Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymuszanie najlepszej jakości
#1
Chodzi dla mnie o wymuszanie najlepszej jakości filmów podczas przesyłania z telefonu czy YouTube. Mpeg dash ustawienia wtyczki YouTube i to wszystko?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Panowie we wtyczce YouTube na mpeg dash lepiej jak ustawie 1080 lub 1440 bo więcej procesor nie obsłuży czy dać to co było domyślnie h264 adaptive? Nie wiem w czym różnica, czy mimo iż kam tv full HD i dość stary box to czy te ustawienia mają znaczenie?.

Chyba doszedłem o co chodzi. Na 1080p na sztywno film odpala się w takiej jakości a na adaptive 264/mp4 miałem odtwarzanie w 720p. Chyba na sztywno 1080p jest optymalne. Wyżej już mam lagi bo procek szaleje
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#3
Mam pytanie odnośnie ustawień mpeg dash. Mianowicie zmieniając parametry rozdzielczości zmienia się taki parametr jak video decoder HW - a264 czy SW? Oba parametry działają przy rozdzielczości 1080p. Jak ustawie na sztywno 1080p mam ten decoder HW, a przy 1440p SW.
Może ktoś odpisze i ten temat nie będzie monologiem bo póki co fajnie to wygląda  Cool
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#4
Dekoder HW - to dekoder sprzętowy (hardware) do dekodowania wideo używa specjalnych jednostek będących częścią układu graficznego twojego urządzenia przy minimalnym użyciu głównego Procesora.

Dekoder SW - to dekoder programowy (software) do dekodowania wideo używa głównego Procesora twojego urządzenia.

Dekodowanie HW jest dziesiątki razy wydajniejsze od od programowego - dlatego zawsze warto go używać gdy jest dostępne.
Odpowiedz
#5
Ok dzięki za pomoc.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#6
Mam takie pytanie - oglądam przez player program "ciężarówką przez Afrykę". Dlaczego przez kodi na coreelec jak oglądam mam wyraźnie ładniejszy i lepszy obraz niż na kodi odpalanym na androidzie na tym samym boxie?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Coreelec lepiej dekoduje niż android, ponadto na coreelec działa prawidłowo przełączanie rozdzielczości ekranu.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości