Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T95N Mini M8S Pro - 9082xs wifi a CoreELEC
#1
Witam!

Od kilku lat posiadam tv boxa zwanego T95N Mini M8S Pro z S905X 2gb RAM i 8 GB FLASH.

Kombinowałem z wieloma romami pod Androidem i za każdym razem kończyło się podobnie: lagi, kodi łapało błędy, problemy z usypianiem etc.
Kiedy dowiedziałem się o CoreELEC byłem zachwycony. Niestety czar prysł po instalacji - brak WIFI, czego powodem jest wspaniała karta w tym urządzeniu: 9082xs. Do tej karty dostępne są tylko drivery na stary kernel więc niestety z CoreELEC musiałem zrezygnować, ale natrafiłem na forka AlexELEC. Ten oparty jest na starszym kernelu i wifi działa na nim doskonale, ale nie może być za pięknie. Autor dorzucił do zestawu jakieś ukraińskie repo i inne super dodatki, które często uniemożliwiają funkcjonowanie np. fanfilm.

Czy idzie jakoś je usunąć (konwencjonalnie w kodi się nie da)?

W sumie całe źródło jest tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. więc teoretycznie idzie to skompilować bez tych dodatków.

Opcjonalnie jedyne co mi przychodzi do głowy to albo znaleźć kartę wifi, która współpracuje z CoreELEC albo wiercić przez pół domu by pociągnąć kabel.

Z góry dzięki za wszelkie pomysły.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Witaj

Może zanim zaczniesz kuć sciany przetestuj proste i tanie rozwiązanie w postaci kart wi-fi pod USB na chiposecie RTL8188

np:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

korzystam z takiej karty na raspberry pi ale na boxie też zadziała nie ma problemu nawet na najnowszym karnelu... prędkości nie są może jakieś super zwykle 12mb-14mb ale wystarcza.

Jeśli u ciebie nie zda egzaminu to wiele nie stracisz Smile 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Pewnie idzie je usunąć. Ale musimy wiedzieć co to Smile
Zastosuj się do tego, i podaj mi listę tych rozszerzeń - koniecznie z logów żebym widział wersję.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zawsze można je nadpisać inną wersją - można podmienić repozytorium które zawiera te dziwne dodatki i wskazać w nim np. repo fanfilm - wtedy nie będzie aktualizował tych dodatków, a ręczna poprawa na prawidłowe wersje (troszkę roboty) załatwi problem z aktualizacjami.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
BTW - ja bym wiercił chałupę co by kabel mieć - najlepsiejsze rozwiązanie
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Można w ten sposób - ale i tak pozostaną zależności które są w innych wersjach. Trzeba będzie wymusić ręcznie ich aktualizację - jak podasz logi to zrobimy co trzeba Wink
A metoda z host też jest prosta Smile

Podziękowali: OlaszPL
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
Prędkość możesz mieć większą u mnie działa słabo bo ma dwie grube ściany po drodze...
Na PC mam kartę

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

i na niej cały czas jest ponad 100mb niestety do raspberry pi jej nie podłączę z uwagi na gabaryty i duży pobór prądu z USB...

Kabel oczywiście najlepszy...

Podziękowali: OlaszPL
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości