Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi " znika"
#1
Mam problem z Kodim, co jakoś czas mi znika. Jednego dnia działa , a następnego gdy go chce odpalić to programu nie ma.Jest ikonka na pulpicie ale programu nie ma. I niestety muszę go jeszcze raz instalować.Czy ktoś miał podobny problem?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Pobierz inny plik instalacyjny, może nie użyłaś pliku z oficjalnej strony kodi tylko jakiegoś z błędami? Trudno jakoś o jednoznaczny powód takiego stanu rzeczy. Poprawna instalacja siedzi w Windowsie bez problemu.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#3
Wypróbuj wersję portable: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Nie, nie próbuj wersji portable - nie wiadomo co tam naprawdę siedzi, kto to robi ani nic.
Pobierz kodi z oficjalnej strony kodi.tv - żadne sklepy windows ani nic.
Podaj jaką masz wersję Windows. Czy w nazwie użytkownika nie masz polskich znaków (lub irlandzkich)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Wątpie, żeby miała irlandzkie ten język wymiera. Tam się używa angielskiego, irlandzkim posługuje się zaledwie 140 tyś. ludzi. A jeśli chodzi o portable niech spróbuje może akurat pomoże.
Odpowiedz
#6
A wiesz kto wydaje tę wersję portable że ją polecasz? Sprawdzałeś ją? Skąd pobiera aktualizacje?
Niestety tak jak nie zajmujemy się chińskimi odpowiednikami kodi, tak samo nie polecamy podejrzanych wersji, a dla mnie portable jest właśnie tego typu wersją. Jeśli nie pochodzi od oryginału lub jak nie ma otwartych źródeł to jest kompletnie nie pewne.
Natomiast kompletnie nie wiesz o co chodzi z nazwą użytkownika. Nie ma znaczenia czy to polski czy irlandzki. Liczy się obecność znaków regionalnych. I jak język wymiera, tak np. nazwisko może zawierać jakieś znaki spoza ascii, co może powodować problemy z kodi. Poza tym 140 tys. to całkiem duża liczba nazwisk mogących zawierać znaki regionalne.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ludzie.. przecież wersję portable robi się z oryginału dopisując do skrótu kodi parametr '-p'. Nie wiem kto wypuszcza takie wynalazki jak Kodi portable ale to musi być jakiś wał. Nie chce obrażać ludzi, którzy to pobierają ale to już naprawdę jest słabe Smile Nie pobierajcie nigdy takich exe'ków bo nie wiadomo kto i czego tam napakował. W sumie to samo można powiedzieć o każdym repo. Bądźcie ostrożni Smile A kasowanie Kodi może mieć coś wspólnego właśnie z jakąś wtyczką, która jest zwyczajnym wirusem i czyści Ci binarki Smile Już kiedyś się tak działo z repozytorium od Ramica
Odpowiedz
#8
Kodi - zawsze pobieram przez stronę kodi w pigułce .Jak zainstaluje to działa .Ten problem pojawiły się u mnie wraz z wersją 18-sta, wcześniej nie miałam tego problemu :-(
Odpowiedz
#9
A może po prostu zmień folder docelowy instalacji na innylub na inną partycje?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości