

powinno być 4 GB ramu i 64 GB ROM ... ale działa jak by miał 1Wink

poradźcie proszę ...

Wydrukuj tę wiadomość

  HTPC - motherboard ?
Napisane przez: kris777 - 17-03-2021, 05:39 PM - Forum: Dyskusja ogólna - Odpowiedzi (44)

Mam pytanie czy ktoś używa zwykły PC jako HTPC  + KODI . Czy w dzisiejszych czasach jeszcze warto w to wejść choćby z sentymentu. Jeśli tak ...to czy możecie podpowiedzieć jaką płytę główną warto wykorzystać. Fajnie by było żeby miała ( na dzień dzisiejszy ) np. pasywne chłodzenie możliwość odbioru 4K i jak najmniejszego poboru prądu.
pozdro!

Wydrukuj tę wiadomość

  Jaki box pod CoreELEC ?
Napisane przez: jp44 - 17-03-2021, 11:47 AM - Forum: Dyskusja ogólna - Odpowiedzi (3)

Cześć,

Jaki Box do 300 zł polecacie który mógłby współpracować z CoreELEC ? Chciałbym aby koniecznie działał na tym systemie. Parę miesięcy kupiłem znajomej Xiaomi Mi Box S - totalna porażka. Sprzęt dobry pod samego Androida, podstawowe aplikacje, do Kodi się nie nadaje - wieczne problemy : wiesza się, nie reaguje, wyłącza, chciałbym sprzedać
i kupić coś innego.

Sprzęt powinien płynnie odtwarzacz, strumieniować materiały 4K.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Wydrukuj tę wiadomość

  Tivimate brak dźwięku Canal+
Napisane przez: qba97 - 16-03-2021, 01:13 PM - Forum: Pomoc & Poradniki - Odpowiedzi (8)

Witam. 

Mój problem polega na tym , iż nie mam dźwięku na każdych kanałach Canal+ . Zmieniałem ścieżki dźwiękowe i nic. Moje urządzenie to x96 max plus, aplikacja to Tivimate, lista teleelevidenie. Może ktoś borykał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać.

Wydrukuj tę wiadomość

  Netflix na niecertyfikowanych urządzeniach w wersji ATV
Napisane przez: gadom92 - 15-03-2021, 02:52 PM - Forum: Aplikacje - Odpowiedzi (5)

Witam
Znudzony moim wolnym Xiaomi Mi Box 3 kupiłem ostatnio zachwalanego na tym forum X96 Max, ale brakowało mi Netflixa. Ostatnio natknąłem się na XDA na ten wątek
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. i udało mi się zrobić działającą wersję na tego boxa. 
Wystarczy wpisać swój numer ESN i wszystko samo się robi
Link do aplikacji zrobionej przeze mnie na X96 Max By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Wydrukuj tę wiadomość

  KODI 19 - Nie działa pilot wifi
Napisane przez: kokosz887 - 14-03-2021, 07:06 PM - Forum: CoreELEC - Brak odpowiedzi

Ma ktoś może wiedzę jak naprawić działanie pilota wifi w KODI 19 (COREELEC z karty SD)? Na wersji 9.2.0 (zwykłej, nie ng) wszystko działało normalnie.

Działa mi oryginalny pilot IR, natomiast nie działa pilot wifi 2.4G z klawiaturą. Na karcie SD mam skopiowany plik remote.conf

Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale w ANDROID BOXIE mam wgrany firmware atvexperience v4 i tam np. działa właśnie pilot 2.4G a nie działa ten oryginalny (czyli na odwrót).

Wgrałem na próbę z powrotem oryginalny soft do boxa (MINI M8S II 2/16) i wtedy na KODI 19 działa zarówno pilot IR jak i wifi.

Skopiowałem do folderu etc na androidzie (atvexperience v4) plik remote.conf ale nic to nie pomogło.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Wydrukuj tę wiadomość