Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
(25-01-2020, 09:22 PM)tgrzebien napisał(a): Zainstalowałem wersję stabilną 9.2.1 i też nie widzi wifi

No to trzeba zawołać kolegę mjw pewnie ma to urządzenie w kolekcji Rolleyes
REKLAMA:



Spróbuję jutro jeszcze z kartą SD. Pamiętam że na libreelec cześć rzeczy nie działała na pendrive.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Pewnie masz wersję z chińskim chipem wifi. Musisz dokupić dongla wifi na usb.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeżeli bardzo Tobie zależy na połączeniu bezprzewodowym to polecam tą pierwszą kartę z pierwszego posta z podlinkowanego tematu. Sam ją kupywałem i spisywała się świetnie. Nie rozłączało, nie gubiło sieci. Nie wiem jak z zasięgiem bo boxa miałem 3-4m od routera. Do oglądania filmów/seriali się to nadawało jak najbardziej ale jeżeli chcesz oglądać IPTV to pozostaje podpiąć boxa kablem.

Podziękowali: tgrzebien
Ale na libreelec działa bez problemu, więc da się zrobić żeby złapało wifi. Mam gdzieś kartę wifi na usb, ale wtedy nie będę miał miejsca na dysk albo pilota ;/
W drugim linku masz wyjaśnienie dlaczego w LE działa a w CE nie.

Podziękowali: tgrzebien
Oki dzięki. Niestety okazało się że ta karta wifi usb którą mam też jest nieobsługiwana ;/ No nic zamawiam tę z Twojego linka.
REKLAMA:



Posiadam Tanix TX9S amlogic S912 2 GB.
Po zainstalowaniu corelec na kartę SD, nawet po wyłączeniu pilotem boxa dioda nie gaśnie. W androidzie po wyłączeniu zmienia kolor z intensywnego niebieskiego na słabo świecący czerwony. W CE cały czas świeci mocnym niebieskim światłem. Taka niby pierdółka ale razi niemiłosiernie ta dioda. Wiem, można zakleić ale może jest jakiś sposób aby dioda się wyłączała?
Obawiam się, że nie ma możliwości aby tę diodę kontrolować. Ja w jednym z boxów ją wylutowałem. Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ja w jednym nałożyłem opaskę termokurczliwą czarną.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
(25-01-2020, 02:26 PM)ScatMan91 napisał(a): W ustawieniach odtwarzania masz autostart ostatniego oglądanego kanału. Oczywiście chodzi mi o Kodi.

Dzięki.
Faktycznie taka opcja w KODI istnieje i ma się całkiem dobrze.
Nie wiem dlaczego wcześniej nie widziałem tej opcji...  Confused

Co do samego CoreElec - czy ktoś używa IPTV od TeleEleVidene na którymś z BOXów S905 / S905H / S905W / S905X / S912 i może napisać czy wszystko działa bez żadnego problemu na jakimkolwiek sprzęcie? Nie ma problemów z kodekami audio/video i jak wygląda przełączanie kanałów? 

Z góry ogromne dzięki za pomoc w tym temacie.
Jestem nastawiony na zakup którego z tych boxów, tyle że nie mam możliwości by wcześniej go przetestować...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości