Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Wybór tv boxa - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Wybór tv boxa (/showthread.php?tid=3109)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Wybór tv boxa - adrt8v - 23-05-2022

Pytanie dodatkowe - propozycja wyżej czy posiadany przeze mnie x96 max plus? Ja tam generalnie nie narzekam. Zrobiłem ser i chodzi, ale to nie mi.
Kto będzie użytkował? Seniorzy, nauczymy obsługiwać tivimate lub ott_navigator.


RE: Wybór tv boxa - Łonogrzmot - 23-05-2022

(23-05-2022, 07:12 PM)adrt8v napisał(a): ale to nie mi.

Łonogrzmot napisał(a):nabyć na Amazon powiedzmy jedną sztukę lub od razu dwie, celem "przetestowania" w warunkach codziennej używalności, w razie nieukontentowania komfortowy zwrot/odstąpienie do 30 dni /Prime/

adrt8v napisał(a):Kto będzie użytkował? Seniorzy


[Obrazek: TJs9o7ml.jpg]


RE: Wybór tv boxa - Ktosi - 23-05-2022

Box Nokii porównywany z Canal+ 4k Box , praktycznie to samo pod względem wydajności.
 Jak ktoś chce może sobie testować,  do żadnych innych wniosków moim zdanie nie dojdzie. Działa jak ma działać i to co ma nim nim działać. 


(23-05-2022, 07:12 PM)adrt8v napisał(a): Pytanie dodatkowe - propozycja wyżej czy posiadany przeze mnie x96 max plus? Ja tam generalnie nie narzekam. Zrobiłem ser i chodzi, ale to nie mi.
Kto będzie użytkował? Seniorzy, nauczymy obsługiwać tivimate lub ott_navigator.
Na tym boxie nie osiągniesz tego co na większości certyfikowanych, więc albo decydujesz się na pudełko zapałek albo stawiasz na jakość i kupujesz porządny box.

Jak masz się pozbyć dla kogoś tylko do podstawowego użytku warto, jeśli już kupić dla siebie  to podnieś poprzeczkę i kup Nokię, Canal+ 4K Box czy podobny certyfikowany albo nawet lepszy jakościowo tuner z wieloletnim wsparciem i nadający się przynajmniej do gier jeśli potrzeba  jak Nvidia Shield. 

Dobór boxa dla siebie  to tylko kwestia pieniędzy, gestu i potrzeb pod konkretne zastosowanie.
 Z ponad 20 boxów które poniewierają się u mnie po domu ( głownie starsze Amlogic 905 i 905x2/3/4 czy Realteki lub Allwinery po 2-4 Gb RAM )  używam tylko 3 ; 2x Nvidia Shield pod gry dla dzieciaków, Canal+ 4k Box pod streaming + 2 boxy Amlogic jako serwery oscam, NAS i sterowniki ambilight dla całego domu. 
Reszta pewnie zaliczy śmietnik albo przepije za flaszkę komuś znajomemu. Tongue

Cena Nokii wydaje się być atrakcyjna w Polsce, gdzie indziej ceny sięgają 80-120 euro.


RE: Wybór tv boxa - Łonogrzmot - 23-05-2022

(23-05-2022, 08:28 PM)Ktosi napisał(a): Cena Nokii wydaje się być atrakcyjna w Polsce, gdzie indziej ceny sięgają 80-120 euro.
Tak, dla zainteresowanych tylko korzystać bez zwłoki [Obrazek: g053.gif]


[Obrazek: TO79njQ.jpg]


RE: Wybór tv boxa - Łonogrzmot - 25-05-2022

[Obrazek: i36kYhr.jpg]


RE: Wybór tv boxa - mopik - 30-06-2022

Czy któraś z polecanych, certyfikowanych przystawek obsługuje sterowanie przez podczerwień (chodzi tylko o włączenie telewizora i przełączenie na odpowiednie wejście), tak jak w przypadku Fire Sticka 4K Max?

Próbuję odpicować starą By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. pozbawioną HDMI-CEC z którą nestorzy za Chiny Ludowe nie chcą się rozstać.
Wspomniany Fire Stick generalnie sprawdzał się dobrze ale przez By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. z którym nie potrafię sobie poradzić szukam jakiejś alternatywy.


RE: Wybór tv boxa - Ktosi - 30-06-2022

Musiał byś mieć programowalny pilot z dodatkowymi klawiszami. Raczej żaden takiego nie posiada i steruję przez CEC.

Bravia ma CEC, poszukaj ustawień Bravia SYNC i załącz .


RE: Wybór tv boxa - mopik - 30-06-2022

(30-06-2022, 05:17 AM)Ktosi napisał(a): Bravia ma CEC, poszukaj ustawień Bravia SYNC i załącz.
Niestety ten model chyba jeszcze nie miał albo ma jakiś okrojony, nigdzie żadnych ustawień w samym telewizorze odnośnie Synca nie znalazłem i nie współpracował mi z boxami od C+, Vectry ani Nokii.

Wyczytałem, że pilot od Chromecasta 4 obsługuje włączanie, przełączanie wejścia i zmianę głośności po IR więc pewnie jego kolejnego wezmę w obroty, ale już o Nokii coś podobnego czytałem i się naciąłem (chyba w jej przypadku IR służy tylko do ewentualnego wybudzenia samego boxa w razie rozłączenia Bluetootha) a i cena Chromecasta w porównaniu do Fire Sticka (w promocji) w kontekście wskrzeszania takiego staruszka trochę wysoka...


Wybór tv boxa - as1as - 28-07-2022

Pojawiła się tajemniczna przystawka Google TV Next 4K Stick HDMI
Źródło: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


RE: Wybór tv boxa - Ktosi - 28-07-2022

E.. tam tajemnicza, wszystko co w innym opakowaniu można sprzedać  drożej niż w starym nim się pojawi normalna wersja globalna tańsza. Wink

@mopik  nie ma czego wymagać od złoma w jakości tylko SD. Nie masz po prostu obsługiwanych tych  funkcji w TV  i zmiana na jakiekolwiek inne urządzenie nie pomoże. 
Dobrym wyjściem jest tylko pilot uniwersalny z makrami, który potrafi za pomocą jednego przycisku wykonać kilka komend.
Jednak najlepyszym jest kupno nowego TV czy nawet FHD monitora za grosze. 

Po IR część urządzeń da się ustawić o ile uniwersalne kody działają. Przy 16 letnim urządzeniu to już może być problem  bo standardy sygnałów IR trochę sie zmieniły przez te 16 lat dokąd ten stary BRAVIA był produkowany.