Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
#81
(24-11-2021, 09:55 AM)kazkazki napisał(a): Dopiero się przymierzam. Rozważam za i przeciw. Czujnik fajna opcja ,ale przewody .Skłaniam się nad esp32 i jeśli to wybiorę to problem z głowy widzę. Zewnętrzny timer , jakaś alternatywa dla pozostałych urządzeń od naszych frendów. Zwłaszcza stosując zegar astronomiczny(przekaźnik z zegarem), o tej opcji nie pomyślałem (wszystko za TV bez kabli do okna). Dzięki.

NodeMCU i Wemos to są układy na ESP  wszystko bezprzewodowe tylko rozbudowane o większa ilość pamięć, większy zegar i kontroler USB. 
Czujnik światła  jest niezależny od Hyperiona i obsługiwany przez kontroler LED.  
Rok temu robiłem światełka świąteczne  na domu , 12 taśm LED wszystko na Wemos i załączane były każde z osobna czujnikiem światła.  4 taśmy były tylko do obsługi ambilight wyświetlanym z projektora na ekranie i sterowane  z Hyperiona-NG.

W sumie większość układów ESP32 tez się nadaje pod takie zastosowania gdzie sterującym wszystkim oprogramowaniem jest wLED.
Odpowiedz
REKLAMA:



#82
Witam serdecznie,
właśnie udało mi się stworzyć do pewnego momentu ten systemik na TX3 mini. Wszystko poszło jak z płatka zgodnie z powyższą procedurą. Utknąłem natomiast na etapie nawiązania połączenia z Hyperion NG, wpisując prawidłowy adres : 192.168.x.xx:8090 połączenie nie zostaje nawiązane, również po restarcie. Próbowałem też przez różne przeglądarki, bez efektu. Na TX3 mini zainstalowane jest : CoreELEC 19.4-Matrix_rc2 oraz Hyperion Control 19.0.2.
Może z doświadczenia posiadacie koledzy jakieś pomysły ? Zamierzam też uruchomić z ESP8266.
Wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam,
Jacek
Odpowiedz
#83
[Obrazek: zg9QOmPl.png]By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. działa sprawdź dokładnie ip adres, który przydzielił router boxowi
Ja mam Hyperion.NG 19.4.109 na CE 19.4  wydanie nocne z 20220130
Odpowiedz
#84
Podałeś wersję hyperion control, ale nie podałeś wersji hyperion.ng - hyperion control odpowiada tylko za włączanie/wyłączanie światełek w różnych okolicznościach.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#85
Thumbs Up 
(06-02-2022, 06:14 PM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Nic w opisie nie wskazuje na instalację H_NG ? Jest tylko w pkt.3 informacja dotycząca zainstalowania wtyczki: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować., i tak zrobiłem. Jeśli jest to konieczne to w jaki sposób tego dokonać ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

(06-02-2022, 06:10 PM)sky02 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. działa sprawdź dokładnie ip adres, który przydzielił router boxowi
Ja mam Hyperion.NG 19.4.109 na CE 19.4  wydanie nocne z 20220130
Odpowiedz
#86
Zainstaluj z repozytorium CE add-ons / Usługi / i tam masz Hiperion.NG
Lub Kodi / usługi / nie wiem na czym lecisz
Odpowiedz
REKLAMA:



#87
Wpisuje w przeglądarce 192.168.0.185:8090 i nie łączy.[Obrazek: RczQeQGl.jpg]
Odpowiedz
#88
(06-02-2022, 06:42 PM)humix napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Nic w opisie nie wskazuje na instalację H_NG ? Jest tylko w pkt.3 informacja dotycząca zainstalowania wtyczki: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować., i tak zrobiłem. Jeśli jest to konieczne to w jaki sposób tego dokonać ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Oj pitolicie hipolicie... Cytując poradnik

Cytat:Przede wszystkim co nam potrzeba:
(...)
3. 
Wtyczka Hyperion.ng dostępna w oficjalnym repo Coreelec + ewentualnie wtyczka Hyperion  Control dostępna na githubie: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


masz podane gdzie jest wtyczka hyperion.ng a hyperion control jest ewentualnie. Czytaj dokładnie. Skoro jest wpisane że jest potrzebna, to trzeba ją zainstalować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#89
A zainstalowałeś hyperion.NG ?
Odpowiedz
#90
Nie, nie zainstalował, bo ponoć w poradniku nic o tym nie ma... eh...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości