Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
@krzysmir
WiFI:
Skoro już wykrywa sieci to znaczy, że chipset jest obsługiwany i powinno wszystko śmigać.
Na pewno poprawnie wpisujesz hasło?

Opóźnienie pilota:
Jest to normalny objaw, można to zmienić bawiąc się komendami. Cały proces jest opisany w poradniku, pamiętaj że tyczy on tylko konfiguracji meson-ir.
Pilot z konfiguracją amremote nie ma tego problemu bo działa jak na androidzie.
Sam zdecyduj co wolisz Smile
REKLAMA:



@krzysmir - u mnie był problem na którymś z kanałów - po ustawieniu routera na kanał 10 poszło (na tym samym boxie). U teścia też poszło bez problemu - a nawet nie wiem jaki kanał miał.
@yunan - na boxy z amlogic nie ma. Na RaspberryPi coś tam było...
Ale po co przeglądarka Wink
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
(09-05-2019, 10:23 PM)krzysmir napisał(a):
  • Czy da się w łatwy sposób przenieść całą konfigurację kodiego z wersji androidowej na coreELEC? Chodzi o ustawienia kodiego (wtyczki i ich ustawienia, interfejs (menu, tła), jakieś tam dodane konta typu trakt)? Jeśli chodzi o sprzęt to dalej mówimy o tym samym pudełku.

Skopiuj z Androida zawartość katalogu:
/storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi 
do katalogu na CoreELEC:
/storage/.kodi
Panowie wchodzę w YouTube Vanced i udostępniam video na kodi, jakiś teledysk w fajnej jakości, ale nie zawsze mam pewność, że odtwarzanie jest w fullhd. Jak zatem wymusić na YouTube w Android boxie na coreelec najwyższą jakość za każdym razem jak coś przesyłam z telefonu albo jak wyszukuje samodzielnie na wtyczce YouTube?
# Kodi rządzi #
Korzystał ktoś z was z Hyperion w Coreelec na zwykłym boxie (s905x 2/16) - chcę się zabawić w coś takiego:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
W opisie jest że działa z hyperion - ale jak jest w realu. Nowy coreelec ma naprawiony jakiś błąd spowodowany ze spowolnieniem w Hyperion - ktoś coś?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Taki mały problem mi się pojawił po aktualizacji do C9.0.2 - wszystko zwolniło tak, że się nie dało oglądać. Porażka jakaś. Długo szukałem. Problemem okazała się aktualizacja dodatku script.module.urllib3 - po aktualizacji do wersji 1.25.1 wszystko zwolniło. I to znacznie... Otwarcie phantom cda zajmowało u mnie 15 sekund! Rozwiązanie - downgrade do wersji 1.24.3 By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Pewnie pojawi się niedługo poprawka wersji 1.25 która będzie działać prawidłowo. Na ten czas - proponuję downgrade do wersji 1.24.3 z załącznika. Nie wrzucam do żadnego repo z podbiciem wersji bo szkoda czasu...  (w oryginale już znacznie poprawione: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.)

Podziękowali: DenDy


Załączone pliki
script.module.urllib3-1.24.3.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 9
Rozmiar: 132.09 KB
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
REKLAMA:



(17-05-2019, 04:54 PM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Pewnie pojawi się niedługo poprawka wersji 1.25 która będzie działać prawidłowo. Na ten czas - proponuję downgrade do wersji 1.24.3 z załącznika. Nie wrzucam do żadnego repo z podbiciem wersji bo szkoda czasu...  (w oryginale już znacznie poprawione: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.)

U mnie jest 1.25.2 i wszystko działa normalnie.
(Opis: Packed for KODI from By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.)
U mnie na 1.25.2 porażka. Phantom otwierał się 15 sekund. Netflix porażka, walił błędami, wieszał się. Jakbym miał androida a nie coreelec...
Może problem tkwi gdzieś pomiędzy bebechami boxa a wtyczką...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
No ja przeprowadziłem testy - dokładnie ta sama konfiguracja, pomiędzy testami przywracany coreelec (co by cache i inne było tak samo) z kopii zapasowej. Po przywróceniu instalowałem odpowiednią wersję urllib, robiłem restart i 5 minut odczekania na ułożenie się. Nic pomiędzy nie instalowałem. Ta sama sieć, ten sam sprzęt. Kolejność różna, po kilka razy testowane w różnych układach.

Skrót do własnego folderu we wtyczce CDA PHANTOM (skrót do wyszukiwania bajek z dubbigiem w rozdzielczości co najmniej 720p z informacjami z filmweb):
urllib 1.24.3: 2-4 sekundy
urllib 1.25.x: 12-15 sekund
Wejście do skrótu w Netflix (Netflix - profil - moja lista - serial)
urllib 1.24.3: 6-8 sekundy
urllib 1.25.x: 10-12 sekund (przy drugim wejściu po odczekaniu ok. 1 minuty czas ten wzrastał od 20 sekund do 35!)
Wejście do skrótu w Netflix (Netflix - profil - moja lista - serial - sezon - odcinki)
urllib 1.24.3: 2 sekundy
urllib 1.25.x: 15-20 sekund

W innych wtyczkach analogicznie, zawsze z niekorzyścią dla wersji 1.25.

Box - s905x 2/16 gb Coreelec 9.0.2 w pamięci internal
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Z ciekawości sprawdziłem u siebie i... kompletnie nie widzę żadnej różnicy między 1.24.3 a 1.25.2 ¯\_(ツ)_/¯
Sprawdzałem to na innych wtyczkach bo netflixa nie posiadam.
Dziwna sprawa Tongue

CE 9.0.2 na karcie sd też S905X.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości