Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Włączenie możliwości dodawania widżetów w Wolf Launcher
#1
Bug 
[Obrazek: screen-2021-01-30-072953-1.png]
Witam.

Jako że temat staje się powoli nudny, postanowiłem na szybko napisać poradnik jak włączyć widżety w Wolfie, żeby móc odsyłać do tego tematu. Przejdźmy do rzeczy.

Co potrzebujemy?
Procedurę można także przeprowadzić przy pomocy smartfona z androidem instalując na nim Remote ADB Shell ze Sklepu Play. Łatwiej wtedy będzie nam wklepać linijkę, ew skopiować. Metoda dowolna. Big Grin

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia waszego sprzętu. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Przed operacją musimy włączyć debugowanie usb na tv boxie. Jak to zrobić:
  • USTAWIENIA/ INFORMACJE/ na dole szukamy KOMPILACJA, klikamy 7 razy do pojawienia się napisu "NIE MA POTRZEBY, JUŻ JESTEŚ PROGRAMISTĄ
Następnie przechodzimy.
  • USTAWIENIA/ USTAWIENIA URZĄDZENIA/ OPCJE PROGRAMISTY/ DEBUGOWANIE USB lub DEBUGOWANIE SIECI, włączamy.
Przechodzimy do Remote ADB Shell.
1. W polu "IP address or host name" wpisujemy nasz adres IP. Drugie pole pozostawiamy domyślnie wypełnione (5555)
2. Klikamy "CONNECT"

[Obrazek: Ustawienia-20210729-084912.png]

3. Wyskoczy okienko "Zezwolić na debugowanie sieci?" Klikamy OK (możemy zaznaczyć, aby zawsze zezwalał)

[Obrazek: Tech-Figure-Use-a-CUSTOM-LAUNCHER-with-W...-7m26s.png]

4.Wpisujemy komendę udzielającą uprawnienia dla Wolf Launchera.

appwidget grantbind --package com.wolf.firelauncher --user 0

5. Zatwierdzamy. Po poprawnym wpisaniu komendy nie powinien wyskoczyć żaden komunikat, a terminal jest gotowy do wpisania kolejnej komendy.

[Obrazek: screen-2021-07-29-091675.png]

6. Od teraz możemy dodawać widżety do Wolf Launchera.

W komentarzach możecie się dzielić apkami, które współpracują z Wolfem. Od siebie polecam By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować..

Podziękowali: ManyPL, mjw, wajnert, muzior, jacekgothic, dabroviec, maxloud, JakubiXxon
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
@Matheusz powinno być:

appwidget grantbind --package com.wolf.firelauncher --user 0

Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
@mjw ja nie ogarniam tego tutejszego edytora. Było dobrze, to coś usunęło. Dzięki, poprawię. :-)
Odpowiedz
#4
Witam, ja po wpisaniu IP i portu 5555 mam:
Connection Failed
Odpowiedz
#5
Box jak na profilu? Mi box?
Na pewno wpisane poprawnie?
Robisz to na boxie czy telefonie? Telefon musi być w tej samej sieci wifi.

Spróbuj włączyć debugowanie USB w opcjach programisty.
  • USTAWIENIA/ INFORMACJE/ na dole szukamy KOMPILACJA, klikamy 7 razy do pojawienia się napisu "NIE MA POTRZEBY,JUŻ JESTEŚ PROGRAMISTĄ
Następnie przejdź:
  • USTAWIENIA/ USTAWIENIA URZĄDZENIA/ OPCJE PROGRAMISTY/ DEBUGOWANIE USB lub DEBUGOWANIE SIECI, włącz i spróbuj jeszcze raz.
Odpowiedz
#6
To CANAL+ BOX 4K, debugowanie USB i Opcje Programisty mam włączone, zaraz zobaczę czy jest coś o sieci
Edit, Ok poszło, zapomniałem że przywracałem ustawienia fabryczne
Sorki za zamieszanie
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ten poradnik powstał na podstawie C+ Boxa, co widać po nazwie kodowej w terminalu. Nie wydaje mi się, że potrzebne były jakieś dodatkowe czynności. Może coś z siecią. Spróbuj operację wykonać telefonem.
Odpowiedz
#8
Wszystko gra, tylko robiłem to na wyłączonym debugowaniu, gdyż zapomniałem po urlopie ze przywracałem wcześniej ustawienia fabryczne i już nie włączyłem opcji programistycznych ani debugowania USB
Rozumiem, że teraz po wyłączeniu boxa nie będę znikały mi zainstalowane aplikacje i launchery?
Odpowiedz
#9
No i git. Nic się nie będzie działo. Ew po aktualizacji boxa może przywrócić oryginalny launcher, ale wtedy przechodzimy do apki Launcher Manager i jeszcze raz wyłączamy oryginalny.
Odpowiedz
#10
A odinstalować oryginała nie można?
Mnie się podoba skromny launcher(leanbackonfire_v1.17_release), ale nie wiem jak dodać w nim widgety
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości