Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPN vs KODI i nie tylko..
#1
Question 
1. Jak wygląda kwestia prawna dot. oglądania filmów, seriali oraz tv na żywo online w naszym kraju?
2. Które wtyczki z popularnych są "bezpieczne"? (Głownie chodzi mi o Covenant, Ramic, Phantom, Elysium itd. Jeżeli jest możliwość to proszę o ich wypisanie). OCZYWIŚCIE BEZ ŚWIADOMEGO POBIERANIA FILMÓW I SERIALI NA DYSK !!
3. Jak rozpoznać czy wtyczka działa na zasadzie P2P/torrent ?
Wiadomo, że jak ktoś instaluje Quasar, Popcorn Time, Plexus, Ace Stream, SportsDevil, P2P Streams, Castaway, Red Beard, Bubbles to czy chce czy nie pobiera/udostępnia czyli P2P i tu już bezwzględnie konieczny jest VPN i moim zdaniem nie byle jaki, najlepiej taki, który (przynajmniej reklamując się) twierdzi, że nie zapisuje naszych logów (żaden polski serwis tego nie zapewnia nawet Devil - wiem bo pisałem do nich i w razie zgłoszenia się do nich jakiegoś organu udostępniają wszystko).
Testowałem 5 serwisów z usługą VPN i nawet "VPN VANISH" polecany przez wszystkich "kodi magików" z zagranicy strasznie spowalnia transfer danych. Ostatecznie korzystam z NORDVPN, który zapewnia o całkowitym braku monitorowania moich działań w necie "Our top priority is customer data security. Operating under the jurisdiction of Panama allows us to guarantee our no-logs policy meaning that your activities using privacy solutions, created by NordVPN.com are not monitored, recorded, logged, stored or passed to any third party." Dodatkowo pisze wprost o torrentach "P2P Welcome Here" Wink
3. Czy TERRARIUM.TV (osobna aplikacja na androida) wymaga VPN?
4. Podsumowując..
Czy mieszkając w PL VPN jest potrzebny, czy ma to tylko sens mieszkając za granicą? (Polskie IP do serwisów)
Czy żeby mieć spokojne sumienie potrzebuję wydawać pieniądze na VPN jeżeli korzystam tylko z najpopularniejszych wtyczek typu Covenant, Ramic, Elysium?

5!
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
1. Oglądanie filmów pobranych z internetu czy streaming w Polsce jest legalny ponieważ nie udostępniasz żadnych treści.
2. Wszystkie wtyczki, które wymieniłeś są bezpieczne. Do p2p na kodi potrzebna jest wtyczka Pulsar/Quasar oraz acestream (tv online działająca na zasadzie p2p).
3. Co do Bubbles nie musisz udostępniać. Ale jeśli chcesz korzystać z wtyczek p2p to powinieneś używać VPN. Ja korzystałem z wielu VPN i żaden nie da Ci 100%, że nie przetrzymuje logów. Korzystam od 2 lat z MyDevil i jestem zadowolony. Smile Generalnie nie jestem fanem wtyczek p2p więc mnie to nie dotyczy.
4. Terrarium to aplikacja działająca dokładnie tak samo jak np Covenant w Kodi. Czyli scrappuje z innych stron linki do darmowych hostingów + dodatkowo autorzy sami je dodają. Co za tym idzie VPN nie jest konieczny.

Podsumowanie:
generalnie jeśli chcesz używać VPN tylko dlatego, że oglądasz streamy nie udostępniając nic to raczej nie ma to większego sensu. Ale jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony. Tongue

Podziękowali: binder
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Do wtyczek p2p radziłbym zawsze używać VPN zwłaszcza jeśli mieszka się w PL.
A już szczególnie jeśli zachodzi ryzyko, że nasze urządzenie może udostępnić "dzieło" rodzimych "tfurcuf" (nie dość, że psujemy świat rozsyłając to badziewie, to jeszcze wpadamy w sidła zastawione przez prawników z SB-ckich domów, którzy tylko na to czekają).

btw. wie ktoś czy wtyczka Extraklasa jest p2p czy odtwarza materiał z hostingów/streamingów?
Odpowiedz
#4
(29-08-2017, 07:36 PM)Zapiór_Zenon napisał(a): Do wtyczek p2p radziłbym zawsze używać VPN zwłaszcza jeśli mieszka się w PL.
A już szczególnie jeśli zachodzi ryzyko, że nasze urządzenie może udostępnić "dzieło" rodzimych "tfurcuf" (nie dość, że psujemy świat rozsyłając to badziewie, to jeszcze wpadamy w sidła zastawione przez prawników z SB-ckich domów, którzy tylko na to czekają).

btw. wie ktoś czy wtyczka Extraklasa jest p2p czy odtwarza materiał z hostingów/streamingów?

@Zapiór_Zenon wtyczka Ekstraklasa to streamy na 100%.

Podziękowali: Zapiór_Zenon
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
A może wiecie jak ustawić VPN-a do oglądania telewizji IPTV korzystając tylko z KODI nie takich co zmieniają IP po za KODI?
Odpowiedz
#6
@V88PRO używanie VPN do IPTV to trochę bez sensu bo VPN może powodować przycinanie jeśli nie jest super szybki, a też dostawcy VPN często blokują IP. Jeśli twój dostawca (ja używam vpn z mydevil.net) udostępnia też połączenia proxy to w Kodi w ustawieniach -> ustawienia systemu -> internet masz funkcje proxy. Z MyDevil jest dostęp do proxy i wpisujesz tam odpowiednie dane oraz port i restartujesz Kodi i łączy się poprzez proxy.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości