Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
kodi 19x problem z TVP 4k - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Problem z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: kodi 19x problem z TVP 4k (/showthread.php?tid=3774)



kodi 19x problem z TVP 4k - mati188 - 16-07-2021

czy macie problem z odtwarzaniem z teleele na kodi TVP 4k w HDR? niby działa ale animacja jest bardzo wolna ... nie wiem czy to wina softu czy hw w tv (sony oled KD65AF8)? pozostałe kanały 4k i inne filmy w k4 hdr chodzą bez problemu ...


RE: kodi 19x problem z TVP 4k - mjw - 17-07-2021

u mnie nie ma problemu z tym kanałem, włącz może akcelerację sprzętową w ustawieniach kodi


RE: kodi 19x problem z TVP 4k - mati188 - 18-07-2021

(17-07-2021, 08:00 AM)mjw napisał(a): u mnie nie ma problemu z tym kanałem, włącz może akcelerację sprzętową w ustawieniach kodi
no bez akceleracji to zwykle FHD niezbyt dobrze idą Smile jesli chodzi o ustawienie akcelearacji to mam: w system>odtwarzacz>wideo:
- metoda renderowania - automat
- aktywuje skalery HQ dla skalowania ponad 20%
- zezwalaj na sprzętową akceleracje - MediaCodec (powierzchniowy) włączone
- zezwalaj na sprzętową akceleracje - MediaCodec włączone 

zmiana któregoś z dwóch ostatnich paramterów nic nie wnosi ... za słaby hw w tym sony czy jak ? ewentualnie na jakim sofcie polecacie sprawdzić czy to wina TV czy ustawień Kodi ?


RE: kodi 19x problem z TVP 4k - Łonogrzmot - 19-07-2021

(18-07-2021, 09:43 PM)mati188 napisał(a): za słaby hw w tym sony czy jak ? ewentualnie na jakim sofcie polecacie sprawdzić czy to wina TV czy ustawień Kodi ?

Gdzie tu sens i logika "męczyć" się z Kodi, w tak wypasionym odbiorniku telewizyjnym, niech sprawdzi odtwarzanie listy telee/kanałów w jednej z wiodących aplikacji dedykowanych dla płaszczyzny IPTV, na przykład TiviMate, jest bodajże pięć dni na testowanie w full wersji.

Klasyczna instalacja via Google Play...

[Obrazek: w0kJUfhl.png]


RE: kodi 19x problem z TVP 4k - mati188 - 21-07-2021

(19-07-2021, 07:34 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(18-07-2021, 09:43 PM)mati188 napisał(a): za słaby hw w tym sony czy jak ? ewentualnie na jakim sofcie polecacie sprawdzić czy to wina TV czy ustawień Kodi ?

Gdzie tu sens i logika "męczyć" się z Kodi, w tak wypasionym odbiorniku telewizyjnym, niech sprawdzi odtwarzanie listy telee/kanałów w jednej z wiodących aplikacji dedykowanych dla płaszczyzny IPTV, na przykład TiviMate, jest bodajże pięć dni na testowanie w full wersji.

Klasyczna instalacja via Google Play...

[Obrazek: w0kJUfhl.png]

Panie gdzie tam od razu męczyć Smile jakoś lubię kodi i jego interfejs Smile ale dobra sprawdzimy jak stryjenka radzi i wrócę z feedbackiem...


no dobra oddaje pokłony... na TiviMate działa jak złoto Smile dzieki Panowie ! swoja stroną ciekawe co w kodi nie działa jak należy że jest z tym kłopot...


RE: kodi 19x problem z TVP 4k - zorro_9 - 17-07-2022

A gdzie macie tvp4k w tele?


RE: kodi 19x problem z TVP 4k - mjw - 17-07-2022

Już nie ma, był nadawany na czas olimpiady i euro.