Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Zainstalowałem Coreelec na karcie zgodnie z instrukcją, ale nie działa mi pilot. plik dtb.img utworzyłem zgodnie z instrukcją dla Mecool M8S Pro+. Po zainstalowaniu nie dało się też uaktywnić SSH. Po prostu przełącznik wraca natychmiast do pozycji wyłączonej. Ktoś pomoże ?

Z SSH sobie poradziłem. Pilot niestety nadal martwy. Co może być nie tak ?
REKLAMA:



"plik dtb.img" nie odpowiada za pilota, musisz wrzucić plik remote.conf np na kartę pamięci lub do folderu config
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: muzior
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(15-12-2019, 06:19 PM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pilot ożył! Dzięki wielkie. Wszystko hula całkiem sprawnie i to na starej karcie 4GB class 4  Big Grin
Jak Ci android nie potrzebny to wgraj na pamięć wewnetrzna. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(15-12-2019, 07:14 PM)mjw napisał(a): Jak Ci android nie potrzebny to wgraj na pamięć wewnetrzna. Smile

Wtedy pilot z androida całkowicie pewnie przestanie działać, bo nie ma "podparcia" żadnego.
# Kodi rządzi #
Dlaczego miałby przestać działać? Nie widzę żadnych problemów z działaniem po instalacji do wewnętrznej pamięci.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



Jednak chyba warto zostawić sobie android, może kiedyś się przyda, bo jak już usuniesz to nie zainstalujesz na nowo. Kiedyś ktoś pisał, że samego oglądania tv czy filmów to nie poprawia, tylko szybciej się ładuje system i nawiguje się po menu. Inne korzyści?
# Kodi rządzi #
Oczywiście, że zainstalujesz na nowo Androida też bez problemu. Mój m8s pro plus tyle razy miał zmieniane oprogramowanie, że nawet nie jestem w stanie tego zliczyć.
Szybkość działania bez porównania z działaniem z karty pamięci. Po co komu Android na boxie z 2GB ramu?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(15-12-2019, 08:11 PM)mjw napisał(a): Oczywiście, że zainstalujesz na nowo Androida też bez problemu. Mój m8s pro plus tyle razy miał zmieniane oprogramowanie, że nawet nie jestem w stanie tego zliczyć.
Szybkość działania bez porównania z działaniem z karty pamięci. Po co komu Android na boxie z 2GB ramu?

Chyba to do mnie przemówiło... 
A jeśli jednak bym chciał to jest na mój box jakiś androdowy system do pobrania i tutorial jak instalować?
# Kodi rządzi #
(15-12-2019, 08:11 PM)mjw napisał(a): Oczywiście, że zainstalujesz na nowo Androida też bez problemu. Mój m8s pro plus tyle razy miał zmieniane oprogramowanie, że nawet nie jestem w stanie tego zliczyć.
Szybkość działania bez porównania z działaniem z karty pamięci. Po co komu Android na boxie z 2GB ramu?

No w m8s pro plus jest mały problem z tym bo ten box nie ma przycisku resetowania. Trzeba rozkręcać by móc zewrzeć piny. Najwygodniejsze to to nie jest. Ja jedynie dwukrotnie zmieniałem system z fabrycznego na atv od megadenza i odwrotnie ale robiłem to poprzez ota. W przypadku powrotu z CE na ATV już się tak nie da i trza rozkręcać. No chyba że masz lepszy i szybszy sposób ? Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości