Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coreelec aktualizacja oscam
#1
Witam.
Chciałem zaktualizować oscam na moim meecool. Mam na nim zainstalowany alexelec (czyli coreelec) w pamięci flash.
Gdy kopiuję nowy plik oscam do /usr/bin/ mam komunikat read-only file system.
Jak zaktualizować tego oscama ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Nie znam alexelec ale w coreelec binarka siedzi w /storage/.kodi/addons/service.softcam.oscam/bin/ i tam mozesz ja bez problemu podmienic.

/usr/bin to partycja systemowa tylko do odczytu wiec nic tam nie wrzucisz.
-------------------------------------------------------------------------
X96 Max Plus 4/64 + DVBSky S960 + CoreELEC + VDR + OSCam
-------------------------------------------------------------------------
Odpowiedz
#3
(21-11-2021, 06:29 PM)callahan napisał(a): Nie znam alexelec ale w coreelec binarka siedzi w /storage/.kodi/addons/service.softcam.oscam/bin/ i tam mozesz ja bez problemu podmienic.

/usr/bin to partycja systemowa tylko do odczytu wiec nic tam nie wrzucisz.

Niestety nie mam takiego katalogu. W tej mojej edycji  binarka oscama siedzi w /usr/bin
Odpowiedz
#4
(21-11-2021, 02:17 PM)sq5lc napisał(a): Gdy kopiuję nowy plik oscam do /usr/bin/ mam komunikat read-only file system.

Masz standardowo system plików zamontowany tylko do odczytu. Musisz zamontować z możliwością zapisu:
mount -o rw,remount /flash

Edycja
Nie takie to proste... Powyższe polecenie nic nie da...
Odpowiedz
#5
Poszukaj opcji zatrzymania wkompilowanego oscama i zainstaluj sobie oddzielny addon z oscam-em. Dopiero wtedy bedziesz mogl go sobie swobodnie wymieniac.

Jesli nie ma opcji zatrzymania (bo np. alex uparl sie by oscam byl ciagle aktywny) to wystarczy usunac wszystkie pliki konfiguracyjne dla tego oscama oprocz oscam.conf w ktorym nalezy wylaczyc obsluge dvbapi. Pozniej zainstalowac osobny service.softcam.oscam i go skonfigurowac. Jesli standardowa sciezka do konfigow pokrywa sie z ta od alexa to nalezy ja zmienic w skrypcie oscam.start.

Na jednym boxie mozesz miec uruchomionych kilka instancji oscama ale tylko jedna moze miec wlaczona opcje dvbapi i to wlasnie ona bedzie wykorzystywana. Wazne by w konfiguracjach kazdej z instancji porty sie nie pokrywaly.
-------------------------------------------------------------------------
X96 Max Plus 4/64 + DVBSky S960 + CoreELEC + VDR + OSCam
-------------------------------------------------------------------------
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości