Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2020 słuszność wyboru
#1
Cześć załoga! W odpowiednim wątku się witałem i na starcie napisałem,że jestem maliniak.
Cierpliwości.
Od ponad roku korzystam z RPi 3B w pracy z Kodi na LibreElec + Fanfilm + NC+Go i do tej pory dla mnie było wystarczające tym bardziej, że w domu nie było internetu tylko DVBt, ALE mądry przyniosłem pewnego razu to ustrojstwo do domu w zestawie z moim NEXX WT3020+E3372 i żona zobaczyła jak wygląda współczesna technika. Dla mojej żony problemem stało sie korzystanie z tej malinki za pośrednictwem kontrolera dualshock3 po BT, ogólnie nie ogarnia jak korzystać z pada do obsługi malinki(kodi) i tutaj zrodził sie mój piekielny pomysł zakupu TV boxa z klasycznym(nie klasycznym) ale pilotem do obsugi. Pada zostawie sobie do emu.

Więc sprawa wygląda tak. Na pewno chcę przekombinować,ale mam takie plany.
1. Założenie światłowodu 300Mb/s w domu z telewizją (dekoder z kanałami Polsatu ICU100) koszt 2400zł 2 lata i dekoder wraca do operatora bo śmieć po umowe.

2. Założenie światłowodu 300Mb/s bez telewizji 1440zł/2 lata czyli zostaje 900zł różnicy na urządzenie zamiast oryginalnego operatora.

Teraz pytanie o logike mojego podejścia,czy to rozsądnie byłoby podejść tak do tematu..

Druga sprawa samo urządzenie. Siedze aktualnie na malince i wiadomo dla żony sie nie nadaje, mamy 2020 rok na pewno będą jakieś hity jak GT king,ale
Czy warto z początkiem roku od razu brać S922x z jego nie dopracowanymi wszystkimi ułomnościami (w zależności od portu na maszynie) czy lepiej wziąć coś na s912, lub s905x2, czy Rokchip.

Patrzę na to tak, że dla mnie działająca malina z Fanfilm i NC+ to wszystko czego potrzebuję,ale na androidTV fanfilmu już nie odpale, więc zostają buildy na Libreelec. Dla żony znów ważna jest łatwość/przejżystość obsługi jako usera (po moim przygotowaniu).

Niby zostaje 800zł na dekoder, Nvidia Shield/GT-KING/Magicsee N6 PLUS/UGOOS AM6 ale może lepiej kupić coś dziecku i pójść w s912, s905x2 Bo to i tak dla żony, plus moje eksperymenty domowe..
POMOCY!!!
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Rockchip odpada od razu - używasz malinki, więc masz na pewno swoje przyzwyczajenia, wymagania, wygody (SSH+ własne skrypty, funkcje - a na tym to i Android słabo działa), a więc Android też cię będzie wkurzał jak zobaczysz jak marnotrawi zasoby i jakie ma ułomności... Przy twoich zastosowaniach coreelec się spisze idealnie.
Proponuje - stabilnie - coś na s905x2 + coreelec - emulację odpalisz, wszystko działa (netflix,hbo,nc+go w kodi) - ja korzystam z zestawu w stopce - sprawuje się idealnie, polski dystrybutor, fajnie z gwarancją działają. Owszem - tego boxa można kupić o połowę taniej u przyjaciół z Chin. Emulacja działa, używam paru skryptów z których korzystałem na malince. Coreelec to rakieta w porównaniu do czegokolwiek na androidzie a i możliwości ma większe (entware+bash+python w zestawie)
Mniej stabilnie - ale to lada moment się zmieni - s905x3 - są już wersje testowe coreelec i działają też dobrze - kwestia pewnie miesiąca dwóch aż wyjdą stabilne..
Co do s922x niech się @mjw wypowie jak to działa z coreelc.

Co do pilota - coreelec+HDMI-CEC w telewizorze i używasz pilota od TV Smile W razie czego dokupujesz jakiś z klawiaturką (choć u mnie leży i się kurzy - obsługuję tylko tym z TV)
Natomiast czemu na AndroidTV nie odpalisz Fanfilmu - działa tam normalnie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Przeceniasz trochę moje możliwościSmile, Malinkę kupiłem głównie z planem emustation ale długo sie nie pobawiłem i zainstalowałem kodi (LE) wraz z dodatkami i tak pozostało, czasem jakieś aktualizacje wtyczek i klasyczne wrzucanie rzeczy na karte przez przeglądarke, cała moja umiejętność obsługi malinkiSmile.
Telewizor mam z wbudowanym badziewnym dekoderem dvbt nie wspominając o obsłudze CEC którego w TVmanta pewnie nie uświadczysz.. Do momentu wymiany TV pozostaje mi być więźniem analogowego sprzętu o cyfrowych ambicjach w postaci wbudowanego dekodera.
Także sprzęt z pilotem to mus na starcie. Dlatego odpada m.in. Odroid N2 który nie ma zasuplementowanego BT i wifi na pcb. a chce sie od kabli i niepotrzebnych peryferii jak klawiatura czy myszka uwolnić - ŻONA
Android nie jest mi obcy, znam jego bolączki z wykorzystaniem i zamulaniem pamięci i musiałbym brać co najmniej sprzęt 4Gb ram, nie chce też robić kroku wstecz względem malinki która pozostanie przy mnie w pracy,ale chciałbym mieć klasyczny komfort użytkowania sprzętu w domu.
KHADAS VIM3?/Ugoos AM6 Pro/Minix Neo U9-H/Vero 4K/Mecool m8s pro-l\MECOOL KM3(ELEC support?) Lub klasycznie MECOOL KM9/H96Max2.

Wspominasz o serwisie Savio,że okej, musiałeś z nimi współpracować w ramach urządzenia?.. W Jakim chińczyku siedzą te bebechy,bo pod tą nazwą nie znalazłem?.

Jest tyle sprzętu, a nowy rok niesie znów tyle nowości zapewne i ciekawych implementacji - Magicsee N6 Plus.. Czy czekać i s905x3. ból głowy za dużo tego
Odpowiedz
#4
Dostałem boxa do testów, niestety okazało się że po 1 dniu padł port HDMI - wymienili na nówkę bez problemu. Sprzęt fajny, nie przegrzewa się, działa idealnie z coreelec - nie mam z nim żadnych problemów a i wydajność mi wystarczy.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
To najprawdopodbniej ten sam chińczyk.

Podziękowali: Zwyczajny
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
A może coś takiego?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Fajny zestaw w pamięci preinstalowany Coreelec , pilot w zestawie.
Procesor to odpowiednik s905x3 - czyli całkiem niezły
Podobno bardzo dobra jakość wykonania, 350zł może nie tanio ale warto wziąć pod uwagę Smile

Podziękowali: Zwyczajny
Odpowiedz
#6
jak będziesz zamawiał weź mi też jeden Smile - oczywiście to już fajna zabawka
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Myślę, że żonie bardziej przypadnie do gustu Android TV z Kodi niż CoreELEC. Dlatego może kup coś z procesorem s905x2 i Android TV na pokładzie i będziesz mógł eksperymentalnie korzystać z CoreELEC z karty pamięci. No chyba, że żona polubi się z interfejsem CoreELEC to wtedy masz spooory wybór.
U mnie teraz chodzi Magicsee z s905x3 i działa świetnie. Beelink GT KING z s922x też fruwa. Z tym, że android na tych boxach to umówmy się, że po prostu jest. Smile

Podziękowali: Zwyczajny
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Czy na s905x3 jest już dobrze działający CoreElec? Jakieś namiary?
Odpowiedz
#9
Na razie jest wersja Nightly (czyli alpha/beta) ale chyba jest to już używalne

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: jupi49
Odpowiedz
#10
(22-01-2020, 03:27 PM)jupi49 napisał(a): Czy na s905x3 jest już dobrze działający CoreElec?

CoreELEC nightly działa bardzo dobrze na Magicsee N5 Plus z s905x3.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości