Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Różne języki filmów i napisów - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Kodi dla początkujących (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Różne języki filmów i napisów (/showthread.php?tid=4712)



Różne języki filmów i napisów - nutaku1 - 05-10-2022

Dzień dobry!
Po raz bodajże szósty podchodzę do instalacji Kodiego na przestrzeni lat.

Czy możecie mnie nakierować gdzie szukać poradnika żeby w oglądanych filmach dźwięk był po polsku a napisy po rosyjsku, lub dźwięk po rosyjsku a napisy po polsku. Jeżeli ktoś zna temat i wie że może być ciężko, to ujdzie dźwięk po angielsku ale napisy żeby były po rosyjsku.

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi od czego zacząć!


RE: Różne języki filmów i napisów - Piotr.W - 05-10-2022

(05-10-2022, 08:18 PM)nutaku1 napisał(a): Dzień dobry!
Po raz bodajże szósty podchodzę do instalacji Kodiego na przestrzeni lat.

Czy możecie mnie nakierować gdzie szukać poradnika żeby w oglądanych filmach dźwięk był po polsku a napisy po rosyjsku, lub dźwięk po rosyjsku a napisy po polsku. Jeżeli ktoś zna temat i wie że może być ciężko, to ujdzie dźwięk po angielsku ale napisy żeby były po rosyjsku.

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi od czego zacząć!


Po instalacji wtyczki, wybierasz preferowany język źródeł i preferowany język napisów. Napisy będą wyszukiwane z poziomu wtyczki do filmów przez wtyczkę do napisów (którą też musisz zainstalować). Wtyczka do napisów zintegruje się z wtyczką do filmów. Jeśli będziesz miał więcej wtyczek do napisów to w okienku które wyskoczy w czasie pobierania napisów, możesz wybrać, która wtyczka ma je wyszukać.
Do wyszukiwania polskich źródeł najlepszy jest FanFilm + dodatkowo możesz zainwestować w płatne konto na Rapideo (więcej źródeł).
Do napisów polecam wtyczkę opensubtitles.org.
Jaki chodzi o rosyjskie źródła, nie wiem, musisz poczytać i znaleźć coś czego się używa w tamtym rejonie.


RE: Różne języki filmów i napisów - nutaku1 - 05-10-2022

(05-10-2022, 08:33 PM)Piotr.W napisał(a):
(05-10-2022, 08:18 PM)nutaku1 napisał(a): Dzień dobry!
Po raz bodajże szósty podchodzę do instalacji Kodiego na przestrzeni lat.

Czy możecie mnie nakierować gdzie szukać poradnika żeby w oglądanych filmach dźwięk był po polsku a napisy po rosyjsku, lub dźwięk po rosyjsku a napisy po polsku. Jeżeli ktoś zna temat i wie że może być ciężko, to ujdzie dźwięk po angielsku ale napisy żeby były po rosyjsku.

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi od czego zacząć!


Po instalacji wtyczki, wybierasz preferowany język źródeł i preferowany język napisów. Napisy będą wyszukiwane z poziomu wtyczki do filmów przez wtyczkę do napisów (którą też musisz zainstalować). Wtyczka do napisów zintegruje się z wtyczką do filmów. Jeśli będziesz miał więcej wtyczek do napisów to w okienku które wyskoczy w czasie pobierania napisów, możesz wybrać, która wtyczka ma je wyszukać.
Do wyszukiwania polskich źródeł najlepszy jest FanFilm + dodatkowo możesz zainwestować w płatne konto na Rapideo (więcej źródeł).
Do napisów polecam wtyczkę opensubtitles.org.
Jaki chodzi o rosyjskie źródła, nie wiem, musisz poczytać i znaleźć coś czego się używa w tamtym rejonie.


Pięknie dziękuje! 
Dla sprostowania, nie chodzi o typowo rosyjskie źródła, tylko żeby język był rosyjski, bo ten będzie łatwiej znaleźć niż mołdawski ? A że moja partnerka ma niedoszlifowany nasz język polski, to chciałbym jej ułatwić oglądanie filmów.

Dzięki wielkie jeszcze raz!


Różne języki filmów i napisów - Piotr.W - 08-10-2022

Tak myślałem, że chodzi o naukę języka.
W FanFilm streemujesz polski film, albo inny, ale z polskim lektorem, a wtyczka do napisów wyszukuje napisy do niego po rosyjsku.

Poza FanFilmem, zobacz czy inne wtyczki będą wyszukiwały więcej źródeł po ustawieniu preferowanego języka na Rosyjski (Saren, Crew - choć ta ostatnia już nie jest aktualizowana). Zobacz też czy są filmy z rosyjskim lektorem w płatnych serwisach chostingowych, które możesz podpiąć do wtyczek, np real-debrid, Rapideo czy też tb7 choć z tym ostatnim były problemy z integracją.
Potem integrujesz, np. taki real-debrid z Saren, odpalasz źródło z lektorem rosyjskimi, a napisy ściągasz w PL.
Pisałem o tym, żebyś poszukał na rosyjskich forach, dlatego, że Rosjanie najlepiej wiedzą, gdzie szukać źródeł z ich lektorem.