Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Libreelec reboot zamiast zamknięcia systemu.
#1
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum niestety z prośbą o pomoc .
Przejdę do sedna sprawy. Kodi mam zainstalowane na komputerku ReyCom procesor atom grafika, nvidia ion, 4gb ram.
Wszystko całkiem fajnie pracuje po za jednym małym wyjątkiem, komputera nie da się wyłączyć.
Po aktywacji zamknij system komputer się wyłącza(na monitorze informacja reboot:poweroff) po czym natychmiast uruchamia się ponownie, nie ma znaczenia czy wyłączam z menu czy przyciskiem. Funkcje uśpij i uruchom ponownie
działają normalnie. 
Ten problem występuje również po zainstalowaniu innego linuxa. Specjalnie instalowałem mabox linux żeby to sprawdzić.
Instalowałem różne wersje libreelec od wersji 7 na wszystkich jest to samo.
Na windows 7 wszystko działa prawidłowo.
Mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie tego problemu. Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Nie ma to związku z włączonym Wake On Lan?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Niewykluczone że w kodi używa zwyczajnie polecenie reboot które jest podpisane jako "Zamknij system" Dodaj skrót polecenia kodi gdzieś do zakładki i sprawdź raz jeszcze. Warto spróbować.
Odpowiedz
#4
(09-10-2019, 11:38 AM)mjw napisał(a): Nie ma to związku z włączonym Wake On Lan?

Ta opcja jest wyłączona w biosie.

(09-10-2019, 11:57 AM)zm1c4l napisał(a): Niewykluczone że w kodi używa zwyczajnie polecenie reboot które jest podpisane jako "Zamknij system" Dodaj skrót polecenia kodi gdzieś do zakładki i sprawdź raz jeszcze. Warto spróbować.

Nie mam pojęcia gdzie to znaleźć, systemy linuxowe są dla mnie nowe. (Jestem zielony w tym temacie).
Odpowiedz
#5
Skrót do polecenia robisz w kodi. Najszybciej w ustawieniach skórki pod jakieś menu dodaj polecenie kodi "Zamknij system" i sprawdź potem czy wyłącza. Poza tym skoro działa Ci na 7 to czemu męczysz się na linuxie ?
Odpowiedz
#6
w ustawieniach, ustawienia/system/zasilanie  masz zaznaczone na zamknij system ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(09-10-2019, 12:34 PM)Jaca napisał(a): w ustawieniach, ustawienia/system/zasilanie  masz zaznaczone na zamknij system ?

Tak mam ustawione zamknij system, ale wydaje mi się że to ustawianie dotyczy wyłączenia po zadanym czasie chyba.
Odpowiedz
#8
ok
zrob tak ,polacz sie poprzez ftp z libre  musisz wyszukac skina skin.estuary bo to chyba masz zainstalowane

nastepnie w skinie folder xml i w pliku DialogButtonMenu.xml odszukaj 

<item>
   <label>$LOCALIZE[13016]</label>
   <onclick>Powerdown()</onclick>
   <visible>System.CanPowerDown</visible>
</item>

zamien System.CanPowerDown na no lub usun cala linijke <visible>System.CanPowerDown</visible>

zapisz i zrestartuj jak nie pomoze to sie poszuka komendy odpowiedniej i wstawi zamiast PowerDown()

mozesz tez sprawdzic zamiast PowerDown() wstawic ShutDown()
Odpowiedz
#9
(09-10-2019, 03:55 PM)Jaca napisał(a): ok
zrob tak ,polacz sie poprzez ftp z libre  musisz wyszukac skina skin.estuary bo to chyba masz zainstalowane

nastepnie w skinie folder xml i w pliku DialogButtonMenu.xml odszukaj 

<item>
   <label>$LOCALIZE[13016]</label>
   <onclick>Powerdown()</onclick>
   <visible>System.CanPowerDown</visible>
</item>

zamien System.CanPowerDown na no lub usun cala linijke <visible>System.CanPowerDown</visible>

zapisz i zrestartuj jak nie pomoze to sie poszuka komendy odpowiedniej i wstawi zamiast PowerDown()

mozesz tez sprawdzic zamiast PowerDown() wstawic  ShutDown()
Trochę to skomplikowane ale jutro spróbuję to zrobić. Robiłem próby przez ssh polecenie poweroff i halt -p wynik ten sam komputer natychmiast po wyłączeniu uruchamia się ponownie. Po zainstalowaniu Mabox linux objaw ten sam na win 7 wszystko działa normalnie. Ustawienia bios ac power loss ustawione na power off, wake on lan - disable.
Obecnie na urządzeniu jest cherry tv więc i skórka inna (pewnie bez znaczenia). Przed instalacją cherry grzebałem trochę w systemie
przez winscp i nie rzuciło mi się w oczy nic w stylu skin ale szukałem czegoś innego niestety brak wiedzy w temacie więc nic nie znalazłem.
Odpowiedz
#10
to na windows nie dziala System.CanPowerDown

ale linux , libreelec masz dual boot czy co

ps. moge ci to wstawc do skin.estuary i sobie sprawdzisz to zajmie 5 min.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości