Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
tvbox do 160 zł - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: tvbox do 160 zł (/showthread.php?tid=2919)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


tvbox do 160 zł - Tomek - 08-08-2020

Taniej wyjdzie 15m kabla, nowa wiertarka Bosch i wiertła. Zostanie ci wiertarka która się przyda...


RE: tvbox do 160 zł - adrt8v - 08-08-2020

Ja pierdziele. Miał być box na wypasie i najlepszy w tej cenie a tu albo zorro nie potrafi czegoś ustawić albo coś nie tak z tym sprzętem. Szczerze to sam bym go kupił kiedy sobie, ale czytam coś takiego i sam nie wiem. Nvidia shield nagle pada w temacie, człowieku tosz to stare a drogie.


RE: tvbox do 160 zł - nixs - 08-08-2020

Może być i stare i drogie ale wydajnościowo też i nawet stare boxy z s922 przegania, od 905x3 dalej o 1/3 szybszy


RE: tvbox do 160 zł - mjw - 08-08-2020

Kombinacje i problemy z wifi mogą być z różnych przyczyn dlatego ja oldschoolowo preferuje kabelek i nie ma problemu. Powerline też używam i żadnych spadków prędkości, po sieci lokalnej do serwera NAS pędzi z pełną prędkością.


RE: tvbox do 160 zł - adrt8v - 08-08-2020

No dobra, ludzie ale do IPTV wystarczy to co kupił. Powinno.

A gdyby on zastosował jakiś adapter wifi pod USB w boxie? Może pomoże? Ktoś kiedyś pisał, że warto spróbować z zewnętrznym wifi bo wbudowane może być słabsze.


RE: tvbox do 160 zł - nixs - 08-08-2020

Każda sytuacja jest inna, czasem wifi przez 3 sciany idie, czasem przez sufit sie nie przebije, powerline tez każdy ma inna instalacje, nową starą kombinowaną itp, powinno wszystko działać, ale zycie jest czasem wredne, w jednym mieszkaniu mam wszystko po wifi i dziala na full, w drugim nie mam w sypialni wifi takiego jak bym chciał mimo ze odległość 2x mniejsza, repeater nie pomógł dopiero powerline, można kabel ale perspektywa odrecania listew podłogowych i chowania znowu kabla tak jak dla kablówki nie warta byla tych 150 zl za powerline


RE: tvbox do 160 zł - zorro_9 - 09-08-2020

Mi się zdaje że mam źle umiejscowiony router bo powinien być w centrum mieszkania. To niestety muszę zmienić.


RE: tvbox do 160 zł - Tomek - 09-08-2020

To tak ciekawostka. Mam router umieszczony w centrum mieszkania, na wysokości 2m. Box widzi fizycznie router - prędkości na 2,4 rzędu 10 Mb/s. Komputer w drugim pomieszczeniu - nie widzą się, po drodze 2 ściany z cegieł po 40-50 cm. Wifi ze starego laptopa, wpięte w wolne gniazdo, bez anteny (tylko ta co za ekranem w laptopie była przyklejona do góry obudowy, na której stoi monitor...) prędkość - 40-50 Mb/s.
Także zmiennych jest tysiące - a kabel i tak najlepszy.


RE: tvbox do 160 zł - zorro_9 - 09-08-2020

Ja mam w centrum ścianę z gipsu a inne z betonu to by dało coś jak bym na środku router?


RE: tvbox do 160 zł - Łonogrzmot - 09-08-2020

(09-08-2020, 07:18 AM)zorro_9 napisał(a): router?

Co to za router marka/model, jak jakieś badziewie, to moc/siła sygnału może być słaba, tak że żadne "sztuczki" nie pomogą, przy tylu przeszkodach...nie wspominając o ustawieniach konfiguracyjnych typu szerokość dla pasma, najlepszy wolny kanał, wybór "automatyczny" tych parametrów nie zawsze się sprawdza, jako dobra opcja...