Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowy box
#11
@nixs Po co mi powyższe piszesz/linkujesz [Obrazek: k045.gif]

Ja to wiem, dwa nic nie chcę kupować, a trzy autor tematu kilkakrotnie podkreślił, wagę obecności takiego portu, w doborze specyfikacji, po co mu chcesz "mieszać" przejściówkami, niech sobie na spokojnie kupi, na przykład tego Savio Platinum, i żyje długo i szczęśliwie [Obrazek: k050.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
W przypadku rozdzielaczy video/audio przy 4K nie ma pytania czy się traci, tylko ile się traci przy konkretnym urządzeniu. Trzeba dużo zapłacić za wysokiej jakości spliter (ok. 1.000zł), aby miało to ręce i nogi. Są to urządzenia do użytku profesjonalnego, a nie home cinema. Przerabiałem temat kilka razy, gra nie jest warta świeczki jeśli nie chce się wydawać większej sumy na klocek.
Odpowiedz
#13
Z mojego doświadczenia to genialnym urządzeniem jest Mecool M8S Pro L (3/16GB). Ma oczywiście wspomniane spdif, procek s912, wifi 5ghz, więc z prędkościami nie ma problemu, ogólnie specyfikacja wystarczająca do wszystkiego. Może do ideału brakuje USB 3.0, ale nie używam zewnętrznych nośników, za to torrenty z Elementum (nawet te po 90GB) działają bez problemu. Całość pod nadzorem AndroidTV lub CoreElec z pendrive. Idealnie sprawdza się też pilot bluetooth (wyszukiwanie głosowe i przede wszystkim nie trzeba celować w boxa, żeby go bezproblemowo obsługiwać). Proste i użyteczne urządzenie. Poza tym relatywnie tanie. Używałem z projektorem FHD i głośnikami na minijacka. Można używkę całkiem nieźle trafić na allegro. Moim zdaniem najlepsza alternatywa dla Shielda By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#14
(07-09-2020, 06:04 PM)pshtrop napisał(a): Mecool M8S Pro L (3/16GB). Ma oczywiście wspomniane spdif

Gdzie ten port jest? [Obrazek: k010.gif]

[Obrazek: MuF1EWi.jpg]


pshtrop napisał(a):Moim zdaniem najlepsza alternatywa dla Shielda

[Obrazek: smiech-ruchomy-obrazek-0072.gif] [Obrazek: smiech-ruchomy-obrazek-0072.gif]
Odpowiedz
#15
Ajjj rzeczywiście, mój błąd. Wydawało mi się, że miał jeszcze wejście optyczne, chociaż z racji tego, że nigdy z niego nie korzystałem, zbyt pobieżnie przejrzałem pierwszą lepszą recenzję- w których często zwykle słuchawkowe wejście jest opisane właśnie jako S/PDIF. Mimo wszystko było to dla mnie idealne pudełko do TiviMate, FanFilm, Elementum i wtyczki Telewizja Polska. Shield oczywiście to już całkiem inna półka (zwłaszcza cenowa).
Odpowiedz
#16
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Dzisiaj dotarła do mnie paczuszka z Savio Platinium. Kilka informacji:

> Urządzenie jest bardzo małe. Wielkości zewnętrznego dysku na USB.
> SP/DIF jest umieszczone pomiędzy HDMI, a zasilaniem więc jeśli planujesz przepinać toslinka pomiędzy urządzeniami, to jest to utrudnione.
> Jakość dźwięku przez SP/DIF jest faktycznie świetna, jednak wciąż Spotify gra znaczniej lepiej przez PS4Pro niż przez Savio. (Ze wszystkich sprzętów jakie przewinęło się przez mój dom nie miałem lepszego źródła niż PS4 Pro).
> Sprzęt działa bardzo szybko i sprawnie.
> Urządzenie jest bardzo ładnie wykonane i zapakowane. Strona producenta nie oddaje tego, jak fajnym urządzeniem jest ten Savio....

Dzisiaj wieczorem planuję pierwszy seans z filmem 4K/HDR, dam znać.

Podziękowali: adrt8v
Odpowiedz
#18
A potem coreelec na to i zobaczysz jak fajny to sprzęt...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#19
Właśnie męczę się z androidem. Całe życie na iOS + macOS i teraz wcale nie jest łatwo. Zwyczajne podpięcie dysku HDD pod androida wymaga akrobacji. Może faktycznie postawię na tym linuxa i będzie spokój. Obawiam się tylko obsługi Spdif / HDR. Tutaj jednak wszystko jest out of the box...
Savio Platinium
Odpowiedz
#20
Spdif działa na coreelec bez problemu. Dorzuć wtyczkę audio profiles żeby łatwo przełączać między dźwiękiem na HDMI i na spdif i działa. HDR też bez problemu. A zyskujesz wydajność jakiej na chińczyku na andku nie uzyskasz

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości