Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Mam pytanie odnośnie możliwości zwiększenia bufora do streamowania wideo z sieci. Czy jest w ogóle taką możliwość w coreelec/kodi? Z drugiej strony nie wiem czy mi to może pomóc ale warto przynajmniej spróbować. Byłem zmuszony się przeprowadzić i w nowym miejscu mam tylko Internet radiowy 100mb. Generalnie te 100mb w teorii ale w 99% jest powyżej 50. Netflix chodzi na tv w 4k bez zająknięcia. Dla kodi mam wykupiony real-debrid dla źródeł premium. Niestety nawet filmy w 1080 chodzą fatalnie. Najczęściej po kilku sekundach odtwarzania pojawia się komunikat o zapełnieniu bufora i najczęściej tak już zostaje.

Ping praktycznie cały czas w okolicach 20ms.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
REKLAMA:



Bufor ustawiasz w odpowiednim pliku tak jak na Windows.
Lokalizacja /storage/.kodi/userdata
A by sobie to ułatwić użyj tej wtyczki:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Dzięki. Niestety zmiana bufora nie pomaga. 80mb/s chyba powinno wystarczyć. A takie mam dzisiaj średnie transfery. Co może być problemem?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Witam, gdy włączam jakiś film lub coś z Iptv to zauważyłem że jest podawany sygnał do hdmi, kiedyś jakoś udało mi się to wyłączyć że obraz pojawił się błyskawicznie , nie pamiętam już gdzie to się robiło .....
Czy ktoś może wie ?
@jachu76 zapewne chodzi ci o białą listę.
Ustawienia > Ustawienia Systemu > Biała lista
Ustaw na sztywno jedną rozdzielczość np. 1920x1080 60Hz

Podziękowali: jachu76
Jak już tak rozmawiacie o buforze to przy okazji zapytam, czy podpinając kartę microSD można ustawić na niej dodatkowy bufor czy tylko w przestrzeni pamięci wewnętrznej urządzenia?
REKLAMA:



Jeśli używam CoreELEC jest jakaś sztuczka aby słuchać na tv radia działającego ze sklepu Google Play? Udostępnienie z telefonu na yatse nie działa.
Wspomniane radio to sunshine live.
# Kodi rządzi #
Playlist loader i wrzuć listę: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: adrt8v
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Działa. MISTRZ! Smile
# Kodi rządzi #
witam
Jakich kart micro sd używacie do coreeleca?? Odpaliłem właśnie beelinka GT-King na jakiejś starej micro sd 4GB i często przymula się w menu. A podczas włączania czy przewijania filmu zaczyna dość długo buforować. Wcześniej używałem X92 z coreelecem na pendrive i to był demon prędkości w porównaniu do beelinka. Obstawiam, że to wina jest zbyt wolnej karty. Jestem ciekaw na czym stawiacie coreeleca??


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości