Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CANAL+ BOX 4K - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Testy, recenzje, opinie. (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: CANAL+ BOX 4K (/showthread.php?tid=3676)



RE: CANAL+ BOX 4K - mjw - 15-02-2022

Właśnie sprawdzam i nie odpala w 4k ale to może wina monitora, ale netflix w 4k działa


RE: CANAL+ BOX 4K - miloka32 - 15-02-2022

(12-02-2022, 08:54 AM)ghost12 napisał(a): apka eurosportu na tym boxie jest zbugowana. Można się zalogować z klawiaturą i myszką np. Ale po zalogowaniu do obsługi i tak potrzeba myszy.


No ja pierdziele. Teraz trzeba będzie kombinować i odpalanie z przeglądarki jak się zainstaluje na boxie. Angry Angry Angry


CANAL+ BOX 4K - lary504 - 15-02-2022

Na pewno nie działa Prime Video w 4k. Mam w domu C+Box i Chromecast 4.0. Na chromecascie przy filmach są znaczki uhd natomiast na c+ tego brak. Odpaliłem ten sam serial tu i tu i jest duża różnica w obrazie. Trochę słabo, ale raczej nie ma co liczyć na poprawę tego.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 15-02-2022

Dla Amazon Prime streaming musi być minimum 25 Mbps by można było oglądać w 4k, jak nie osiąga takiego transfery masz max FullHD.

Później sprawdzę boxa jak idzie z 4k na TV 4k, teraz mam pod monitor podpiętego :/


CANAL+ BOX 4K - lary504 - 16-02-2022

Ja mam światłowód 600 także na pewno wystarczy. Testowałem na boxie WiFi to dochodzi do 300

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka


RE: CANAL+ BOX 4K - Tomek - 16-02-2022

Witam w klubie.
Wczoraj po awarii 6/7 boxa i braku jakiegokolwiek w "zapasie" padła szybka decyzja o zakupie Canal+...
Ogólnie - miaem do tej pory kilka boxów z androidem - po kolei idąc procesorami: s905/s905x/s905x2 (2 różne boxy)/s905x3 (2 różne boxy)/s922x - do dziś działa jedynie s905 na armbian Smile. A i jeszcze firesticka pierwszej generacji. Podsumowując chińskie androidy i optymalizacje - po pierwszym boxie przeszedłem na libreelec/coreelec bo się nie dało korzystać z androida - koszmar. Tu - ten androidTV śmiga b. przyjemnie. Kodi - na początku tragedia... ale po ustawieniu w opcjach androida usypiania a nie wyłączania, po zabawie z hdmi-cec w telewizorze - to b. fajny sprzęt. Nie mam żadnych problemów z buforowaniem, pomimo małej ilości wolnej pamięci. Coreelec? Nie mam szybkich pendrive - więc start strasznie mulił - potem na b. wysokim poziomie. Ale... czas przenosin mojej kopii zapasowej w obrębie pendrive/pendrive to tragedia - będę musiał zrobić ręcznie przenosiny. Nie działa mi też startowanie coreelec przez hub usb - ale tu problemem może być to, że on startuje, zapala się na hubie dioda, a po sekundzie gaśnie - hub jest aktywny, spróbuję go zasilić - może wtedy ruszy - byłyby światełka.
Ogólnie - pod android - b. sympatyczny sprzęt - bez najmniejszych problemów działający. Mała ilość wolnej pamięci - ale nie ma problemów z buforowaniem/działaniem
Na - :
Launcher i różowy kolor i podpowiedzi - ale to da się zmienić Smile
1x USB - dla mnie mało (ale da się ładnie hubem ominąć)
wielkość - jest duży. W porównaniu z chińskimi maluszkami - jest duży
nie do końca działa tak fajnie pilot od TV jak w coreelec - nie wszystkie klawisze są prawidłowo rozpoznawane - część jest na stałe przypięta do androida Sad - będę ogarniał.
eth - 100 Sad
ambilght - Sad nie działa tak jakbym chciał

Na +- (bo nie umiem ocenić):
Mała ilość ram - ale... o dziwo - to działa
Android... nie używałem na tv nigdy - ale dzieciaki już mają pomysły na gry Smile tego na coreec nie ma

Na +:
Bardzo fajny bluetooth - zasięg większy niż miałem w jakimkolwiek boxie - gamepady faktycznie z 8 metrów działają
Oryginalny pilot - fajnie wyważony - zachęca do podrzucania w dłoni.
Sprawne wifi 5 - wyciągam 85% łącza - nie jest źle
Wielkość - ciepłe powietrze ma się gdzie podziać.
Działanie hdmi-cec - usypianie działa b. sprawnie - ale muszę ustawić pilota od TV prawidłowo Smile
Netflix - bez problemu na kodi w 1080p, inne wtyczki też sprawnie. Nie mam problemów z buforowaniem w plex/tb7 które ostatnio miewałem - ale to chyba mój stary box się kończył


Piekło zamarzło @Łonogrzmot - używam Androida Smile


RE: CANAL+ BOX 4K - Łonogrzmot - 16-02-2022

(16-02-2022, 06:53 AM)Tomek napisał(a): Piekło zamarzło

Parafrazując...mały skok dla ludzkości, wielki krok dla człowieka  [Obrazek: s025.gif]


RE: CANAL+ BOX 4K - Tomek - 16-02-2022

(16-02-2022, 12:22 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(16-02-2022, 06:53 AM)Tomek napisał(a): Piekło zamarzło

Parafrazując...mały skok dla ludzkości, wielki krok dla człowieka  [Obrazek: s025.gif]

E... tam - znalazłem huba usb 3.0 w domu, który był spisany na straty - ale z nim działa boot z pendrive - więc i światełka działają. Przygoda z androidem zakończona Smile Fajnie było. Ale coreelec to niebo w gębie.


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 16-02-2022

(16-02-2022, 06:53 AM)Tomek napisał(a): ambilght - Sad nie działa tak jakbym chciał
Działa bez problemu, wystarczy przejść na Hyperiona-NG i Coreelec, pod Androidem nie działa z programami mającymi zabezpieczenia.
Sprawdzałem na USB i WiFi. Co nie działa jak należy w ambilight ?

Co do huba to różnie na nich działa, akurat na aktywnych miałem częste problemy z botowaniem a teraz na zwykłym 4x USB + podpięty dysk USB mSATA + Coreelec + dotyk z monitora + dodatkowe dyski albo klawiatura i myszka. Jakoś prądowo wydala hub i działa bez problemu. Bootuje za każdym razem po wyłączeniu.

Jak ogarnąć klawiszologię pilota to już gdzieś tu było w temacie, można dowolnie przypisywać 2-3 wybrane akcje do przycisków .


RE: CANAL+ BOX 4K - jon1022 - 16-02-2022

@Tomek A co się stało z twoim ostatnim Boxem (jeśli wolno zapytać) bo coś kojarzę że miałeś chyba coś na s922x? Smile