Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netflix a Youtube - ciekawa sprawa :)`
#1
Panowie, wytłumaczcie mi taką rzecz. Mam Coreelec na karcie SD. Dlaczego czasami (wieczorami) Netflix potrafi lekko klatkować przy filmach w 1080p (CE), a Youtube chodzi bardzo płynnie, bez najmniejszej przycinki w materiałach 4K tyle że z aplikacji na Android TV ? Na CE Youtube jeszcze nie sprawdzałem bo nie mogę przejść procesu weryfikacji i się zalogować  Undecided
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Chodzi o dekodowanie, twój box na procesorze s905x da radę tylko z Netflix w 720p aby było płynnie. Nie ma tu znaczeni dzień czy wieczór. Smile
Jedynie urządzenia z procesorem s922x dają radę z 1080p.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
(18-12-2019, 04:45 PM)mjw napisał(a): Chodzi o dekodowanie, twój box na procesorze s905x da radę tylko z Netflix w 720p aby było płynnie. Nie ma tu znaczeni dzień czy wieczór. Smile
Jedynie urządzenia z procesorem s922x dają radę z 1080p.

No rozumiem, ale te przycinki nie zdarzają się codziennie. Obejrzałem już kilka filmów z Netflixa w 1080p bez przycinek, a wczoraj jeden klatkował często. Ustawiłem więc 720p i problem znikł na tym filmie. Dodam że ten problem nie występuje np w darmowym FanFilm. filmy z tej wtyczki odtwarzają się super, o YT już nie wspominam bo tak jak napisałem wcześniej materiały w 4K 60kl chodzą jak burza. Czy to może być przyczyna innego kodeka używanego przez Netflix ?
Odpowiedz
#4
Tak. Netflix używa dekodowania przez software, a więc od wydajności sprzętu zależy czy dany film pójdzie w 1080 czy w 720. Czasem film pójdzie w 1080 gładko, bo ma inny kodek i inny bitrate. I tu należy zauważyć że poszczególne seriale czy filmy mają różne kodeki, różne ustawienia itp. raz zadziała a raz nie.

Podziękowali: muzior
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Zależy od bitrate video Netflix ma kilka strumieni dla każdej rozdzielczości może być np:

1080p z bitrate 1,5mb
1080p z 3mb
1080p z 7mb

w takim przypadku wtyczka próbuje uruchomić najwyższy strumień czyli 7mb i zaczyna się pokaz slajdów Big Grin

W przypadku innego filmu max bitrate będzie niższy np 3mb i wtedy działa 1080p bez problemu.
oczywiście można wybierać ręcznie strumienie o niższym bitrate
Albo wpisać w opcjach wtyczki "inputstream.adaptive" w okienku max bandwith np "2500000" co powoduje że wtyczka nie będzie odpalać strumieni o bitrate wyższym niż ok 2.5mb.
Tak zrobiłem na Raspberry pi 3b+ dzięki czemu działają mi wszystkie materiały z netflixa w 720p.

W przypadku 1080p trzeba by wpisać jakąś wyższą wartość

Podziękowali: muzior
Odpowiedz
#6
Dzięki za wyjaśnienie Smile
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości