Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Libreelec reboot zamiast zamknięcia systemu.
#11
(09-10-2019, 04:44 PM)Jaca napisał(a): to na windows nie dziala System.CanPowerDown

ale linux , libreelec masz dual boot czy co

ps. moge ci to wstawc do skin.estuary i sobie sprawdzisz to zajmie 5 min.

Wyjaśniam - windows był na tym sprzęcie jeszcze tydzień temu i wszystko działało normalnie. Po zainstalowaniu libreelec okazało się jak w temacie, że zamknij system działa nieprawidłowo, uśpij i uruchom ponownie funkcjonują normalnie.
W celu sprawdzenia zainstalowałem mabox linux i na nim też zamknij system nie działa prawidłowo tzn. komputer po wyłączeniu natychmiast uruchamia się ponownie . W sieci znalazłem info że przyczyną może być karta nvida . Znalazłem też wzmiankę o pci=nocrs i o modyfikacjach gruba ale w libreelec go nie znalazłem.

(09-10-2019, 12:28 PM)zm1c4l napisał(a): Skrót do polecenia robisz w kodi. Najszybciej w ustawieniach skórki pod jakieś menu dodaj polecenie kodi "Zamknij system" i sprawdź potem czy wyłącza. Poza tym skoro działa Ci na 7 to czemu męczysz się na linuxie ?

Ponieważ komputerek jest na atomie i niespecjalnie działa z windows, oryginalnie był to sprzęt multimedialny z jakimś dedykowanym systemem. i kartą do podłączenia anteny sat i naziemnej. Z kodi działa zaskakująco dobrze dlatego chciałbym rozwiązać problem z zamykaniem systemu.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Big Grin 
Ja uzywam libreelec od bardzo dawna
Nawet do dzis mam 1 na nvidia 400,500 lub 600 coś ta nie pamietam dokladnie
I wszystko jest tak jak powinno byc

Zaraz ci wstawie moda to sobie sprawdzisz na szybko,
Nie posiadam najnowszej wersji libre mozliwe ze zaszly tam jakies zmiany ale wątpie
Odpowiedz
#13
(09-10-2019, 06:05 PM)Jaca napisał(a): Ja uzywam libreelec od bardzo dawna
Nawet do dzis mam 1 na nvidia 400,500 lub 600 coś ta nie pamietam dokladnie
I wszystko jest tak jak powinno byc

Zaraz ci wstawie moda to sobie sprawdzisz na szybko,
Nie posiadam najnowszej wersji libre mozliwe ze zaszly tam jakies zmiany ale wątpie

Sprawdzałem to na wersjach libreelec od 7 i na wszystkich to samo
Odpowiedz
#14
[Obrazek: screenshot000.png]


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

2 ostanie pozycje

tutaj to samo ale odbokowane oryginalne idle

2 pozycja

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#15
Odpowiedz
#16
(09-10-2019, 06:45 PM)lifebook1970 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

2 ostanie pozycje

tutaj to samo ale odbokowane oryginalne idle

2 pozycja

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

(09-10-2019, 06:45 PM)lifebook1970 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

2 ostanie pozycje

tutaj to samo ale odbokowane oryginalne idle

2 pozycja

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pobrałem 1 drugiego nie mogę jutro sprawdzę dzięki
Wypróbowałem różne opcje wyłączenia przez konsole poweroff shutdown halt we wszystkich wypadkach komputer uruchamia się ponownie. Mod z linka dodaje tylko dodatkowe opcje co nie zmienia faktu, że wszystkie sposoby zamknięcia systemu łącznie z użyciem przycisku zasilania powodują ponowne uruchomienie po wyłączeniu.
Nie mam pomysłu co dalej.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
są i nie ma 2 z opcji są niedostępne w skinach tak czy siak nie działa

shutdown -h now  to też nie działa

może najlepiej napisz na forum libre ktoś ci ogarnie scripta,albo zainstaluj jeszcze raz wersje oficjalną 18.4

ma to CEC ? przepnij hdmi może wysyła sygnał i odpala go ponownie
Odpowiedz
#18
Problem rozwiązany w biosie przestawiłem  AC power loss na power on i teraz po zamknięciu systemu komputer już się nie uruchamia ponownie. Niestety uruchamia się po włączeniu zasilania (zgodnie z założeniem) ale to jest mniejszy problem.
W wolnej chwili spróbuję na nowo zainstalować libreelec z ustawieniem power loss na power on. Być może wtedy zamknięcie systemu zacznie działać poprawnie po przełączeniu w/w funkcji na power off. To trochę macanie po omacku
ale od czegoś trzeba zacząć.

(10-10-2019, 07:28 PM)Jaca napisał(a): są i nie ma 2 z opcji są niedostępne w skinach tak czy siak nie działa

shutdown -h now  to też nie działa

może najlepiej napisz na forum libre ktoś ci ogarnie scripta,albo zainstaluj jeszcze raz wersje oficjalną 18.4

ma to CEC ? przepnij hdmi może wysyła sygnał i odpala go ponownie

shutdown -h now też uruchamia komputer ponownie

Zastanawiam się czy ustawienia bios mają wpływ na instalację libreelec lub innego linuxa ( w ogóle sytemu oper.)
(jak pisałem wcześniej moja wiedza w temacie jest łagodnie mówiąc skromna).
Dzięki za pomoc, liczę oczywiście na dalsze sugestie może razem dojdziemy do rozwiązania.
Odpowiedz
#19
Poprawka po ponownym sprawdzeniu okazało się , że nie ac power loss powodowało ponowne uruchomienie tylko wake s5 on lan jeśli jest na disable to komputer uruchamia się ponownie jak na enable to wszystko działa normalnie.
Teraz mam ustawione wake on rtc - disable, ac power loss - power off, wake on lan - enable.
Komputer działa normalnie.
Odpowiedz
#20
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: lifebook1970
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości