Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CANAL+ BOX 4K - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Testy, recenzje, opinie. (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: CANAL+ BOX 4K (/showthread.php?tid=3676)



CANAL+ BOX 4K - as1as - 21-12-2021

Router może mieć jak najbardziej na to wpływ. Mój przypadek wyglądał tak że mam internet światłowód z Orange ale wszyscy mieli nastawiony obok na 5 GHz kanał 108 i też dekoder mi przerywał dopiero zmiana kanału na 44 który nie dublował się z sąsiadami i urządzenie odżyło. Możesz to sprawdzić jest apka na telefon WiFi analyzer która pokaże ci wszystkie w okolicy WiFi.


RE: CANAL+ BOX 4K - dabroviec - 21-12-2021

@yattaman u Ciebie też zacina się co 15 minut?
@somer @as1as wasze problemy tutaj raczej nie pasują. Blokowanie IPTV całkiem możliwe że jest zamierzone, a zakłócenia wywołane przez natłok dużej ilości sieci w pobliżu dają się odczuć w każdej aplikacji.


RE: CANAL+ BOX 4K - yattaman - 21-12-2021

(21-12-2021, 05:40 PM)dabroviec napisał(a): @yattaman u Ciebie też zacina się co 15 minut?

tak


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 22-12-2021

U mnie jakoś nie ma problemów z zacinaniem, mam 2 boxy tylko na WiFi pasmo 5 GHz.
Sprawdziłem nawet w czasie ściągania torrentów na kompie 8-10 Mb/s + oglądanie filmów w TV na Netflix i też kompletnie nic nie przycina na żadnym z boxów. Router własny, operatora działa w trybie modemu, Internet 100 Mbps.
Nawet załączając VPN wszystko dział bez problemu.

Problemy związane są głownie z routerem i nieumiejętnym ustawieniem go jeśli to jakiś lepszy router albo po prostu ma się w domu badziewny sprzęt dostarczany przez ISP.

Łatwo sprawdzić podłączając box pod kabel do testów.


RE: CANAL+ BOX 4K - dabroviec - 22-12-2021

(22-12-2021, 12:28 AM)Ktosi napisał(a): U mnie jakoś nie ma problemów z zacinaniem

Usług CANAL+?


RE: CANAL+ BOX 4K - yattaman - 22-12-2021

tu nie chodzi o przycinanie, tylko o zatrzymanie danego materiału, czarny ekran i żeby powrócić do oglądania trzeba wyjść i uruchomić go jeszcze raz.
dotyczy tylko materiałów z Canal+.
wersja Canal+ 5.2.1 nie ma tych problemów, przetestowane.
poza tym, ja już siedzę na Wolf Launcherze - polecam.


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 22-12-2021

Filmy z oferty działają, programy tak samo normalnie odbieram bez zacięć.
Boxy działają tak średnio 6-10 h dziennie.

Zacina się tylko czasami co jakiś czas po 2-3 g oglądania raz na kilka dni, wyjście i wejście ponowne pomaga.


RE: CANAL+ BOX 4K - Galapagos - 24-12-2021

(19-11-2021, 12:47 PM)dabroviec napisał(a):
(15-11-2021, 02:50 AM)Galapagos napisał(a): Mam pytanie: gdzie w tym boksie zmienia się częstotliwość odświeżania? Ludzie piszą, żeby zmienić z 60Hz na 50Hz, a nie będzie smużyć, ale nie widzę opcji takiej zmiany. Która zakładka menu fabrycznego launchera?
Mniej więcej tak: Ustawienia -> Ustawienia zaawansowane -> Ekran -> Rozdzielczość -> i tam masz listę z rozdziałkami przy których dopisana jest wartość odświeżania.
Dzięki. Miałem podłączone przejściówką pod DVI w monitorze i nie było tego widać. Dopiero bezpośrednio pod HDMI pokazało tę opcję.


RE: CANAL+ BOX 4K - yattaman - 29-12-2021

czy ktoś może korzystał z aplikacji Button Mapper, generalnie spełnia swoje zadanie, ale po jej zainstalowaniu strasznie długo pozostaje na ekranie grafika zmiany głośności, też tak macie ? da się coś z tym zrobić ?
no i drugie pytanie, czy znajdę w niej akcje, które będą imitowały przyciski przełączania kanałów ?


RE: CANAL+ BOX 4K - Łonogrzmot - 29-12-2021

(29-12-2021, 11:07 AM)yattaman napisał(a): czy ktoś może korzystał z aplikacji Button Mapper,

Tak, stale i wciąż...to bez mała podstawa podstaw świadomego użytkownika, w każdym urządzeniu z Android TV [Obrazek: r010.gif]


[Obrazek: Ieb5wwpl.jpg]


yattman napisał(a):ale po jej zainstalowaniu strasznie długo pozostaje na ekranie grafika zmiany głośności, też tak macie ? da się coś z tym zrobić ?

W odniesieniu do CANAL+ BOX 4K nie wiem, ale na innych sprzętach nic takiego nie występuje, zapewne da się zrobić, zresztą nie wiem po co grzebałeś w ustawieniach dźwięku w tej aplikacji, jeżeli było to zbędne...


yattman napisał(a):czy znajdę w niej akcje, które będą imitowały przyciski przełączania kanałów ?


[Obrazek: 0p7yAVbl.jpg]

Szukaj, masz bardzo szeroki zakres/możliwości przemapowania przycisków...