Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry Pi 3b Karta Micro SD
#11
Dzięki za radę

Na razie jadę na karcie Kingston industrial 8gb - zero problemów od kwietnia.
Wprawdzie cena trochę wygórowana bo kosztują w tej chwili jakieś 45zł za 8gb , ale uważam że warto Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Kartę spójrz i wybierz w oparciu o tabelkę By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ogólnie unikaj kart innych niż U1. Zarówno Samsung i Sandisk 16 GB mi działały super i nie było problemu.
Z większymi (mimo iż poprawnie przygotowanymi) potrafią być jazdy.
Ale.
Maliny czasami mają walnięty slot na kartę i właśnie potrafi nie czytać kart, czytać po iluś próbach itd.
Na 7 malin z którymi miałem do czynienia (u siebie lub znajomych) w 2 był walnięty czytnik (a w zasadzie popsuł się po krótkim użytkowaniu urządzenia).
Nigdy nie zostawiałem maliny podłączonej do prądu, czasami uruchamiałem kilka razy dziennie, wyciągałem i wkładałem kartę. Nie zmieniałem parametrów mountowania (głęboko wierzę, że systemy dedykowane do tego urządzenia mają ustawione właściwe parametry).
Jest jeszcze jedna opcja - sprawdź czy masz wystarczający zasilacz (minimum to 2,5A).
Odpowiedz
#13
Odpowiedz
#14
Z tym walniętym slotem to może być coś na rzeczy - miałem jedną 3b która mogła mieć taki feler.

Zastanawia mnie jeszcze dedykowana karta z systemem OSMC :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ale cena odstrasza, choć to podobno jakaś specialna wersja micro sd specjalnie pod OS , ale ile w tym prawdy?
Odpowiedz
#15
Witam, ja uzywam w moim Pi zamiast microkarty -  pena. Na nim mam raspbiana buster i smiga bez problemu. Openelec z kodi tez hula.
Odpowiedz
#16
(08-06-2020, 12:57 PM)lanumisu napisał(a): Witam, ja uzywam w moim Pi zamiast microkarty -  pena. Na nim mam raspbiana buster i smiga bez problemu. Openelec z kodi tez hula.
No można i tak... przynajmniej w starszych RPI w przypadku 4b dopiero z tydzień temu pojawiła się możliwość botowania z USB i nie jest to jeszcze dopracowane.

Podziękowali: lanumisu
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Zastanawiam się nad użyciem modułów emmc zamiast karty. Jest nawet do niej adapter i można włożyć w miejsce karty By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Testował może ktoś takie rozwiązanie?
Odpowiedz
#18
Odpowiedz
#19
Czyli ten czytnik pozwala na zapis i odczyt. Na logikę powinno działać.
Odpowiedz
#20
Na logikę powinno... ale zauważ że nie zapewni ci większych prędkości bo i tak będzie podłączone do czytnika w malinie.
Nie wiem czy taka kombinacja ma sens, ale jak byś przetestował to podziel się wnioskami Smile 

ps.

Istnieje Raspberry pi z pamięcią eMMC

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

był nawet media player bazujący na tej wersji:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

ale cena była iście kosmiczna coś około 200$ z tego co pamiętam Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości