Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowy box
#31
Post powyższy zostawiłem dla osób oczekujących rozwiązania out of the box. Nie mam czasu rzeźbić 2 tygodnie przy urządzeniu, aby ewentualnie raz na tydzień obejrzeć na nim film. Wolę dopłacić do Apple TV i zając się życiem.

Producent opisuje: "Obsługa dysków: FAT16/FAT32/NTFS"

Nie jest to zgodne z prawdą. Jeżeli ktoś nie jest zaznajomiony z androidem i nie robił tego wcześniej to będzie musiał kombinować. Walka z wiatrakami i nie jest ona warta, ponieważ Kodi jako aplikacja nie jest tego warta. To urządzenie jako koncepcja jest super, ale dla mnie to jest prototyp/zabawka do rzeźbienia, a nie kompletny produkt. Przez weekend pobawię się i zwracam.

Temat można zamknąć.

---
prywata:
@Łonogrzmot - przestań już nudzić. Wiemy, że masz frustrujące życie i jak masz okazje poczuć się lepszym, to robisz to z podniesioną głową. Nikt nie uważa, że należysz do osób życzliwych. A jak jesteś sfrustrowany to okazujesz to swoją pyszałkowatością, da się zauważyć. Offline jesteś nielubiany, a tutaj masz poczucie kontroli... OK. Przykre, nie zazdroszczę. Jak chcesz to pomagasz, na początku to zrobiłeś - dzięki. eot
Savio Platinium
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
(11-09-2020, 07:56 PM)Krish napisał(a): Wiemy, że masz frustrujące życie
Nikt nie uważa, że należysz do osób życzliwych.
A jak jesteś sfrustrowany to okazujesz to swoją pyszałkowatością, da się zauważyć.
Offline jesteś nielubiany
Przykre, nie zazdroszczę

Dobre, ale okay My tu nie o domorosłym "doktoracie" z psychologii, czy "szklanych kulach" [Obrazek: k045.gif]

Krish napisał(a):Nie mam czasu rzeźbić 2 tygodnie przy urządzeniu, aby ewentualnie raz na tydzień obejrzeć na nim film. Wolę dopłacić do Apple TV i zając się życiem.

A mi się nie chce, 2 tygodnie "przepisywać" tutaj oczywistych wskazówek/treści z wyszukiwarek internetowych, aby ktoś na urządzeniu ewentualnie raz na tydzień obejrzał film, wolę zająć się życiem, które mam zbyt piękne, aby je sobie "skracać" wyręczaniem wygodnych...

Parafrazując...nie jestem zupą pomidorową, nie trzeba mnie lubić  [Obrazek: s0427.gif]

Faktycznie, zwróć, po co się "męczyć", 3maj się [Obrazek: s035.gif]
Odpowiedz
#33
(11-09-2020, 03:34 PM)Krish napisał(a): Android jako core do zadań multimedialnych to najgorsza platforma z jaką miałem do czynienia.

1. Brak możliwości odtwarzania filmów z HDD. NTFS nie odczytuje, macowego systemu plików również.
2. Konieczność stawiania NAS'a, aczkolwiek nie wiem czy i to pomoże, ponieważ nawet po USB 3.0 nie zachwyca.
3. Kodi odtwarza filmy..... brzydko. Zrobiłem kilka próbek i nie osiągam płynności obrazu, a jakość jest wątpliwa. Nie ma to nic wspólnego z jakością jaką oferuje np. Apple TV.
4. Plex na androidzie to taki sam bubel jak na Ps4 pro. Nadaje się do 1080p, a nie 4K. Buforuje, wczytuje, buforuje, wczytuje. Trzeba mieć złotą cierpliwość albo oglądać 720p.

Wnioski: spróbuję postawić na tym linuxa, BYĆ MOŻE pomoże. Jeśli nie to kosz i pogodzę sie z rozdzielaczem SP/DIF. Ta puszka na androidzie to męczarnia.


JEDYNY plus tej puszki to obsługa VOD od TVP i iPlaTV, aby sobie obejrzeć mecz. Nic poza tym.

Odniosę się do tego co napisałeś chociaż nie jestem fanem androida bo większość pudełek mam z CoreELEC. Ale coś nie tak jest w twoim poście.
1. Odtwarzanie filmów z HDD dodanych do biblioteki (mowa o REMUXach) działa bez problemu.
2. Konieczność stawiania NASa? Nie rozumiem. U mnie NAS działa i każde urządzenie z CE, a nawet z Androidem łączy się bez problemu poprzez SMB (sieć wewnętrzna 1 Gbps).
3. Płynność też bez problemu.
4. PLEX mam na serwerze z Ubuntu 18 na dedyku z Xeonem i 32GB RAM, 1 Gbps i każde urządzenie w domu z wtyczką do PLEX odtwarza pliki bez "pierdnięcia". Przykładowy plik 2160p.UHD.BluRay.REMUX.HEVC.TrueHD.7.1 (Szybkość transmisji 52829 kbps, Size 40.38 GB).

Android ma swoje wady, których też nie akceptuje ale można z takim pudełkiem działać bez kombinacji. Ja jednak preferuje CoreELEC - wtedy nawet można sobie podpiąć w całości DIY Ambilight. Smile

Jeśli mowa o Apple TV to jak masz ochotę i potrzebę korzystania tylko z "legalnych" VOD to może być rozsądne rozwiązanie. Jednak wydajnościowo to dalej klapa. Każdy powinien wybrać sprzęt pod siebie.

Podziękowali: Krish
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#34
Zacząłem właśnie z libreelec i na dzień dobry:

[Obrazek: xA2OB6gl.png]


Zerknę jeszcze na coreelec.org
Savio Platinium
Odpowiedz
#35
Nagrywam obrazu na kartę na macu aplikacja etcher. Olej LibreELEC, CoreELEC jest idealnie skrojone na boxy z amlogic.

Podziękowali: Krish
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#36
(11-09-2020, 09:51 PM)mjw napisał(a): Nagrywam obrazu na kartę na macu aplikacja etcher. Olej LibreELEC, CoreELEC jest idealnie skrojone na boxy z amlogic.

Też próbowałem:
[Obrazek: K6L3UCul.png]

[Obrazek: vKFpqr0l.png]


plik: CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.4.2-Generic.img.gz
Savio Platinium
Odpowiedz
REKLAMA:



#37
A zerknij jeszcze tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Goście mają problemy identyczne z etcher na MacOS. Jest kilka rozwiązań podanych. Może pomóc odpalanie z konsoli przez sudo

Podziękowali: Krish
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#38
Big Grin 
@Tomek @mjw postawiłem Coreeleca i... to jest zupełnie inna bajka Big Grin 

Pytania są następujące:
- Pendrive z systemem wpięty jest pod USB 2.0
- Dysk HDD (ext4) wpinam pod USB 3.0

niestety co jakiś czas film buforuje się i nie wiem co jest wąskim gardłem. Sam pendrive? Fakt, że jest w porcie USB 2.0? Czy też dysk twardy?

Nie wiem jakiej przepustowości są karty SD, nigdzie takowych nie używam. Nie wiem też czy słusznie założyłem, że port USB 3.0 oraz USB 2.0 będą szybsze od slotu karty SD... Dajcie znać gdzie popełniam błąd Big Grin



Zauważyłem, że CoreELEC radzi sobie zarówno z ext4 jak i macowym APSF. Czy dla funkcjonowania całego systemu jakiś konkretny system plików jest lepszy/preferowany?

PS
Zastanawiam się jeszcze ile zyskam na instalacji systemu bezpośrednio w urządzeniu?
Savio Platinium
Odpowiedz
#39
Karta microSD hc10 na pewno będzie lepsza niż jakikolwiek pendrive, zawsze na penie są straty. Także leć kupić kartę microSD hc10 (ja mam Toshiby) i będzie hulać jak ta lala. Instalacja na emmc daje w sumie różnice w czasie uruchamiania... Ale nie wielką.
Dyski które podpinam mam w ext3 - bo w sumie wszędzie lecę na linuksach i inne systemy plików mi nie są potrzebne

No instalacja w emmc zawsze wiąże się z ryzykiem uwalenia boxa. No i utratą gwarancji. Ale na dobrej karcie sd będzie działać praktycznie tak samo.
Czytaj poradniki - mamy najlepiej w PL opracowany ten temat

Podziękowali: Krish
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#40
Kupiłem kartę U3 pod 4K, postawiłem system i niestety wciąż przerywa transmisję obrazu. Myślę, że to jednak dysk tutaj stanowi problem.
Savio Platinium
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości