Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Box po raz pierwszy.
#1
Dobry wieczór,
trochę naczytałem się tutaj i w internecie i jak większość z poprzedników dotarłem do miejsca w którym postanowiłem zadać pytanie/nia.

Przymierzam się do zakupu BOX'a. Punktem początkowym decyzji była podpowiedź od znajomego o Kodi oraz o filmach z różnych repozytoriów i w ślad za tym, żeby nie bawić się z tym via komputer, chcę dokupić Android TV Box , jako, że mój tv nie jest na androidzie. 

Na różne rady się natknąłem "Kup Nvidię, to topowy sprzęt" "kup xiaomi, spokojnie styka i super działa" "kup mecool" itp.
Niech mi ktoś powie, decydując się np na takiego nowego xiaomi mi box 4k z jakimi kompromisami należy się liczyć? Tudzież jaką przewagę daje dobry Mecool, czy też rzeczona Nvidia.

Głównie chcę korzystać z Boxa do Kodi/FunFilm i pewnie inne wtyczki, Netflixa, YT'a, czasami może coś z tel wrzucę czy też tabletu (iOS i Android). Co jeszcze to nie wiem, za krótko w temacie jestem i pewnie nie znam wszystkich możliwości/źródeł.

Z pewnością nie będę grał w gry, właśnie pogoniłem konsolę, więc tego pewny mogę być.
Budżet mam do ok 500-600pln, chociaż przy dobrej zasadności to i tysiaka mogę dać.
Ważna jest dla mnie wygoda (żeby nie było zbyt wiele pitolenia się z samym uruchomieniem, wieszaniem wtyczek, wywalaniem ich itp). Możliwość rozbudowy, instalacji dodatkowych komponentów. 

Podpowie ktoś na jaki sprzęt zwrócić uwagę?

Pytanie kolejne, czy jest tutaj jakiś topic w którym są ujęte wszystkie możliwości takich boxów?

z góry dziękuję
K.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jak ci zależy na Kodi to wystarczy box na chipie S905 lub S905x za parę groszy i załadować Coreelec, Kodi na androidzie działa źle, Coreelec samo w sobie jest systemem i Kodi.

Jak zależy na Netflix to minimum Mi Box, bo ma certyfikat Netflixa i będzie działać w nim bezproblemowo. Jak masz więcej kasy, 845zl chyba na stronie NVIDIA, i chcesz mieć sprzęt top który podoła wszystkiemu do odtwarzania a do tego można podpiąć pada i zrobić z niego konsolę do grania to NVIDIA Shield.

Mecool to sprzęt jak w pierwszym zdaniu, jak chcesz chcesz mam do sprzedania M8S Pro L 3GB/32GB z chipem S912, mocniejszy od S905 i S905x, można załadować też Coreelec. Na android tv w tej chwili jest problem z Netflixem, na Coreelec działa, ma poziom zabezpieczeń Widevine Level 1 czyli mógłby obsłużyć Netflix do 4K, na adroidzie było to faktycznie 1080p. Prawie nowy Smile
Odpowiedz
#3
W kolejnosci:
1. Nvidia Shield TV 2017
2. Nowy Xiaomi MiBox S - gdyby tylko miał przynajmniej te 16 GB ROMu. Ze swoimi śmieszymi 8 GB odpada (po instalacji absolutnego minimum apek zostaje 700MB)  Angry
3. Mocniejsze Mecool-e: chociażby M8S Pro L i KM9

Ja docelowo skuszę się na swój już trzeci Box TV i będzie nim Shield TV, ale model trzeciej generacji (może 2019) Smile
3/16GB na obecną chwilę to trochę mało. Poza tym nie za takie pieniądze które sobie życzą za model z 2017 roku.

Obecnie mam KM9 (w grę wchodził tylko on lub M8S Pro L), Mibox-a chyba docelowo sprzedam lub oddam Bliskim (bo nie ma wolnej przestrzeni na dane). No i czekam na nową Nvidię Wink


Na zagranicznych forach sporo dobrego piszą również o nowym X96 Max (z S905x2) i nowym Beelink-u GT1 mini również opartym na procesorze Amlogic S905x2. Tyle, że one nie mają ATV, i brak certyfikatu Widevine L1 = brak FHD / 4k
Odpowiedz
#4
Ja się zastanawiam nad tymi modelami ale poluje tez na coś z facefucka za pare złotych właśnie pod libre lub Coreelec

Ali: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ali: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

GearBest: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Widzę, że Nvidia teraz jest za 699 w Euro i XKom. Całkiem chyba spoko ta cena.
Mam jeszcze jedno pytanie, wybaczcie, jeśli nie można tutaj takich to usunę.

Jak jest z dekodowaniem/obchodzeniem kodowania różnych stacji, typu HBO itp? Trzeba kupować czy da się jakimiś wtyczkami/rozszerzeniami mieć sporą ofertę TV na takim Boxie?
Odpowiedz
#6
Mam od jakiegoś czasu shielda a przez moje rączki sporo sprzętu czy to na e2 czy androidzie się przewinęło. Shield działa naprawdę spoko. Do TVsat na nim używam apki Smart Iptv + paczka kanałów iptv wykupiona na pół roku w serwisie iptvforest . Tego typu serwisów / stron iptv jest masa. Można przebierać w ofertach i testować . Często dają kilka godzin za free do testu. Jak jest ok można wykupić jakiś pakiet kanałów na x okres. Ja jako że mieszkam w UK od 3 lat po przeprowadzce na większe mieszkanie nie mogłem już tu założyć mojej anteny sat więc pozostała telewizja iptv. Działa to w miarę ok ale zdarzy się że przytnie. Także korzystam z WP Pilot (maksymalny pakiet nie jest aż taki drogi), ipla tv też spoko no i Play Now (w polsce mamy tel na abo i także w pakiecie dają sporo kanałów). Jest w czym wybierać
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Witam też szukam takiego urządzenia jak w temacie i mam pytanie czy kodi najnowszy pójdzie na proc. arm A9 który już mam .Widzę tylko że mowa o s905 a zależy mi na netfixie który działą chyba tylko na najnowszej wersji . Czy trzeba netfix zainstalować na androidzie lepiej ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości