Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Smart TV + Kodi
#1
Witam kolegów,
 poszukuję informacji, czy istnieje możliwość instalacji Kodi bezpośrednio na telewizorze Samsung Smart TV konkretnie modele UE48H6470 lub UE55C6500. Może ktoś mądrzejszy ma taką wiedzę lub doświadczenie. Sam nie mogę nic konkretnego znaleźć. Z góry dziękuję.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Nie ma takiej możliwości. Telewizor musi mieć system Android
Odpowiedz
#3
Podepnę się do pytania.
Mam takie urządzenie i służy tylko do oglądania rzeczy z dysku twardego. Nie potrzebuję by posiadał funkcję tv czy inne.

Czy ktoś wie, jak podmienić mu system na wmontowanym dysku telewizora by ruszył Kodi. Oczywiście biorę pod uwagę, że funkcje Smart czy TV znikną lub nie będą działać. Jestem gotów podmienić mu całkowicie oprogramowanie.
Czy ktoś coś wie?
Odpowiedz
#4
Na 99.9% niemożliwe - to zamknięte oprogramowanie Samsunga, wgrane nie na dysk, lecz na pamięć... Jeśli w ogóle możliwe, to w zupełności nieopłacalne...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Nieopłacalne, co się chowa za tym zdaniem?
Dla mnie jest opłacalne bo kodi daje więcej możliwości niż Tizen.
Odpowiedz
#6
(04-06-2019, 01:22 PM)kozseb napisał(a): kodi daje więcej możliwości niż Tizen.

A jest jakiś problem, aby zamiast szukać kwadratowych jaj, nabyć w drodze zakupu TV BOX-a, powiedzmy za +/- 250 złotych, co za tym idzie, cieszyć się z dostępności "prawie " wszystkiego ze świata multimediów [Obrazek: a015.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
System Tizen jest systemem zamkniętym więc nie wgrasz do niego KODI. Domyślam się że nikt też nie napisze LibreELEC czy innego systemu który by działał na telewizorach firmy Samsung. Trzeba by wylutować pewnie pamięć i nstępnie stado programistów musiało by od podstawa napisać system operacyjny np LibreELEC dla takiego telewizora. Nikt się za to nie zabierze. Jedyna opcja to kupić sobie jakiś player i tyle.

Podziękowali: kozseb
Odpowiedz
#8
Mogę również kupować tysiące innych gadżetów, ale nie w tym rzecz. Chodzi o podmianę np. systemu. Oczywiście nawet tracąc funkcję klasycznego odbiornika TV czy całości co daje Samsung z Smart.

Kolega @kowalmisiek bardzo ładnie odpowiedział, za co dałem punkt reputacji, dziękuję. Że nie ma takiego systemu. Choć zastanawiam się dlaczego nie można podmienić. -Ludzie wgrywają macOS na kompy z WIN i wszystko działa, więc tutaj też musi być gdzieś możliwość.
Niestety nie wiem jak i również nikomu nie jest znany takowy przypadek. Więc pozostaje wymienić tv na coś z Android TV. Bo niekoniecznie chce mi się dokupywać kolejne gadżety i mieć "milion" pilotów.
Odpowiedz
#9
Kupisz Android TV który będzie działał tak długo, jak się będzie to podobało producentowi tv. Kupisz boxa, wrzucasz coreelec i masz gdzieś androida. Piloty - hdmi-cec i masz jeden do wszystkiego. Coreelec świetnie sobie z nim radzi, te telewizory też.
A co do odrębnego systemu. To masz świadomość że ten sam model tv może mieć wlutowane kości pamięci, chipy różnego typu? System tizen na nim pójdzie. Ale programiści alternatywnego oprogramowania musieliby rozgryzać każdą możliwą kombinacje. Każda zmiana i aktualizacja kodi czy pojedynczego dodatku mogłaby rozwalić wszystko, przepalić podzespoły itp.
Z win i MacOS jest inaczej - od dawien dawna większość jest oparta na tych samych architekturach i elementach. Kwestia ominięcia kilku blokad i działa. I jeszcze Linux na tym pójdzie. Teoretycznie jest możliwe zainstalowanie Linuxa i kodi w pralce. Da się to zrobić. Tylko że koszt jest niewspółmierny do efektów.

BTW - moja pierwsza wypowiedź jest praktycznie taka sama jak @kowalmisiek ...

Podziękowali: kozseb
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości