Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak odceglić boxa Amlogic?
#11
Jeśli masz s905w to najbardziej polecam atv experience w wersji V2 final (trochę szukałem, ale udało mi się znaleźć z miesiąc temu). Próbowałem też Aidana, ale po czasie zaczął strasznie mulić.

Nie polecam serdecznie Androida wyższego niż 7.1.2 do s905w. Tak naprawdę to tylko muzyczka podczas włączania przeszkadzała mi w stockowym ROMie (tym, z którego screen wrzuciłeś) a tak poza tym to i tak działał najlepiej.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
A tak wogole, jaki jest powod tego, ze zaczales flashowac te ROM-y na boxie?.

Jesli nie masz odpowiedniego stockowego firmware to nie daje Ci wiekszych szans na sukces.
Z tym dopasowaniem image, nawet jesli Ci sie w koncu uda bezblednie jakis ja zflashowac to na 100%,
box nie bedie chodzla jak powinna! Zawsze beda wyskakiwac jakies dziwaczne, niezrozumiale bledy.

Ale jesli juz koniecznie chcesz dalej probowac, to z microSD Card daje Ci nikle szanse na sukces.
Oczywiscie mozna na niej w factory_update_param.aml recznie dopasowac image, u-boot.img, i.t.d
ale najwieksze szanse udanego flash masz przy odpowiednmim Image poprzez USB.
Polecam zerknac na forum XDA-Developers.com Moze tam znajdziesz pomoc do Twojego BLOW.

Sam proces flash na Amlogic od poczatku (Driver, oprogramowanie, USB-kabel czy microSD, szukanie OTA, metody uruchamiania flashu, etc) az do koncowego ewentualnego sukcesu jest bardzo czasochlonny, wiec czasem nie warto
z tym sie bawic.
W wielu przypadkach, relacja czasowa do ceny Boxa zostanie przekroczona.

Oczywiscie, mozna sie przy tym sporoo nauczyc. Ale jesli nie robi sie tego regularnie to duzo wiadomosci juz po krotkim czasie "ucieka z glowy". Tak bylo conajmniej u mnie.
Z poczatku dlugo siedzialem w temacie ale juz po kilku miesiacach przerwy zaczynalem praktycznie wszystko od poczatku. Oczywiscie powrot do tematu jest wtedy duzo szybszy.

Jesli chodzi dopasowanie pilota do boxa, to wystarcza juz odpowiednie zmiany w pliku remote.conf.
Swego czasu probowalem tego na paru chinskich boxach i na Amazon Fire TV 4K.

Natomiast w przypadku dopasowania przyciskow  do startu wybranych apek, On Bboard typowe do chinskich boxow.
polecam rowniez apke Buttons remapper.

Poidsumowujac temat chinskich boxow a wlasciwie ich pilotow i Update.

Mialem ich chyba ponad tuzin. Od noname Boxow, jak M8s poprzez Mecool do markowych jak Zidoo.

Wszystkie piloty do nich jak dla mnie sa zalosne. Przede wszystkim dotyczy to tych IR.
Najwiekszym ich mankamentem jest reakcja dzialania, odleglosc, kat ustawienia, jakosc samego pilota.

A o jakims Update to juz wogole nie wspominam.
Oczywiscie przy markowych chinskich boxach wyglada to wzglednie lepiej.

Referenzyjny remote jest dla mnie pilot z Amazon Fire TV.

Zycze powodzenia Wink
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#13
Odpowiedz
#14
@jzef
Tak, zgadza sie. Ale z tego co tutaj piszesz to chcesz te Box koniecznie odceglic!, bez wzgledu na metode.
Mimo iz wybor image do tego Boxa jest bardzo ograniczony, masz jeszcze dodatkowe zyczenia.
Z mojej strony polecilem Ci metode poprzez flash USB bo ta metoda jest konkretna, pewniejsza i szybsza.
(ladujesz image i od razu wiesz, czy flash wogole jest mozliwy)
Co w przypadku metody microSD jest o wiele bardziej czasochlonne (chocby samo wgrywanie Image na karte).
A czy bedzie to z Android 7 czy 9, jest na poczatek bez znaczenia.
Przy Twoim Boxie duzego wyboru i tak nie masz.
Z tego co sobie przypominam, do flashu na microSD nie koniecznie musi to byc: Amlogic BootcardMaker
Rownie dobrze nadaje sie np. Rufus lub cos podobnego.

Jesli chodzi o temat remote, to byc moze masz racje. Ja swego czasu zmienialem wlasnie remote.conf.
Jesli sie nie myle, bylo to na Androidzie 7.
Mimo to, zycze powodzenia.
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#15
Odpowiedz
#16
Znalazłem rozwiązanie problemu i to nie jest spowodowane tym iż mam nieoryginalny ROM i coś niepasuje tylko błąd Kodi - wystarczy By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. w ikona trybiku > Add-ons > My add-ons > Peripheral libraries i restartować Kodi i już wszystko jest OK:
[Obrazek: Pe8HRyr.png]
Jako klienta używamy aplikacji Android TV lub Android TV Remote:
[Obrazek: OHSNCNo.png] [Obrazek: Y1PuwfB.png]
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(28-02-2023, 09:12 AM)smiechol95 napisał(a): Jeśli masz s905w to najbardziej polecam atv experience w wersji V2 final (trochę szukałem, ale udało mi się znaleźć z miesiąc temu). Próbowałem też Aidana, ale po czasie zaczął strasznie mulić.

Nie polecam serdecznie Androida wyższego niż 7.1.2 do s905w. Tak naprawdę to tylko muzyczka podczas włączania przeszkadzała mi w stockowym ROMie (tym, z którego screen wrzuciłeś) a tak poza tym to i tak działał najlepiej.
Testowałem atv ale nie podoba mi się jedna rzecz - nie da się uruchomić systemu bez logowania do konta G....e albo ja nie potrafię.

Poza tym używam slimbox Android 9 i sprawuje się OK.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości