Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Kodi 19.3 - napisy - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Kodi dla początkujących (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Kodi 19.3 - napisy (/showthread.php?tid=4084)Kodi 19.3 - napisy - iamthebatman - 11-25-2021

Cześć.

Używam Kodi 19.3 na boxie z Androidem 9. Mam pytanie dotyczące napisów i ich formatowania: czy odtwarzacz Kodi potrafi poprawnie odczytać pozycjonowanie napisów i czy trzeba coś w ustawieniach zmienić? W napisach w formacie .srt, przy dialogach, które powinny wyświetlać się u góry ekranu, jest kod {\an8}, ale niestety odtwarzacz Kodi wyświetla ten dialog u dołu ekranu, czyli nie rozpoznaje kodu. W opcjach napisów jest ustawiona pozycja napisów "stała", mam też zaznaczone "przetwarzaj napisy w formacie CC". W VLC bez problemu pojawiają się takie dialogi na górze, z tym, że tam mam problem z audio, które "pierdzi" przy niskich tonach. Pomożecie?

EDIT. Teraz sprawdziłem, że zmiana formatu z .srt na .ass pomogła. Tylko że wtedy napisy nie wyswietlają się na czarnych pasach, ale na obrazie, w .srt wyświetlały się normalnie na paskach. .Ale czy jest możliwość, by Kodi rozpoznało takie kodowanie w .srt?

Pytanie nr. 2: jaką czcionkę napisów do filmów/seriali polecacie i skąd takową pobrać? Obecnie mam standardowe Arial.

EDIT2. Problem rozwiązany, wystarczy, by napisy były w formacie VobSub (sub/idx) ;]