Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Uszkodzony X96 Max + - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Uszkodzony X96 Max + (/showthread.php?tid=4574)

Strony: 1 2


Uszkodzony X96 Max + - azizi - 31-07-2022

Witajcie. 

Padł mi mój androidów box X96 Max+.
Po podpięcie zasilania nie uruchamia się tj wyświetlacz nie działa i nie ma sygnału na hdmi. Zasilacz sprawdzony miernikiem daje 5v. Jak box jest podpięty pod zasilanie to radiator się grzeje lekko.

Czy jest gdzieś możliwość wyslac ten sprzęt do naprawy? Box nie ma już gwarancji bo zmieniłem mu radiator na większy i temperatura na cpu oraz pamięciach była dużo niższa, wiec teoretycznie modyfikacja na plus.


RE: Uszkodzony X96 Max + - Ktosi - 31-07-2022

To wysyłaj zamiast pytać, tylko pewnie zapłacisz więcej za naprawę niż jest warty nowy box.


RE: Uszkodzony X96 Max + - sky02 - 31-07-2022

@azizi  zrób sobie kabel usb  zainstaluj Amlogic_USB_Burning_Tool i znajdź odpowiednie .img Może się uda. Czytaj bo jest dużo niuansów np. pamięci. Pozdrawiam Wink


RE: Uszkodzony X96 Max + - Ktosi - 01-08-2022

Takie kombinowanie niewiele pomoże jak ma uszkodzone układy zasilania na płycie i nawet nie wie które nie mając nawet możliwości sprawdzić. Pomiar napięć o niczym nie świadczy jak się nie wie gdzie zmierzyć i w jakiej kolejności szukać uszkodzenia.
Koszt części to grosze jak się robi samemu i ma kilka godzin na to, koszt naprawy w serwisie to praktycznie wartość boxa.


RE: Uszkodzony X96 Max + - coni - 01-08-2022

To, ze zasilacz podaje na wyjsciu 5V jescze nie znaczy, ze jest on w porzadku.
Mialem podobny przypadek. Zasilacz na mierniku dawal zgodne napiecie, mimo to byl felerny.
Wiec warto sprobowac jakims zastepczym. Zakladam, ze Kabel HDMI tez juz byl wymieniony.

Pozatym tak jak pisze sky02, tez bym go na nowo flashowal. Nie trwa to dlugo, a przy okazji mozna sie
w tym kierunku dokrztalcic.

A jesli i to nie pomoze to nie pozostaje juz nic innego jak tylko utylizacja.


RE: Uszkodzony X96 Max + - sky02 - 02-08-2022

Dodam tylko by kabel usb był jak najkrótszy. Mój ma 5 cm i niektóre  boxy potrzebują dodatkowo zasilenia, prądu. Mają duży apetyt. Nie jedną cegłę tak przywróciłem do życia, zwłaszcza po eksperymentach . Ale co ja tam wiem. Życzę powodzenie i nie poddawaj się Wink


RE: Uszkodzony X96 Max + - azizi - 02-08-2022

Dopiero dziś mam możliwość przysiąść do boxa.
Okazuje się, że nie świecił się lcd oraz nie wybudzał jak zawsze tv po uruchomieniu/podaniu zasilania.
Podpiąłem go do monitora i okazuje się, że jednak uruchamia się ale z takim komunikatem.

[Obrazek: XIYf3Xhl.jpg]

Miałem wszystko "ładnie" skonfigurowane, mam nawet kopie zrobione ale na box'ie. Same coreelec też był w pamięci wewnętrznej obok androida wrzucony.
I tu moje pytania.
1) Co oznaczają te komunikaty?
2) Czy dało by radę jakoś kopię zgrać, lub uruchomić coreelec?

Obstawiam, że cała akcja musiała wydarzyć się przy aktualizacji do RC2, bo na innym box'ie tego samego dnia mi się zrobiła. Być może któreś z dzieci nie chciało czekać aż się wykona i przerwało całą instalację (czytaj odcięło zasilanie).

Ostatecznie jak nic nie poradzę to na nowo zainstaluje wszystko bo przynajmniej sprzęt się uruchamia Smile


EDIT

Udało mi się uruchomić coreelec z karty bez problemu. Czy jest jakiś sposób aby dostać się do pamięci wewnętrznej boxa i wyciągnąć z niego kopie zapasową?


RE: Uszkodzony X96 Max + - azizi - 03-08-2022

Znalazłem sposób aby dostać się do pamięci wewnętrznej.
Robi się to przez ssh i narzędzie/komendę ceemmc -x
Można wtedy zgrać całość np na kartę czy pamięć usb.
Niestety mimo, że zgrałem i potem próbowałem z tej kopi odtworzyć CE to przy restarcie wywiesza się podczas ekranu startowania. Próbowałem wgrać nowe czyste kodi na boxa i z CE przywrócić kopię ale to samo.
Pozostaje od nowa wszystko ustawić :/ ale przynajmniej box wrócił do żywych.


RE: Uszkodzony X96 Max + - Krupek20 - 28-10-2022

Hej,

Mam identyczny objaw. Wyświetlacz nie działa i nie ma sygnału na hdmi. Na telewizorze Samsung wyświetla się "Tryb niedostępny".

W moim przypadku wyświetlanie (i dźwięk) przestał działać nagle (ekran zgasł i dźwięk się wyłączył), podczas oglądania iptv za pomocą Perfect Player.

- Podłączałem boxa z innymi telewizorami/monitorami i kablami HDMI i nie ma różnicy.
- Box wyświetla godzinę na przednim panelu.
- Można się do niego dostać przez sieć.

Wygląda jakby był sprawny poza wyświetlaniem treści przez HDMI.

Może ktoś doradzić jak jeszcze mogę go spróbować sprawdzić/ożywić?

Dzięki.


RE: Uszkodzony X96 Max + - azizi - 28-10-2022

(28-10-2022, 10:51 AM)Krupek20 napisał(a): Hej,

Mam identyczny objaw. Wyświetlacz nie działa i nie ma sygnału na hdmi. Na telewizorze Samsung wyświetla się "Tryb niedostępny".

W moim przypadku wyświetlanie (i dźwięk) przestał działać nagle (ekran zgasł i dźwięk się wyłączył), podczas oglądania iptv za pomocą Perfect Player.

- Podłączałem boxa z innymi telewizorami/monitorami i kablami HDMI i nie ma różnicy.
- Box wyświetla godzinę na przednim panelu.
- Można się do niego dostać przez sieć.

Wygląda jakby był sprawny poza wyświetlaniem treści przez HDMI.

Może ktoś doradzić jak jeszcze mogę go spróbować sprawdzić/ożywić?

Dzięki.
Trochę to inaczej wygląda niż u mnie. Jeśli nie szkoda Ci (choć wyjścia za dużego nie masz) to zrób jak ja i wyczyść wszystko a potem skonfiguruj od nowa. Jak widać go w sieci to połącz się na niego zdalnie przez SSH i użyj narzędzie o którym pisałem. Jak nie zadziała, to być może jest coś fizycznie uszkodzone, a nie programowo. Powodzenia