Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z synchronizacją danych pod bazą
#1
Mam stworzoną nową bazę danych (MariaDB 10) na użytek KODI. Dodałem nowego użytkownika bazy i po uruchomieniu wszystkiego na moim głównym boxie (X96 Max Plus z CE 9.2.5) działa to bardzo dobrze. Baza się stworzyła, po przeskanowaniu biblioteki są wpisy, czyli wszystko tak jak powinno być.

Skopiowałem pliki konfiguracyjne w tym advancedsettings.xml na drugiego boxa (MiniM8S z CE 9.2.5). Pliki wrzucone do katalogu domowego. Po restarcie CE nie chce skanować biblioteki - funkcja aktualizacji nie działa. Jak naciskam ten przycisk to nie reaguje.

Próbowałem:
- usunięcie pliki advancedsettings.xml - skanowanie działa (ale lokalnie)
- reset CE do ustawień fabrycznych i podgranie advancedsettings.xml - skanowanie nie działa
- kopie CE z X96 na MiniM8S - skanowanie nie działa

Ostatecznie zainstalowałem kodi na pc i po wrzuceniu advancedsettings.xml bez problemu czyta bazę i można skanować bibliotekę. Problem musi leżeć w CE 9.2.5 na MiniM8S. Jedyna różnica między CE na obu boxach to inne kernele. Oba boxy mają ostatnie stabilne wydanie CE. MiniM8S widzi źródła sieciowe i odtwarza pliki. Plik advancedsettings.xml jest dobry bo działa na innych urządzeniach - poniżej jego zawartość:

<advancedsettings>
  <videodatabase>
    <type>mysql</type>
    <host>10.0.0.6</host>
    <port>3307</port>
    <user>KODI</user>
    <pass>KODI</pass>
  </videodatabase> 
  <videolibrary>
    <importwatchedstate>true</importwatchedstate>
    <importresumepoint>true</importresumepoint>
  </videolibrary>
</advancedsettings>

Będę chciał przetestować MiniM8S z nocnym wydaniem CE ale tam z tego co rozumiem są częste aktualizacje, a to mi do końca nie pasuje.

Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły co można zrobić?
Odpowiedz
REKLAMA:





Wiadomości w tym wątku
Problem z synchronizacją danych pod bazą - przez azizi - 30-12-2020, 09:00 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości