Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CANAL+ BOX 4K - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Testy, recenzje, opinie. (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: CANAL+ BOX 4K (/showthread.php?tid=3676)



RE: CANAL+ BOX 4K - mjw - 14-12-2021

Coś może być na rzeczy bo z padem od ps4 też są problemy, a chiński pad działa bez problemu.


RE: CANAL+ BOX 4K - ravnov - 14-12-2021

Support xbox proponuje xbox wireless adapter, pytanie, czy ktoś używał tego z boxem, czy to zadziała? Nie chciałbym wydawać 100 na marne.


RE: CANAL+ BOX 4K - dabroviec - 14-12-2021

@ravnov mam pady od Xbox One. Sprawdzałem (po Bluetooth) tylko samo poruszanie się po aplikacjach i wszystko było ok, ale jak będę miał chwilę to mogę sprawdzić w jakiejś grze czy nie ma problemów.


RE: CANAL+ BOX 4K - ravnov - 15-12-2021

(14-12-2021, 09:36 PM)dabroviec napisał(a): @ravnov mam pady od Xbox One. Sprawdzałem (po Bluetooth) tylko samo poruszanie się po aplikacjach i wszystko było ok, ale jak będę miał chwilę to mogę sprawdzić w jakiejś grze czy nie ma problemów.

Dzięki, dziwne jest zachowanie, czasem od razu wyskakuje błąd połączenia, po chwili znowu i 30 minut spokoju i znowu z dwa razy. Czy masz może też wireless adaptery?


RE: CANAL+ BOX 4K - dabroviec - 19-12-2021

@ravnov w jaki sposób zainstalowałeś apkę Xbox Game Pass? Ja pobierałem z 10 wersji i żadna nie chciała się zainstalować, w końcu zainstalowałem Aptoide TV i dopiero się udało. @mjw pod tego BOXa pobiera się wersje na arm-v8a?
Pograłem na razie dosłownie kilka minut, ale co jakiś czas ekran się zacina a dźwięk płynie nadal. Nie wiem czy to wina połączenia czy aplikacji, bo sama aplikacja potrafi mieć opóźnienia nawet w menu. Jeszcze dzisiaj odpale jakiś emulator starszych gierek i pogram dłużej.

Trafiliście też może na takiego buga, że w sklepie Google, podczas wyszukiwania czegoś lista sugestii pod polem wyszukiwania zaczęła się samoczynnie przewijać aż na sam koniec? Przykładowo: szukałem aplikacji "RetroArch", gdy zaczynałem wpisywać tę nazwę to lista sugestii zaczęła się przewijać, i nawet po wpisaniu całej nazwy i zatwierdzeniu szukania byłem daleko w polu. Musiałem jechać ręcznie aż na pierwszą pozycję.
Jak ktoś może to niech sprawdzi. Wpiszcie coś w wyszukiwaniu, potem przewińcie troszkę wyniki, wróćcie do pola wyszukiwania i wyszukajcie coś co wiecie że istnieje, np. ten "RetroArch". Lista powinna się zacząć przewijać zaraz po rozpoczęciu pisania.

UPDATE:
Wczoraj przez chyba nawet ponad godzinę używałem kontrolera z BOXem i nie było żadnych problemów. Co prawda nie grałem, ale intensywnie konfigurowałem pewien program. Są to jednak pady od Xbox One a nie Series. Na pierwszy rzut oka niby to samo (działają między One i Series), ale może jakaś różnica jest.
Wireless adapterów nie mam.
Jak mi się przytrafi rozłączenie to dam znać.


RE: CANAL+ BOX 4K - lukulus - 19-12-2021

(05-11-2021, 07:10 PM)redcam napisał(a): Problem z Canal + BOX
Zakupiłem kilka dni temu nowy Canal + Box. Sprzęt jest na oryginalnym sofcie i nic nie było przerabiane.
Niestety urządzenie, a właściwie moduł DVB-T posiada bardzo dziwny problem.
Podczas oglądania programu z TV w momencie, jak pojawi się audycja sygnowana 18+ (tylko dla pełnoletnich), dekoder zawiesza odbiór. Obraz znika jedyne , co pozostaje to informacja na pasku (epg). Oczywiście wyłączony zostaje tylko kanał z treścią 18+. Zauważyłem, że blokada nie jest uruchamiana przez sam sygnał DVB-T, a przez informację z EPG. Jeśli emisja jest przesunięta względem EPG to wszystko działa. Blokada pojawia się dokładnie w momencie pojawienia informacji o programie 18+ w EPG. Wygląda to na włączoną blokadę rodzicielską, jednak takowej w dekoderze nigdzie nie znalazłem. Dodam, że w samym googlu PEGI ustawione mam na "bez ograniczeń". Wszystkie aplikacje, jak i sam dekoder zostały zaktualizowane do najnowszej wersji.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem lub wie jak to naprawić?
Ten BOX od Cyfry+ jest tak wychwalany w sieci, a trzeba powiedzieć to głośno i wyraźnie - ma nie tyle niedopracowane co USZKODZONE oprogramowanie. WADA FABRYCZNA ! Bo jak inaczej nazwać niemożliwość oglądania programów o oznaczeniu 18+ ? Wyobraźmy sobie sytuację w której kupujemy nowe auto z salonu za 150 000 PLN, po czym okazuje się, że możemy nim jeździć, ale tylko z prędkością maksymalną 30 km/h. W odpowiedzi sprzedawcy usłyszymy " ...tak, znamy ten problem, ale nie mamy jeszcze rozwiązania." Kuriozum! Nikt takiej sytuacji sobie nie wyobraża. Auto do zwrotu.
Kontaktowałem się z Canal+. Znają problem, ale nie ma jeszcze rozwiązania. A muszą go rozwiązać, bo to jest WADA FABRYCZNA i podstawa do reklamacji. Nic więcej nie chcieli powiedzieć. Druga rzecz to EPG. Jego poprostu nie ma! I proszę nie opowiadać bajek, że Live Chanels rozwiązuje problem. Bo go nie rozwiązuje. Poza listą o której godzinie co leci, nie ma EPG. EPG to opis programów, filmów i seriali. O czym, z którego roku, itd poprostu opis, którego BRAK. I blokuje to znowu firmware Canal+. Bubel!. Kolejna rzecz może mniej istotna, to głośność. Skok regulacji jest taki, że brak dzwięku lub na pierwszej kresce już za głośno. Guzika na pilocie "Mute" też brak, a to bardzo potrzebny przycisk. Podsumowując to co dobre w tym dekoderze, to cena, ale ona nie usprawiedliwia WADY FABRYCZNEJ tego dekodera. Moduł DVB-T do poprawy. Bezwzględnie. Dla mnie Android to potrzebny dodatek do DVB-T, w związku którym ten tuner kupiłem. Apeluję do użytkowników - kontaktujcie się na czacie z infolinią z żądaniem usunięcia wady fabrycznej tego dekodera. Nie można pozwolić aby użytkownik został z bublem na lodzie. Nie tylko Netflixem człowiek żyje... Pozdrawiam.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


RE: CANAL+ BOX 4K - dabroviec - 19-12-2021

@lukulus ja przed zakupem tego BOXa dużo o nim czytałem i przeczytałem też m.in. o tej wadzie z blokadą rodzicielską. Głównie zależało mi na androidzie, więc ten zakup był moim świadomym wyborem.
Po prostu trzeba trochę poczytać, chyba że kupiłeś go na początku tego boomu, wtedy to mogło być ciężko o tę informację.

Jeśli zakup był bezpośrednio od CANAL+ albo w jakimś sklepie typu Neonet, Media Expert to można składać reklamację w oparciu o rękojmię i żądać usunięcia wady lub zwrotu pieniędzy.
Gorzej z tymi którzy zakupili go na allegro, bo jak się tam sprawa z reklamacją potoczy to nie jest pewne, ponieważ można trafić na jakiegoś "Janusza".


CANAL+ BOX 4K - Rychu - 19-12-2021

Często wiesza wam sie caly dekoder ? Dzisiaj mi się zwisl i tylko wyłączenie napięcia pomoglo.

Czesto zacinaja sie wam uslugi c+ ? Kupiłem go tesciowi , najpierw miałem problemy z aktywacja musiałem zresetować i aktywować ponownie , teraz 15 min filmu z c+ i film staje, czarny ekran i dopiero musze dac wstecz i uruchomić ponownie tam gdzie skończyłem to idzie dalej 15 min . Na moim dekoderze nic sie nie przycina ,specialnie sprawdziłem w tej samej godzinie ten sam film tyle ze dostawca netu inny ( u teścia raz zgubil połączenie wifi) , speed test pokazuje ok 300 Mbps , tescia ma net z vectry i ja z upc.


RE: CANAL+ BOX 4K - yattaman - 21-12-2021

to może to jest trop, też szukam rozwiązania problemu z zacinaniem materiałów na C+ i widzę wspólną rzecz z twoim teściem, a mianowicie internet z vectry. dodam jeszcze, że ten problem dotyczy również innych moich urządzeń Fire Sticka, no i samego tv z androidem. pytanie do mądrzejszych, czy dostawca internetu może mieć na to jakiś wpływ ?


RE: CANAL+ BOX 4K - somer - 21-12-2021

Może.
U mnie w UK np. IPTV bez włączonego VPN-a nie obejrzę.