Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CANAL+ BOX 4K - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Testy, recenzje, opinie. (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: CANAL+ BOX 4K (/showthread.php?tid=3676)



RE: CANAL+ BOX 4K - michalek1912 - 10-08-2022

(31-07-2022, 10:12 AM)Ktosi napisał(a):
(31-07-2022, 08:33 AM)dabroviec napisał(a): Ostatnio na Amazon była Nokia Streaming Box 8000 za 249 zł, co prawda przystawka bez DVB-T2, ale z lepszymi podzespołami.

Tuner do boxa  kosztuje tylko ok 20 euro i przesyłka darmo.

Zresztą jak potrzeba tylko tuner wystarczy kupić Nokia Terrestrial Receiver 6000 ok 30 euro.

Czyli ten tuner DVB-T2 od Homatics na usb-c pasuje do Nokii? wiem, że to ten sam producent SeiRobotics ale nigdzie nie widziałem potwierdzenia mojego przypuszczenia


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 10-08-2022

Przecież to tuner dedykowany do TEJ Nokii, to po co szukasz jakiś potwierdzeń.


RE: CANAL+ BOX 4K - michalek1912 - 10-08-2022

Nie no dedykowany (a przynajmej brandowany) to on jest do Homastic Box Q (SEI600HM (HND)) a box Nokii to SEI600NK (HND)


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 10-08-2022

Bardziej chodziło mi o to że tuner do boxa jak Homasticto tylko do boxa Homastic a jak Nokii to tylko do Nokii.
Jak na razie tuner Nokii nie był wykrywany w innych boxach co podpinałem, łącznie z laptopami i komputerem.
Tuner jest sprzętowy to nie wymaga żadnych sterowników tylko interfejsu do sterowania przez USB-C.

Nie mam też jak sprawdzić w Homastic bo nie mam tego boxa.


RE: CANAL+ BOX 4K - michalek1912 - 10-08-2022

A gdzie można kupić taki dedykowany do Nokii?


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 10-08-2022

Tam gdzie znajdziesz obecnie.
W sklepie Nokii, Streamview były po 20euro , obecnie ich nie ma. Wszędzie gdzie znajdziesz raczej już ceny wyższe.


RE: CANAL+ BOX 4K - NetCraft - 15-08-2022

(20-07-2022, 10:29 AM)dabroviec napisał(a): A czy ktoś z was korzysta z dźwięku przestrzennego wykorzystując wyjście SPDIF? U mnie leci tylko STEREO, sprawdzałem w sumie tylko na Kodi (tak, w ustawieniach Kodi zmieniałem opcje wyjścia dźwięku). Jak u was?
U mnie działa  5.1 jeżeli w ustawieniach dźwięku mam włączone "zezwalaj na przekazywanie dźwięku", a urządzenie odbiorcze "Audio track (raw)Android ICE packer". Gdy miałem to drugie, zalecane urządzenie , dźwięk rozjeżdżał się z obrazem.


RE: CANAL+ BOX 4K - gadom92 - 28-08-2022

odkąd wszedł nowy standard, przy przełączaniu kanałów, które mają kodek HEVC mam takie 1 sekundowe "skrzeczenie" z głośników, jest sposób żeby na to zaradzić?


RE: CANAL+ BOX 4K - Ktosi - 28-08-2022

Mamy zgadywać jak podłączasz ?

Zwykle to wina sprzętu TV czy wzmacniacza.


RE: CANAL+ BOX 4K - gadom92 - 29-08-2022

Dźwięk idzie przez HDMI z boxa bezpośrednio do głośników telewizora. Żadnych dodatkowych nie podłączam. Dziwna sprawa bo dzieje się tak przy telewizji naziemnej.