Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Wybór tv boxa - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Wybór tv boxa (/showthread.php?tid=3109)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Wybór tv boxa - ghost12 - 14-11-2020

Amazon fire TV przez długi czas nie można było zamówić do Polski, a chyba dalej nie obsługuje regionu Polski więc są problemy z geolokalizacją niektórych serwisów, nie wiem czy są obsługiwane apki wszystkich podstawowych serwisów dla Polski czy wszystkie aplikacje Z ATV działają poprawnie (ostatnio ktoś wrzucał poprawioną wersje HBO go dla Fire TV tu na forum), na temat jakości sprzętu się nie wypowiadam ale pod względem software Android TV czy nawet Apple TV jest w Polsce bardziej funkcjonalny niż Fire TV.


RE: Wybór tv boxa - mjw - 14-11-2020

Od dłuższego czasu zamieniłem Shield na Fire Cube i działa bardzo fajnie, aplikacje działają, niektóre trzeba instalować z apk ale to nie problem. Jeszcze jak się uda wyrwać w promocji jak ostatnio to spoko sprzęt w rozsądnej cenie. Bo bez promocji to za drogo.


RE: Wybór tv boxa - coni - 15-11-2020

Na Amazon Fire TV i Cube dzialaja praktycznie wszystkie aplikacje i service.
A w jezyku angielskim mozna znalezc rozwiazania wieszosci problemow. Nawet root jest mozliwy.
Aplikacje na Android TV funkcjonuja rownie dobrze na AFTV.
Jedynie co moze nie dzialac i z czym moga byc problemy to Alexa w jezyku polskim.

Poza tym zaleta tych urzadzen jest to, ze Amazon regularnie aktualizuje Security patch level i FW na swoich urzadzeniach, czego na wiekszosci chinskich Boxach sie nie robi.

Szkoda tylko ze u nas w kraju sa one tak malo popularne.
A od czasu do czasu w promocjach, sprzęt ten jest naprawde w rozsądnej cenie do nabycia.


RE: Wybór tv boxa - jon1022 - 16-11-2020

Mam kilka pytań odnośnie Fire tv Cuba:

1. Jakie systemy plików obsługuje po podłączeniu pendriva, NTSF,FAT czy tylko EXFAT i czy wogóle można podłączyć pendrive/HDD ??

2. Cy można użyć pilota z klawiaturą numeryczną w zastępstwie orginalnego?

3. Czy jest możliwa zmiana launchera na jakiś inny np z ATV ?

4. Aktualizacje można wyłączyć, czy są przymusowe?

5. Działa HDMI-CEC?


RE: Wybór tv boxa - coni - 16-11-2020

Ad. 1 Ws NTFS, Fat, Fat32, przy Exfat nie nalezy zapomniec o granice 4Gb

Ad. 2. Mozna, ja uzywam rownolegle Pilota z mojego Philips TV.
Poza tym Funkce na pilocie TV: Wyl. / Zal. / Vol +/- po dopasowaniu Pilota do odbiornika TV
dzialaja rownolegle.

Ad. 3. Oczywiscie jest taka mozliwosc.

Ad. 4. Gdy urzadzenie ma Root to jest to nawet konieczne. Natomiast w normalnym przypadku, uwazam ze aktualizacja
jest wskazana.

Ad. 5. HDMI-CEC dzala bez zarzutu (sprawdzalem na wielu urzadzeniach)

Polecam strone: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować..
Potezny Bank danych. Tu mozna praktycznie znalezc informacje na kazdy temat oraz praktycznie rozwiazac kazdy problem.

Warto sie zastanowic nad wyborem Cuba czy tez normalnego Fire TV 4K.
Cube ma wbudowany Micro+ Glosnik, ktory ma sens z Alexa.
Jesli uzywamy Alexy w jezyku angielskim czy niemieckim to warto.
W innym przypadku polecilbym Fire TV Stick 4K. Ma polowe pamieci wewnetrznej w porownaniu do Cuba
ale z pendrivem nie ma problemu. Dlatego cenowo bardziej interesujacy.


RE: Wybór tv boxa - skobry - 29-12-2020

(13-11-2020, 07:45 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(13-11-2020, 07:29 PM)skobry napisał(a):  co zrobić, zainstalować itd.

[Obrazek: V84EIZHl.jpg]
Witam ponownie
zrobiłem to co widać powyżej. Po resecie do ust. fabrycznych nic się(wzrokowo)nie zmieniło.
Nie wiem czy po ponownym uruchomieniu aplikacje miały zniknąć? Zalogowałem się na konto google, aby zainstalować kodi ale ono już?/jeszcze? tam jest.
Dodam że połączenie mam kablem nie wifi- jeśli to ma znaczenie...


RE: Wybór tv boxa - jon1022 - 16-01-2021

Panie @mjw czy jako użytkownik fire tv może pan sprawdzić na Fire tv cube czy tam działa system plików NTSF z pendrive/hdd pod USB OTG?

Z tego co czytam to urządzenie fabrycznie obsługuje tylko FAT32... i to trochę słabo, potrzebuję drugiego urządzenia i zastanawiam się nad amazonem.

Z góry dzięki Smile


RE: Wybór tv boxa - mjw - 16-01-2021

Jak będę miał chwilkę to sprawdzę i dam znać.


RE: Wybór tv boxa - coni - 16-01-2021

XIAOMI Mi Box S Android 8.1 Netflix 4K 2GB / 8GB 4K TV Box z pilotem głosowym
Dolby DTS Google Assistant Chromecast AC WiFi Bluetooth - wersja międzynarodowa.
w ofercie z kodem: NNNCouponsDE6.
Dostawa z Czechoslowacji

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Wybór tv boxa - coni - 17-01-2021

(16-01-2021, 10:21 AM)jon1022 napisał(a): Panie @mjw czy jako użytkownik fire tv może pan sprawdzić na Fire tv cube czy tam działa system plików NTSF z pendrive/hdd pod USB OTG?

Z tego co czytam to urządzenie fabrycznie obsługuje tylko FAT32... i to trochę słabo, potrzebuję drugiego urządzenia i zastanawiam się nad amazonem.

Z góry dzięki Smile
Po podlaczeniu Pendriva z NTFS system AFTV proponuje przeformatowanie na FAT32 (NTFS nie jest akceptowany)

Porzez OTG USB mozna podlaczyc jednoczesnie do Fire TV Stick'a USB-Tastature, Mysz, Pendriva
Dlaczego uwazasz ze Fat32 jest "slabszy" od NTFS? Moim zdaniem calkowicie wystarczajacy.
Jedyny Problem jest z uslugami Google  ale po zrootowaniu Sticka i te dzialaja.