Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC, LibreELEC a może OSMC?
#1
Witam wszystkich. 
Posiadam Raspberry pi 3b+ Chciałbym poznać Wasze opinie na temat softu jaki na to wrzucić. Obecnie mam OSMC i generalnie jestem zadowolony. Płynnie działa, dostęp przez SSH... 
Pytam, ponieważ wiele osób pisze, że tylko Coreelec. Inni, że tylko libreelec. Ale nik nie podaje konkretnych zalet danego softu. Jednakże widzę, że są one popularniejsze od OSMC, więc to może ja nie mam racji...
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Cześć

Po pierwsze to nie ma corelec na Raspberry pi bo to system tylko na układy od firmy Amlogic.

Ja od lat używam OSMC ale obecnie raczej z przyzwyczajenia, niestety jego autor od pewnego czasu wyraźnie olewa wersję dla PI.
OSMC jest dostępne też na dedykowanym boxie (Vero 4k+) i tam idzie większość poprawek  itp a wersja dla PI dostaje tylko Kodi o wyższym numerku Confused 
Miała też się ukazać wersja OSMC dla Raspberry pi 4, ale jak na razie temat ucichł i nic nie wiadomo na ten temat.
Na dodatek po ostatniej aktualizacji OSMC temp CPU na raspberry pi dziwnie wzrosła... ma być poprawka tylko nie wiadomo kiedy.

Chyba najlepszym wyborem dla PI będzie Libreelec... zdecydowanie najlepsze wsparcie i najszybsze aktualizacje.

No i jest jeszcze Xbian - OS mniej znany, ale wart sprawdzenia jest dostępny dla wszystkich wersji Raspberry pi.
Odpowiedz
#3
Też obecnie korzystam z OSMC i generalnie dobrze działa. Interesowało mnie tylko, czy coś lepszego znajdę. Czy Libreelec obsługuje nfs (linuksowy odpowiednik samby)?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości