Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T (naziemna telewizja cyfrowa) i Kodi
#1
Z naziemnej telewizji cyfrowej korzystam za pomocą tunera podpiętego do kompa przez USB.
Do oglądania kanałów z multiplexów służy mi autorskie oprogramowanie producenta tunera (Leadtek).

Myślałem że odpalenie naziemnej TV w Kodi nie będzie problemem ale przeszukuje fora i nie znajduje odpowiedzi:
jak "spiąć" kodi z tunerem?


--
Pozdrawiam
Piotr W.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. tutaj w sekcji Windows wybierasz aplikację która będzie odbierać sygnał z twojego tunera i podawać dalej do urządzeń w sieci z Kodi i odpowiednim klientem telewizji.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Mojej aplikacji nie ma na liście a jeśli mam instalować kolejną po to tylko żeby oglądać naziemną w Kodi to trochę bez sensu skoro mam już zainstalowaną taką z którą nie ma problemów.
Myślałem, że jest jakaś wtyczka która prześlę mi sygnał z tunera do Kodi.
Tak jak było w WMC który rozpoznawał sterownik tunera, skanował kanały i na tym cała zabawa się kończyła.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Odpowiedz
#4
Chciałem "odgrzebać" temat.
A co, gdybyśmy chcieli odpalić DVB-T w Kodi na Android TV? Na przykład taki CANAL+ BOX ma wbudowany tuner naziemny.
Byłoby świetnie móc stworzyć jedną listę kanałów obejmującą jednocześnie kanały odbierane z anteny naziemne i kanały odbierane przez internet, a takie coś o ile wiem, byłoby możliwe tylko w Kodi, gdyż żadna inna znana mi aplikacja nie potrafi odkodowywać DRMu obecnego na większości platform streamingowych.
Czytając stronę, którą w tym temacie podlinkował wcześniej @mjw, wszystkie wymienione tam aplikacje nie obsługiwały Androida.
Z drugiej jednak strony, nie ma tam mowy o aplikacji "Live channels" która z tego co słyszałem, jest popularnym rozwiązaniem obsługującym tunery DVB-T.
Pytanie, czy i jak dałoby się przerzucić sygnał do KODI, tak aby w Kodi można było zrobić sobie właśnie interfejs pozwalający na kanały naziemne i internetowe na jednej liście.
Odpowiedz
#5
Z Android TV to ci nie pomoge i nie wiem czy to w ogole mozliwe bo nie wiem czy da sie tam odpalic jakis backend(?) wymagany przez klienta w Kodi. W CE za to bawilem sie live TV bo zalezalo mi na tym by upodobnic obsluge w Kodi do tunerow z E2. Obie moje karty (DVBSky S960 jak tez stick do naziemnej Gigabyte U7300) zostaly bez problemu rozpoznane i zainstalowane w systemie. Wystarczylo tylko odpalic jakis backend (ja preferuje VDR-a + ansi vdr client), dograc liste i zarowno kanaly z naziemnej jak i z satelity odbieram bez wiekszych problemow (nawet te wymagajace oscama Wink). Nie jest to co prawda tak plynna obsluga jak na dedykowanych tunerach z E2 ale w sumie jest calkiem ok.
-------------------------------------------------------------------------
X96 Max Plus 4/64 + DVBSky S960 + CoreELEC + VDR + OSCam
-------------------------------------------------------------------------
Odpowiedz
#6
Nie da się w Kodi odpalić tunera bez backendu. Niestey CoreELEC w tym boxie nie widzi głowicy tunera więc też nie odpalisz. Zostaje w androidzie Live Channel.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości