Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chroma
#1
Smile 
Jak w temacie wątku, skórka Chroma należy do tych skórek, które są lekkie, ale ma pełną funkcjonalność po zainstalowaniu.

Skórka  CHROMA dla SPMC i CEMC, WBMC 16/17/18, Kodi 16/17/18 Leia 

Autor: Tgx
Wersja: 4.0.6
Rozmiar: 11,2 MB

Na Kodi 18.9 Leia polecam dwie skórki CHROMA lub Titan Vanilla, warto je zainstalować, ponieważ bardzo upraszczają obsługę Kodi. Chroma to lekka skórka Kodi zaprojektowana specjalnie dla osób korzystających z Kodi na telewizorze Ultra HD i HD, ma przyjazny dla użytkownika interfejs. Dzięki obrazom i czcionkom w wysokiej rozdzielczości działa świetnie na wszystkich telewizorach 4K i HD, z urządzeniami FireTV Stick, Android TV lub na komputerze. Skórka jest elegancka i badzo funkcjonalna. Dobrze działa oczywiście też na sprzęcie o mniejszej rozdzielczości. Dla kodi 18.9 jest dużo skórek kompatybilnych z tą wersją odtwarzacza wideo Kodi. Dostępna do instalacji z pliku ZIP jest też lekka skórka CHROMA, bardzo szybka oraz niezawodna skórka, dobrze współpracująca z Kodi 18.9 
Zaznaczam, główne zalety skórki Chroma, jest lekka oraz daje duże możliwości szybkiej nawigacji po menu/interfejsie Kodi, dzięki wysuwanej dodatkowej belce nawigacyjnej znajdującej się u góry ekranu (możliwa nawigacja tj. sterowanie, pilot od urządzenia, pilot Air Mouse, myszka bezprzewodowa).

Skórka  CHROMA, instalacja z pliku ZIP, można pobrać z GitHub. Strona główna skórki na GitHub:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Zainstaluj z GitHub:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Nie każdemu podoba się domyślny motyw kolorystyczny skórki (jasna zieleń), oczywiście w ustawieniach skóry jest też możliwość zmiany koloru motywu skórki  (domyślnie jest motyw - Zieleń). Do wyboru jest kilka kolorów w motywach tj. 8 motywów kolorów do wyboru, ja wybrałem Bursztyn , skórka  Chroma  z motywem  bursztynowym (złoto - żółty w różnych odcieniach)  to moja najbardziej ulubiona skórka ze wszystkich lekkich skórek.
Ładny moim zdaniem jest również motyw kolorystyczny Indygo  (odcień niebiesko - szary) oraz Tytan (odcień stalowo - szary).
Poniżej dwie metody jak zmienić kolor motywu:
1. Ustawienia/Interfejs/Skóra/-Konfiguracja skóry.../Motywy
2. Ustawienia/Skóra/Motywy

Skórka Chroma obsługuje wszystkie cechy skóry. druga tabela z poniższego linku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Uwaga!!! Pierwsza tabela z powyższego linku jest nieaktualna, ponieważ skórka Chroma w wersji 5.0.19 obsługuje Kodi 19 i 20 (Matrix/Nexus).

Polecam wypróbowanie skókę CHROMA, powinna spodobać się użytkownikom Kodi 18.9 niniejsza skórka.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Smile 
W wątku opiszę niektóre z możliwości personalizacji skórki Chroma (Kodi 18.9, 19 i 20).

Żeby dokonać zmian w wyglądzie i działaniu skórki należy wejść:

Ustawienia/Interfejs/Poziom ustawień ► Ekspercki

Następnie w Wygląd i działanie/Skóra/-Czcionki/Ubuntu (średnia)

Dalej w Ustawienia/Interfejs/Wygląd i działanie/Skóra/-Konfiguracja skóry:
Ogólne:
Przewijaj opis i recenzje ► ZAZNACZONE
Aktywuj manualne przewijanie fabuły i recenzji ► ZAZNACZONE
Pokazuj ikonę zamykania okna ► ZAZNACZONE
Podświetlaj pierwszą literę podczas przewijania ► ZAZNACZONE

Start:
Używaj pionowego menu startowego  ► WEDŁUG UZNANIA (można zaznaczyć)  Nie stosować w Kodi 19 i Kodi 20 pionowego menu startowego (menu pionowe co prawda działa, ale do zamknięcia Kodi trzeba wejść do bocznego lewego memu).
Pasek menu startowego domyślnie jest poziomy, z dużymi prostokątnymi miniaturami. Można przełączyć się do menu pionowego. Ja preferuję menu startowe poziome, gdyż menu poziome jest dla mnie wygodniejsze w użyciu.

Używaj domyślnego ekranu startowego ► ZAZNACZONE
Pokazuj półkę na ekranie startowym ► ZAZNACZONE

Motywy:
Z 8 motywów kolorów, jeden preferowany przez użytkownika do wyboru. W tym Bursztyn , skórka  Chroma  z motywem  bursztynowym (złoto - żółty w różnych odcieniach) 


W razie problemów z instalacją skórki, zalecane jest w takich przypadkach, ponawianie, aż do skutku prób instalacji skórki. W zdecydowanej większości przypadków, po kilku próbach zostaną zainstalowane wszystkie potrzebne zależne dodatki i skórka Chroma bez żadnego problemu będzie działać na Kodi 18.9 Leia.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Smile 
Zaznaczam, że skórka Chroma zapewnia bardzo lekkie, minimalistyczne zapotrzebowanie sprzętowe, umożliwia to stosowanie skóry w systemach z bardzo małą ilością zasobów (pojemność pamięci i procesora), a jednocześnie umożliwia dostęp do szybkiego i bardzo łatwego obsługiwania Kodi.

Skórka  Chroma  z motywem  bursztynowym (złoto - żółty w różnych odcieniach)  to moja najbardziej ulubiona skórka ze wszystkich lekkich skórek. Można też w konfiguracji skóry użyć motyw kolorystyczny Tytan (odcień stalowo - szary). Do wyboru jest kilka innych kolorów w motywach tj. 8 motywów kolorów do wyboru, ja zawsze używałem motyw Bursztyn, ładny moim zdaniem jest również motyw kolorystyczny Indygo  (odcień niebiesko - szary).

Pozdrawiam




Edit. Na tym poście zakańczają się wpisy dotyczące Chroma na Kodi 18.9, ale UWAGA, poniżej posty są o skórce Chroma na Kodi w wersjach Matrix/Nexus. Jednak podkreślam, że ustawienia opisane powyżej działają na wszystkich wyższych, nowszych wersjach Kodi tj. Kodi 19 Matrix oraz Kodi 20 Nexus.
Odpowiedz
#4
Smile 
Skórka Chroma wróciła do życia z Kodi 18 do Kodi 19 i 20 Smile , więcej info o tej i innych skórkach w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jedna z moich ulubionych lekkich i szybkich skórek. Kultowa skórka:

Chroma

Autor: Tgx / Skinbase
Wersja: 5.0.19
Rozmiar: 11 MB

Twórca Tgx jest autorem kilku znanych skórek w tym podobnej do Chroma skórki Black Glass Nova, ale Chroma ma bardziej stonowany interfejs.

Chroma można pobrać i zainstalować z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Lub z repo GUIDOS SKINBASE
Github/repository.skinbase.19-3.1.34  zip (3,49 MB):  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. 
Instalacja: Wejdź w Ustawienia > Dodatki > Zainstaluj z pliku zip najpierw repozytorium, następnie zainstaluj z repozytorium > Chroma

Trzeba czekać dość długo, aby skórka się do końca zainstalowała.

Warto zmienić w ustawieniach skóry zielonkawy motyw (kolor tła) na inny np. Indygo (niebiesko-stalowy).  Można zmienić też menu startowe skórki z poziomego na pionowe . 

Uwaga!!!

W skórce Chroma zainstalowanej na Kodi 19 oraz 20 nie działa przycisk Zamknij w menu startowym pionowym. Natomiast w poziomym menu startowym działa, ale nie po kliknięciu w okienko animacji, lecz koniecznie trzeba kliknąć na napis poniżej okienka (wtedy się podświetli) - Zamknij . Zostaje więc do dyspozycji w skórce Chroma tylko poziome menu startowe, dlaczego o tym napisałem w uwadze powyżej (menu pionowe co prawda działa, ale do zamknięcia Kodi trzeba wejść do bocznego lewego memu).

Pozdrawiam

Edit.  Ostatnia wersja skórki Chroma, która jest dostępna tj.  Chroma 5.0.19 jest to wersja skórki na Matrix-a, ale działająca również bardzo dobrze na Nexus-ie (działa identycznie tak jak na Matrix-ie, pewne, wielokrotnie sprawdzone). Chroma to najszybsza skórka, którą używałem, działa naprawdę niesamowicie, jak błyskawica i jest bardzo prosta i wygodna w obsłudze. Z konfiguracji łatwą opcją wartą zastosowania jest zmiana motywu/koloru skórki jest kilka do wyboru np. ładna jest Chroma  z motywem  bursztynowym (złoto - żółty w różnych odcieniach).
Poniżej dwie metody jak zmienić motyw/kolor skórki Chroma:
1. Ustawienia > Interfejs/Skóra / -Konfiguracja skóry... > Motywy
2. Ustawienia> Skóra >Motywy

Skórek w Kodi można mieć zainstalowanych kilka i zawsze można w interfejsie wybrać, którą aktualnie chce się używać...  W każdej chwili można bez problemu też wrócić do skórki która została wcześniej zainstalowana i znajduje się cały czas od instalacji w ustawieniach INTERFEJSU Kodi. Chroma ma tę zaletę, że nie koliduje z innymi skórkami i może być zainstalowana dodatkowo do Kodi, jak nie będzie pasować można ją zmienić na inną skórkę:
Ustawienia > Interfejs > Wygląd i działanie/SKÓRA
Lub:
Ustawienia > Dodatki > Moje dodatki > Wygląd i działanie > SKÓRA
Zawsze dla zainteresowanych skórkami na Kodi szczególnie polecam wypróbowanie skórki Chroma, po zainstalowaniu zajmuje tylko kilkanaście MB-ajtów w Kodi.
Odpowiedz
#5
Smile 
Skórka  Chroma  z motywem  bursztynowym (złoto - żółty w różnych odcieniach)  to zdecydowanie moja najbardziej ulubiona skórka ze wszystkich lekkich skórek dostępnych na Kodi.

Chroma, naprawdę jest to świetna  skórka, wyjątkowo szybka i przyjemna w obsłudze. Pisałem już o wygodnej w obsłudze górnej nawigacyjnej belce z dostępem do wszystkich funkcji. Wygodny w obsłudze pilotem od Android TV jest też pasek postępu filmu, wystarczy zjechać poniżej belki nawigacyjnej, aby kursorami po lewej i prawej stronie przycisku "OK" bardzo precyzyjnie przesunąć do wybranego miejsca filmu. Funkcja ta działa po wciśnięciu pauzy lub od razu w trakcie odtwarzania filmu. Działanie to jest tak precyzyjne, że nawet nie trzeba używać pilota Air Mouse, chociaż pilot Air Mouse działa bez problemów w skórce Chroma.

Twórca skórki Chroma Massimo Pagani/Tgxcorporation stworzył ogółem 4  lekkie skórki dające możliwość szybkiej nawigacji po menu/interfejsie Kodi, dzięki wysuwanej dodatkowej belce nawigacyjnej z przyciskami nawigacyjnymi znajdującymi się u góry ekranu. Tę funkcjonalność mają znakomite lekkie skórki:
1. Chroma
2. Black Glass Nova
3. Andromeda
4. Nebula
Szersze info o podanych powyżej skórkach działających na Kodi 18+ oraz rozwidleniach tych skórek działających na Kodi Matrix/Nexus:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Obecnie z tych 4 skórek chyba najlepiej dopracowana jest Black Glass Nova. Jednak wszystkie 4 skórki stworzone przez Tgx  są to naprawdę świetne skórki godne uwagi, dla mnie ulubioną jest skórka Chroma, której poświęcam ten wątek. 
Chroma w wersji 5.0.19 można pobrać i zainstalować z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zrzuty ekranu (Massimo Pagani Tgxcorporation): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam

Edycja 1.  Polecam skórkę Chroma dla poszukujących lekkiej skórki z możliwością bardzo wygodnej nawigacji obsługującej skórkę.     Dla poszukujących skórki z większymi możliwościami bardzo polecam skórkę Titan MOD.

Edycja 2.  Przez długi czas dla mnie najlepszą skórka dla Kodi był Titan MOD (i dalej uważam, że jest to zawsze godna uwagi skórka na Kodi), ale ostatnio doszło u mnie do zmiany lidera. Obecnie moim zdaniem po zmianach dokonanych przez @DenDy zdecydowanie najlepszą skórka dla Kodi jest Arctic Zephyr 2: Resurrection.   Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości