Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi Android pliki na Windows 10
#11
(30-04-2019, 07:56 PM)milgar napisał(a): Niestety nadal nie działa. Folder w Win 10 udostępniony tak jak to zostało opisane.  W Kodi wchodzę w Filmy>Przejdź do przeglądarki plików>Dodaj źródło video>przeglądaj>wybierz nowy udział> Otoczenie sieciowe SMB > i tu mam pustą listę i nic do wyboru.

Gdzie w Kodi powinienem coś ustawić, żeby zobaczyć udostępniony w Win folder?


Czy mógłbyś napisać co trzeba zmienić w tych opcjach: Ustawienia>Usługi>Klient SMB ?

update: dodając źródło, z palca wpisałem smb://adres ip mojego kompa/  > efekt jest taki, że Kodi widzi udostępnione w Win10  foldery, ale przy próbie wejścia w folder wyskakuje błąd "Invalid argument" - co to może oznaczać?

Nazwa grupy roboczej (np.: WORKGROUP) powinna być taka sama w Kodi i na Windows.
Grupę roboczą ustawisz: Ustawienia -> Usługi -> Klient SMB

Spróbuj z palca wpisać jeszcze port jak niżej:
smb://adres_ip_kompa:445/

albo jeszcze z nazwą udostępnionego folderu:
smb://adres_ip_kompa:445/pliki - jeżeli udostępniamy folder "pliki".
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
(30-04-2019, 11:34 PM)jerzyk17 napisał(a):
(30-04-2019, 07:56 PM)milgar napisał(a): Niestety nadal nie działa. Folder w Win 10 udostępniony tak jak to zostało opisane.  W Kodi wchodzę w Filmy>Przejdź do przeglądarki plików>Dodaj źródło video>przeglądaj>wybierz nowy udział> Otoczenie sieciowe SMB > i tu mam pustą listę i nic do wyboru.

Gdzie w Kodi powinienem coś ustawić, żeby zobaczyć udostępniony w Win folder?


Czy mógłbyś napisać co trzeba zmienić w tych opcjach: Ustawienia>Usługi>Klient SMB ?

update: dodając źródło, z palca wpisałem smb://adres ip mojego kompa/  > efekt jest taki, że Kodi widzi udostępnione w Win10  foldery, ale przy próbie wejścia w folder wyskakuje błąd "Invalid argument" - co to może oznaczać?

Nazwa grupy roboczej (np.: WORKGROUP) powinna być taka sama w Kodi i na Windows.
Grupę roboczą ustawisz: Ustawienia -> Usługi -> Klient SMB

Spróbuj z palca wpisać jeszcze port jak niżej:
smb://adres_ip_kompa:445/

albo jeszcze z nazwą udostępnionego folderu:
smb://adres_ip_kompa:445/pliki - jeżeli udostępniamy folder "pliki".
Nadal lipa, przy wpisywaniu: 
smb://adres_ip_kompa:445/
wyskakuje błąd : Connection timed out 

a po dodaniu nazwy folderu
wyskakuje błąd: Invalid argument


Co ciekawe przetestowałem połączenie w VLC i wszystko elegancko działa, widać wszystkie udostępnione foldery i pliki odtwarzają się prawidłowo. No nic chyba pozostaje mi przerzucić się na VLCSad
Odpowiedz
#13
(01-05-2019, 08:15 AM)milgar napisał(a): Nadal lipa, przy wpisywaniu: 
smb://adres_ip_kompa:445/
wyskakuje błąd : Connection timed out 

a po dodaniu nazwy folderu
wyskakuje błąd: Invalid argument


Co ciekawe przetestowałem połączenie w VLC i wszystko elegancko działa, widać wszystkie udostępnione foldery i pliki odtwarzają się prawidłowo. No nic chyba pozostaje mi przerzucić się na VLCSad

Namieszałeś w Kodi.
Spróbuj jeszcze:
Ustawienia>Usługi>Klient SMB - Przywróć powyższe ustawienia do domyślnych
i po tym jeszcze raz konfiguracja z palca.
Odpowiedz
#14
(01-05-2019, 08:34 AM)jerzyk17 napisał(a):
(01-05-2019, 08:15 AM)milgar napisał(a): Nadal lipa, przy wpisywaniu: 
smb://adres_ip_kompa:445/
wyskakuje błąd : Connection timed out 

a po dodaniu nazwy folderu
wyskakuje błąd: Invalid argument


Co ciekawe przetestowałem połączenie w VLC i wszystko elegancko działa, widać wszystkie udostępnione foldery i pliki odtwarzają się prawidłowo. No nic chyba pozostaje mi przerzucić się na VLCSad

Namieszałeś w Kodi.
Spróbuj jeszcze:
Ustawienia>Usługi>Klient SMB - Przywróć powyższe ustawienia do domyślnych
i po tym jeszcze raz konfiguracja z palca.

Dzięki za podpowiedzi ale niestety nadal nie działa. Widać udostępnione foldery, ale przy próbie wejścia do folderu wyskakuje błąd Invalid argument. Chwilowo odpuszczam temat, może spróbuję potem przeinstalować Kodi.
Odpowiedz
#15
(01-05-2019, 09:15 AM)milgar napisał(a): Dzięki za podpowiedzi ale niestety nadal nie działa. Widać udostępnione foldery, ale przy próbie wejścia do folderu wyskakuje błąd Invalid argument. Chwilowo odpuszczam temat, może spróbuję potem przeinstalować Kodi.

Skoro VLC na Android bezproblemowo widzi udostępnione foldery na Windows 10 to jesteś blisko. Smile

Edit:
Nie korzystałem z udostępniania na Windows 10 ale dziś dla testu to zrobiłem.
Działa ale po szybkim udostępnieniu udziału - dla wszystkich na Windows 10 - trzeba i w VLC na Android i w Kodi podać login i hasło użytkownika na Windows 10.
W Kodi robi się to tak:
Dodaj źródło video -> Przeglądaj -> Dodaj lokalizację sieciową...
i tam wpisujemy adres IP serwera, folder współdzielony, użytkownika i hasło. Kodi zapamięta dane logowania...
Portu nie wpisywałem. Po zatwierdzeniu w oknie Wybierz nowy udział mamy do wyboru adres lokalizacji sieciowej jak niżej:
smb://adres_ip_kompa/win10


Uwaga:
Aby bezproblemowo z tego korzystać to trzeba wcześniej w routerze ustawić aby serwer zawsze otrzymywał ten sam adres IP...

Aby korzystać bez wpisywania loginu i hasła to trzeba na Windows sobie pozmieniać:
Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania
Odpowiedz
#16
a u mnie nadal dupa w kodi invaild argument, a w VLC mieli otwarty folder i nic wiecej.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(04-05-2019, 12:57 PM)siuchol napisał(a): a u mnie nadal dupa w kodi invaild argument, a w VLC mieli otwarty folder i nic wiecej.

Masz konto użytkownika z hasłem na Windows 10?
Udostępniłeś folder dla wszystkich albo dla tego użytkownika?
Wpisałeś w konfiguracji źródła login i hasło?
Odpowiedz
#18
Upewnij się czy firewall nie blokuje czegoś, u mnie okazało się, że KIS wykrył, że jeden z komputerów jest w sieci publicznej, przez co nie mogłem pingnąć komputera a wraz z tym nie mogłem podłączyć udziałów. Najprościej, sprawdzić czy folder jest dobrze wyszerowany używając drugiego komputera w tej samej sieci próbując podmapować taki udział, jeśli Windows widzi zasób to Kodi musi też zadziałać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości