Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Udało mi się połączyć przez sieć i Yatse na telefonie. Niby mogę sterować, ale chodzi to tragicznie. Przejście pomiędzy zakładkami trwa wieczność. W Ustawienia nie da się wejść wcale, kończy się to wyświetleniem niebieskiego tła bez żadnej treści albo zredukowaniem obrazu do górnego lewego rogu ekranu gdy reszta jest czarna.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
REKLAMA:



@mjw
Dziękuję za opis jutro powalczę z tym
Szanowni Forumowicze. Proszę o polecenie boxa w 100% pewnego pod Coreelec. Oczywiście cena jest ważna, ale niech sprzęt będzie w miarę solidny. Założenia płynne 4k, 10bit, HDR, passthrough i co najważniejsze brak problemu z instalacją. Gdyby był jeszcze 1Gb Ethernet to byłaby bajka.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Znalazłem w dobrej cenie X96, nie Mini ani Max.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Jeśli to istotne to procek 905W.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Może Magicsee? By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&lkid=52106540
Ma pełne wsparcie, wyświetlacz ma sterownik w CoreELEC, działa WiFi, BT, LAN 1Gbps. Spokojnie wersja 2GB RAM wystarczy to spokojnego działania CE.
Ewentualnie droższy i wspierany oficjalnie Odroid N2: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ten Magicsee ma 905X2, gdzieś na forum Coreelec widziałem dyskusję na temat wsparcia tego procka. Czy jest on obsługiwany przez Coreelec?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Tak jest obsługiwany, wersja nightly ale niebawem będzie wersja stabilna. Mimo wszystko sam korzystam na s905x2 i wszystko śmiga elegancko. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



Możesz napisać coś na temat wydajności wtyczki netflix pod s905x2, daje radę 1080p ?
Nie daje, 720p to max co idzie na s905x2. Za to na s922x śmiga w większości w 1080p.

Podziękowali: jon1022
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Witam mam problem. Posiadam Nexboxa a95x 1g/8g. Mam problem z pilotem, ogólnie po włączeniu wszystko działa, ponieważ wyeksportowałem z androida plik remote.conf i wrzuciłem do storage/config. Coreelec mam zainstalowane w pamięci wewnętrznej. Problem polega na tym że nie mogę włączyć urządzenia pilotem. Jeśli chcę włączyć urządzenie muszę wypiąć kabel zasilający i wpiąć go ponownie, wtedy urządzenie startuje. Pilot wyłącza urządzenie ale nie jest w stanie go włączyć. Jak wyłączam urządzenie pilotem to rozłącza się z ssh i można go włączyć tylko poprzez odpięcie i podłączenie do sieci. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić żebym mógł odpalać urządzenie moim pilotem albo ewentualnie pilotem od TV?
Chyba z tym urządzeniem nic nie zrobisz, ja bym go nie wyłączał. Mój box chodzi 24h i pobiera znikome ilości prądu.
Można by było grzebać w bootloaderze ale to trzeba by podpytać na forum CE czy jest e tym boxie taka możliwość.
HDMI-CEC nie działa rozumiem?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości