Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skin Cosmic dla Kodi 19+
Pracuje właśnie nad przebudową horyzontalnego układu strony głównej, jako że z poprzedniego nie byłem zbyt zadowolony, tak ten możliwe że będę używał^^
Planuje zaimplementować do niego jakoś zwiastuny w tle jak i Flix Spotlight, więc będzie to układ kompletny. To początek totalnej przebudowy układów klasycznego/horyzontalnego + nowych widoków dla biblioteki. Miałem krótką przerwę, więc czas się spiąć i zacząć znowu coś robić produktywnego Smile

Tutaj mały podgląd co do tej pory udało mi się zrobić: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Mimo, że to będzie "układ kompletny" tak niestety będzie kilka aspektów w których będą pewne limity. Niestety zapewne z możliwych aspektów ratio, będzie dostępny tylko Poster, więc landscape, fanart i square odpadają. Nie będzie opcji zmiany sposobu przewijania widgetów, będzie tylko parte na liście, więc przewijanie jak na filmiku. W sumie to tyle Wink Nie ma tragedii Big Grin

Podziękowali: Hubertu, EMR9
Odpowiedz
REKLAMA:



Dzieje się coś?Wink
Odpowiedz
(10-10-2021, 12:52 AM)zborus napisał(a): Dzieje się coś?Wink
Miałem kilka dni przerwy z braku czasu, ale dzisiaj wracam do roboty. W planach poprawa klasycznego układu strony głównej Smile

Podziękowali: zborus, EMR9
Odpowiedz
Mam takie zapytanie odnośnie skina. Czy jest opcja przywrócić te "ramki" do wyglądu z przed tej aktualizacji - albo dodać opcję zmiany - tak jak były na przezroczyste ??

[Obrazek: n21aXCd.png]

I druga sprawa - problem z OSD w kliencie PVR jest taki że po odpaleniu kanału... nie da sie go wyłaczyć ... brakuje przycisków... Ale nei wiem, to może być problem u mnie więc jeśli ktoś może potwierdzić że jest tak u was to byłbym wdzięczny
[Obrazek: sgF4Hy9.jpeg]

Podziękowali: kodicherry
Odpowiedz
Chyba trzeba kliknąć ze dwa razy na OK ... i powinny się pojawić. Lub kliknąć na strzałka w dół. Fakt trochę to upierdliwe jednak to moja subiektywna ocena. Może zmienić na coś intuicyjnego :-)
Odpowiedz
(19-10-2021, 09:46 PM)kris777 napisał(a): Chyba trzeba kliknąć ze dwa razy na OK ... i powinny się pojawić. Lub kliknąć na strzałka w dół. Fakt trochę to upierdliwe jednak to moja subiektywna ocena. Może zmienić na coś intuicyjnego :-)
Tak masz rację faktycznie... jesi się używa na pc jest to dość problematyczne. I w sumie zaskakujące. Trzeba wyczucia żeby pokazały się klawisze nawigacyjne typu "stop" etc jeśli o OSD chodzi. Człowiek przyzwyczajony po prostu do tego ze jest to cały czas widoczne.
Odpowiedz
REKLAMA:



No skin jest mega ale te ramki nie wiem po co dodane Big Grin . Bardziej prosiłbym o nastawienie się na widoczność wybranej kategorii w menu głównym bo w tej chwili jest bardzo słabe podświetlenie no i oczywiście dodanie kilku nie co większych czcionek do wyboru lub zaznaczenie wyboru kolorem.

Podziękowali: heppen_
Odpowiedz
(23-10-2021, 06:45 PM)kodicherry napisał(a): No skin jest mega ale te ramki nie wiem po co dodane Big Grin . Bardziej prosiłbym o nastawienie się na widoczność wybranej kategorii w menu głównym bo w tej chwili jest bardzo słabe podświetlenie no i oczywiście dodanie kilku nie co większych czcionek do wyboru lub zaznaczenie wyboru kolorem.

Kilka rzeczy jest do poprawki to fakt. Postaram się je usprawnić niedługo. Na razie robię sobie krótkie "wakacje" Smile
Odnośnie czcionek to się zobaczy. Utrzymywanie kilku rodzai czcionek jest dodawaniem sobie niepotrzebnej pracy w momencie, gdy skin rozwija się tempem jakim rozwijałem go niedawno. Chodzi o ciągłe zmiany, które są wprowadzane. Pomyślę o tym, kiedy tempo rozwoju trochę zwolni Wink

(19-10-2021, 05:55 PM)LukasS napisał(a): Mam takie zapytanie odnośnie skina. Czy jest opcja przywrócić te "ramki" do wyglądu z przed tej aktualizacji - albo dodać opcję zmiany - tak jak były na przezroczyste ??

[Obrazek: n21aXCd.png]

I druga sprawa - problem z OSD w kliencie PVR jest taki że po odpaleniu kanału... nie da sie go wyłaczyć ... brakuje przycisków... Ale nei wiem, to może być problem u mnie więc jeśli ktoś może potwierdzić że jest tak u was to byłbym wdzięczny
[Obrazek: sgF4Hy9.jpeg]

Ehh... ciężko każdemu dogodzić Big Grin
Wiele osób sobie chwali nowy layout, inni hejtują. Dodam opcję wyłączenia ich. Tak chyba będzie najrozsądniej. Co do OSD to z założenia miało być proste i minimalistyczne, dlatego domyślnie przyciski się nie odsłaniają, a nie myślałem podczas projektowania tego o obsłudze myszką.
W wolnej chwili pomyślę, czy dałoby radę zrobić opcję, która będzie triggerowała przyciski po naciśnięciu OK, a nie dwukrotnym.

Podziękowali: EMR9
Odpowiedz
(24-10-2021, 09:54 AM)enefem napisał(a):
(23-10-2021, 06:45 PM)kodicherry napisał(a): No skin jest mega ale te ramki nie wiem po co dodane Big Grin . Bardziej prosiłbym o nastawienie się na widoczność wybranej kategorii w menu głównym bo w tej chwili jest bardzo słabe podświetlenie no i oczywiście dodanie kilku nie co większych czcionek do wyboru lub zaznaczenie wyboru kolorem.

Kilka rzeczy jest do poprawki to fakt. Postaram się je usprawnić niedługo. Na razie robię sobie krótkie "wakacje" Smile
Odnośnie czcionek to się zobaczy. Utrzymywanie kilku rodzai czcionek jest dodawaniem sobie niepotrzebnej pracy w momencie, gdy skin rozwija się tempem jakim rozwijałem go niedawno. Chodzi o ciągłe zmiany, które są wprowadzane. Pomyślę o tym, kiedy tempo rozwoju trochę zwolni Wink

(19-10-2021, 05:55 PM)LukasS napisał(a): Mam takie zapytanie odnośnie skina. Czy jest opcja przywrócić te "ramki" do wyglądu z przed tej aktualizacji - albo dodać opcję zmiany - tak jak były na przezroczyste ??

[Obrazek: n21aXCd.png]

I druga sprawa - problem z OSD w kliencie PVR jest taki że po odpaleniu kanału... nie da sie go wyłaczyć ... brakuje przycisków... Ale nei wiem, to może być problem u mnie więc jeśli ktoś może potwierdzić że jest tak u was to byłbym wdzięczny
[Obrazek: sgF4Hy9.jpeg]

Ehh... ciężko każdemu dogodzić Big Grin
Wiele osób sobie chwali nowy layout, inni hejtują. Dodam opcję wyłączenia ich. Tak chyba będzie najrozsądniej. Co do OSD to z założenia miało być proste i minimalistyczne, dlatego domyślnie przyciski się nie odsłaniają, a nie myślałem podczas projektowania tego o obsłudze myszką.
W wolnej chwili pomyślę, czy dałoby radę zrobić opcję, która będzie triggerowała przyciski po naciśnięciu OK, a nie dwukrotnym.
Ja nie hejtuję , brońcie wszyscy wyklęci. Po prostu zapytałem czy jest opcja , czy też nie Smile Skin cały czas jest super funkcjonalny, natomiast personalnie spytałem o możliwość "przywrócenia" przezroczystych ramek , które były przed aktualizacją , bądź może dodania "koloru do wyboru który byłby przezroczysty" , jak by to głupio nie brzmiało Smile Ciągle tez czekam na układ menu "na górze / bądź na dole" Tongue


A co do OSD - myslałem że brak przycisków - a używam kodi na kompie i obsługuje myszką - jest błędem bądź problemem u mnie. Ale okazało się ze wystarczy walnąć w enter czy strzałkę w dół jak kolega mi napisał wcześniej... i przyciski już są przy każdej zmianie kanału. Wiec i tutaj temat jeśli o mnie chodzi zamknięty i wyjaśniony. Skin sam w sobie robi robotę. Jest mega lekki , świetnie wygląda i rewelacyjnie prezentują się widoki we wtyczkach, jeśli chodzi o listy filmów, seriali...

Ma swoje minusy - co nie jest hejtem , po prostu wynikową jego przeznaczenia , głównie pod obsługę pilotem. Obsługa myszką wymaga przyzwyczajenia się do pewnych rzeczy i wyrobienia sobie pewnych "nawyków". Ale coś za coś.
Odpowiedz
(24-10-2021, 04:23 PM)LukasS napisał(a):
(24-10-2021, 09:54 AM)enefem napisał(a):
(23-10-2021, 06:45 PM)kodicherry napisał(a): No skin jest mega ale te ramki nie wiem po co dodane Big Grin . Bardziej prosiłbym o nastawienie się na widoczność wybranej kategorii w menu głównym bo w tej chwili jest bardzo słabe podświetlenie no i oczywiście dodanie kilku nie co większych czcionek do wyboru lub zaznaczenie wyboru kolorem.

Kilka rzeczy jest do poprawki to fakt. Postaram się je usprawnić niedługo. Na razie robię sobie krótkie "wakacje" Smile
Odnośnie czcionek to się zobaczy. Utrzymywanie kilku rodzai czcionek jest dodawaniem sobie niepotrzebnej pracy w momencie, gdy skin rozwija się tempem jakim rozwijałem go niedawno. Chodzi o ciągłe zmiany, które są wprowadzane. Pomyślę o tym, kiedy tempo rozwoju trochę zwolni Wink

(19-10-2021, 05:55 PM)LukasS napisał(a): Mam takie zapytanie odnośnie skina. Czy jest opcja przywrócić te "ramki" do wyglądu z przed tej aktualizacji - albo dodać opcję zmiany - tak jak były na przezroczyste ??

[Obrazek: n21aXCd.png]

I druga sprawa - problem z OSD w kliencie PVR jest taki że po odpaleniu kanału... nie da sie go wyłaczyć ... brakuje przycisków... Ale nei wiem, to może być problem u mnie więc jeśli ktoś może potwierdzić że jest tak u was to byłbym wdzięczny
[Obrazek: sgF4Hy9.jpeg]

Ehh... ciężko każdemu dogodzić Big Grin
Wiele osób sobie chwali nowy layout, inni hejtują. Dodam opcję wyłączenia ich. Tak chyba będzie najrozsądniej. Co do OSD to z założenia miało być proste i minimalistyczne, dlatego domyślnie przyciski się nie odsłaniają, a nie myślałem podczas projektowania tego o obsłudze myszką.
W wolnej chwili pomyślę, czy dałoby radę zrobić opcję, która będzie triggerowała przyciski po naciśnięciu OK, a nie dwukrotnym.
Ja nie hejtuję , brońcie wszyscy wyklęci. Po prostu zapytałem czy jest opcja , czy też nie Smile Skin cały czas jest super funkcjonalny, natomiast personalnie spytałem o możliwość "przywrócenia" przezroczystych ramek , które były przed aktualizacją , bądź może dodania "koloru do wyboru który byłby przezroczysty" , jak by to głupio nie brzmiało Smile Ciągle tez czekam na układ menu "na górze / bądź na dole" Tongue


A co do OSD - myslałem że brak przycisków - a używam kodi na kompie i obsługuje myszką - jest błędem bądź problemem u mnie. Ale okazało się ze wystarczy walnąć w enter czy strzałkę w dół jak kolega mi napisał wcześniej... i przyciski już są przy każdej zmianie kanału. Wiec i tutaj temat jeśli o mnie chodzi zamknięty i wyjaśniony. Skin sam w sobie robi robotę. Jest mega lekki , świetnie wygląda i rewelacyjnie prezentują się widoki we wtyczkach, jeśli chodzi o listy filmów, seriali...

Ma swoje minusy - co nie jest hejtem , po prostu wynikową jego przeznaczenia , głównie pod obsługę pilotem. Obsługa myszką wymaga przyzwyczajenia się do pewnych rzeczy i wyrobienia sobie pewnych "nawyków". Ale coś za coś.
Spoczko Smile

Być może jutro wrócę do regularnej pracy nad skórką, więc zobaczę co da się poprawić.
Co do układu "menu na górze" to jest już taki Smile Sprawdź proszę układ poziomy Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości