Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB (/showthread.php?tid=2324)

Strony: 1 2 3 4 5


Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - mjw - 11-12-2019

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Dzisiaj dotarł do mnie Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB z procesorem s905x3.
Działa całkiem żwawo, jednak jedyny dysk 2,5" jaki mam w domu przestał działać więc muszę kupić jakiś aby sprawdzić jak to działa z tym boxem. 

Kupić można tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pierwsze co się rzuca w oczy to to, że ekranik jest malutki względem zdjęć producenta. Tongue

Jak macie jakieś pytania to dawać znać, od jutra będę konfigurował i testował.

CoreELEC
Wszystko elegancko śmiga, pilot, wyświetlacz, wifi oraz bluetooth. Dysk też bez problemu jest widoczny. 
Można bootować z karty pamięci, USB czy dysku twardego.


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - jerzyk17 - 14-12-2019

Jakiej wysokości dysk można włożyć? Są dyski 2,5" 4TB ale mają 15 mm.


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - mjw - 14-12-2019

Zmierzę jutro Smile


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - amrowek - 15-12-2019

obsługuje netflixa?


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - mjw - 15-12-2019

@jerzyk17 zmieści się.
@amrowek netflix tylko w sd, jak będzie coreelec to może 720p/1080p się uda.


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - jerzyk17 - 16-12-2019

Dziś odebrałem N5 PLUS i tak na szybko sprawdziłem. Najpierw ustawiłem sieć wifi 2,4GHz i po ustawieniu konta zainstalowałem speedtest.net. Mam ponad 70 Mbit pobieranie i ponad 30 Mbit wysyłanie. Zainstalowałem Kodi i wrzuciłem swój plik z ustawieniami do korzystania z biblioteki w sieci lokalnej. Mam dostęp do filmów i seriali na dysku w sieci. Obraz leci płynnie ale co kilka sekund są krótkie przerwy w dźwięku. Usuwam sieć 2,4GHz i konfiguruję sieć 5GHz. Dalej są problemy z dźwiękiem. Podłączam kabel do gniazda rj45 i automatycznie wifi mam wyłączone. Nadal są problemy z dźwiękiem. Na tym skończyłem testowanie.
Wcześniej sprawdziłem filmy z YouTube - działają dobrze - dźwięk też był dobry.


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - mjw - 16-12-2019

Dziwne, ja nie zauważyłem żadnych problemów z dźwiękiem. Dzieje się to tylko w Kodi czy w VLC też?
Ja czekam na CoreELEC bo powinno pojawić się za parę dni na s905x3.


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - jerzyk17 - 16-12-2019

Testowałem tylko w Kodi. Nie miałem czasu na dłuższe testy. Podłączyłem tak do sprawdzenia pod kabel hdmi od Mibox 4K - może tu jest problem.
Też poczekam na CoreELEC.

Edit:
Drugie podejście.
Zamiana kabla hdmi na oryginał nic nie zmieniła. Wchodzę na YouTube i teraz i tu jest problem z zanikaniem dźwięku.
Czyszczę ustawienia Kodi. Oryginalnie box ma już wgrane ustawienia dla Kodi i kilka dodatków. Po zainstalowaniu Kodi możemy się dowiedzieć, że już ponad 10 godzin "korzystaliśmy" z aplikacji...
Po skasowaniu ustawień ponownie uruchamiam Kodi. Nic to nie dało. Restart boxa - dalej bez zmian.
Przywracam ustawienia fabryczne. Konfiguruję konto, wyłączam automatyczne aktualizacje. Wchodzę na You Tube - dźwięk jest OK.
Instaluję Kodi. Daję dostęp do biblioteki i ponownie otwieram odcinki serialu, które tną się pod CoreELEC na N5 ale odtwarzają się bezproblemowo w Kodi na Mibox 4K i w VLC pod Windows. W N5 Plus obraz jest płynny ale co chwilę są przerwy w dźwięku. Zrobiłem dokładnie to samo co za pierwszym razem i ponownie popsułem boxa. Sprawdzam na YouTube i teraz na każdym filmiku mam problem z dźwiękiem.
Drugi raz przywracam ustawienia fabryczne. Po przywróceniu ustawień ręcznie kasuję folder z chińskimi ustawieniami Kodi. Konfiguruję konto, instaluję Kodi. Sprawdzam YouTube - ponownie dźwięk jest OK.
Uruchamiam Kodi i już nie uruchamiam plików, które psują boxa. Sprawdzam na innych plikach i jest OK.
Trochę to dziwne, że nietypowe pliki potrafią popsuć dźwięk w N5 Plus.

Edit2:
Mimo, że nie uruchamiałem już problematycznych plików to dziś rano dźwięk mi zanika w filmikach na YouTube...
Coś nie tak z tym boxem.


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - sky02 - 18-12-2019

Witaj. Bierz Kodi ze strony nie ze sklepu. Dla androida i prawidłowej architektury Twojego procesora .  Ale Prawda jest taka że Core wygrywa na prockach Amlogic Smile
Pozdrawia.


RE: Magicsee N5 PLUS 4GB/64GB - mjw - 18-12-2019

Wieczorem się przyjrzę czy u mnie też jest problem z dźwiękiem. Teraz wgrałem CoreELEC bo jest s905x3 w Nightly dostępne i jedyne co nie działa to BT.