Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
#51
Po aktualizacji Coreelec do wersji 9.2.3 Hyperion przestał się wyłączać razem z boksem. Przed aktualizacją po wyłączeniu z pilota podświetlenie też się wyłączało. Teraz będzie świecić nawet całą noc. Dopiero gdy odłączę zasilanie, to podświetlenie się wyłącza. W ustawieniach w przeglądarce nie widzę chyba opcji do tego. Próbowałem aktualizować Hyperiona w dodatkach, ale nic to nie dało. Mogę zrobić coś jeszcze?
Odpowiedz
REKLAMA:



#52
W najnowszym hyperion.ng parametr black powoduje że dalej mi się palą lampki, z pomocą przychodzą tu ustawienia jasności (50 - to 50% w ustawieniach - można sobie samemu dopasować):
hyp_on.sh:

hyperion-remote -L 50

hyp_off.sh:

hyperion-remote -L 0

A więc analogicznie:

Crontab:
0 6 * * * /storage/.kodi/addons/service.hyperion.ng/bin/hyperion-remote -L 0
0 19 * * * /storage/.kodi/addons/service.hyperion.ng/bin/hyperion-remote -L 50

A skrypt wygląda tak:

# -*- coding: utf-8 -*-
import xbmc
import os, sys, subprocess
op = subprocess.call(['hyperion-remote -l | grep \'brightness": 0,\''],shell=True,stderr=subprocess.STDOUT)
if op == 0: # found
xbmc.executebuiltin('Notification(Hyperion,Włączono podświetlenie,1000)')
os.system("hyperion-remote -L 50")
elif op == 1: # not found
xbmc.executebuiltin('Notification(Hyperion,Wyłączono podświetlenie,1000)')
os.system("hyperion-remote -L 0")
elif op > 1: # error
xbmc.executebuiltin('Notification(Hyperion,error,1000)')


(27-06-2020, 08:47 AM)Amfidiusz napisał(a): Po aktualizacji Coreelec do wersji 9.2.3 Hyperion przestał się wyłączać razem z boksem. Przed aktualizacją po wyłączeniu z pilota podświetlenie też się wyłączało. Teraz będzie świecić nawet całą noc. Dopiero gdy odłączę zasilanie, to podświetlenie się wyłącza. W ustawieniach w przeglądarce nie widzę chyba opcji do tego. Próbowałem aktualizować Hyperiona w dodatkach, ale nic to nie dało. Mogę zrobić coś jeszcze?
Sorki - dopiero teraz zauważyłem
- u mnie się wyłącza bez problemu - ale na forum coreelec był temat - ponoć mają poprawić...

Podziękowali: Amfidiusz
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#53
Zmieniłem właśnie boblight na hyperion (boblight nie radzi sobie z czarnymi pasami w materiałach video, więc prawie go nie używałem) i działa ślicznie.
Jakby ktoś potrzebował, to jest fajny skrypt, który automatyzuje instalację na libreelec - ja mam na amd64 - zainstalowało się i ruszyło z kopyta, kilka chwil konfiguracji i działa jak złoto.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Przy okazji:
Jak odpaliłem to padło pytanie z sali (tzn z rodziny Smile ) - czy to może świecić do taktu muzyki?
Odpowiedz
#54
Zainstalowałem hyperiona(alpha9) ( libreelec ) na raspbery pi 3b+ ustawiłem LEDy ale brak efektu świecą tylko niektóre diody brak reakcji czy to wina gpio jestem zielony -proszę o pomoc
czy jest opcja sprawdzenia wyjść z rpi
temat się wyjaśnił - pierwszy pasek led NOK -majfriendy zawalił - jest ok
Odpowiedz
#55
Witam Panowie.

Czy stawiając to na normalnym android TV z zewnętrzna apka Kodi, diody będą działały ze stream Netflix odpalanymi właśnie przez Kodi a nie natywna aplikacja? Bo z natywna to wiem ze nie zadziała.

Drugie pytanie czy standardowa aplikacja YouTube działa z Diodami na Android TV ?
Odpowiedz
#56
Nie zadziała nic co ma blokady DRM. Więc wtyczka z Netflixem też nie zadziała. Standardowa aplikacja YouTube też mi nie działała ale Smart Youtube TV działał.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#57
(06-01-2021, 12:04 PM)mjw napisał(a): Nie zadziała nic co ma blokady DRM. Więc wtyczka z Netflixem też nie zadziała. Standardowa aplikacja YouTube też mi nie działała ale Smart Youtube TV działał.

Dziekuje za konkretna odpowiedz. W takim razie pozostaje jednak kupić telewizor Philipsa.
Odpowiedz
#58
Albo boxa, na który wgrasz CoreELEC. Mam Philipsa z ambi i mam boxa z tym zestawem. Chiński wynalazek nie odstaje od Philipsa. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#59
Ja brałem ostatnio ten (w starym spaliły się diody, a z kuponami wyszło 60zł)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Śmiga lepiej niż ten pierwotnie opisany
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#60
Fajne wideo do testu ambilight: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości