Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze boxa pod kodi
#1
Cześć,

Szukam boxa do kodi. W tv mam tizena, więc na certyfikacji netflixa mi nie zależy. Plusem byłoby, gdyby kodi startowało automatycznie.
Myślałem o takich boxach:
  • terminal HP T520 i zainstalowanie libreelec (GX-212JC z Radeonem R2E) - na allegro ok. 150zł,
  • canal+ box, ale nie wiem, czy jest tu możliwość dualboota - na allegro ok. 150zł,
  • X96 Max+ - najdroższy - na allegro ok. 200zł,
  • amazon fire stick 4k - na allegro ok. 200zł.
Fire Stick raczej odpada, ponieważ nie ma praktycznie żadnych portów, chyba, że jest możliwość podłączenia huba usb.

Jak myślicie, który z tych sprzętów będzie najlepszy. Za terminalem przemawiają porty usb i możliwość podłączenia napędu optycznego. Tylko pytanie o prędkość działania kodi na tym sprzęcie. Niby karta graficzna obsługuje h.265, więc chyba powinno być ok. Może pominąłem jakiś sprzęt, albo do jakiegoś warto dopłacić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
X96 Max+ - najdroższy - na allegro ok. 200zł,

Ja bym brał i stawiał CoreELEC. Delikatny problem z chłodzeniem więc trzeba coś pokombinować ale sprzęt rakieta. Smile

Podziękowali: Kodiase
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Mibox 4k

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#4
(01-10-2021, 06:22 AM)Kodiase napisał(a): Szukam boxa do kodi. 

Andrewko napisał(a):Mibox 4k

[Obrazek: smiech-ruchomy-obrazek-0050.gif]

Podziękowali: somer
Odpowiedz
#5
(01-10-2021, 10:12 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(01-10-2021, 06:22 AM)Kodiase napisał(a): Szukam boxa do kodi. 

Andrewko napisał(a):Mibox 4k

[Obrazek: smiech-ruchomy-obrazek-0050.gif]
Coś nie tak?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#6
Ten terminal jako HTPC to ja bym odpuścił... ten X96 Max+ na S905X3 z zainstalowanym coreelec robi z niego miazgę pod każdym względem Smile

Amazon fire stick 4k- HUB podłączysz ale nie obsługuje systemu plików innego niż FAT32 czyli jako odtwarzacz plików z HDD/pendrive nie nadaje się do niczego.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Dużo zależy od tego z jakim sprzętem ma to współpracować.Jeżeli z systemem KD to żaden z nich nie obsłuży gęstych formatów audio, jeżeli wyłącznie z TV to najbardziej wszechstronny pod względem odtwarzanych formatów jest firestick 4k ,pod tym względem przewyższa nawet Nvidia Shield ,która nie czyta HDR10+ a skoro masz Tizen w TV to jest to najprawdopodobniej Samsung czyli progresywny HDR jest właśnie w formacie HDR10+ a nie DV.
Pozostaje pytanie ,na ile niezbędne jest Ci podłączenie HDD sformatowanego w ntfs- pliki filmowe możesz zawsze odtwarzać w sieci przez kodi lub plex.
Odpowiedz
#8
(01-10-2021, 02:11 PM)Andrewko napisał(a):
(01-10-2021, 10:12 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(01-10-2021, 06:22 AM)Kodiase napisał(a): Szukam boxa do kodi. 

Andrewko napisał(a):Mibox 4k

[Obrazek: smiech-ruchomy-obrazek-0050.gif]
Coś nie tak?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Dzięki wziąłem mi boxa, ale tak na poważnie to proszę o informację, dlaczego uważasz, że jest on lepszy, od tych opcji, które wymieniłem.
Jest on o ok. 100zł droższy od pozostałych, a posiada gorszy procesor od canal+ i x96 max+, brak złącza ethernet. Jakie ma "plusy dodatnie", które sprawiają, że jest on lepszy od wymienionych box'ów.


Wracając do tematu.
1. Czy firestick obsługuje libreelec, czy moża zrobić dual boot? Z tego co czytałem na firesticku kodi na androidzie się tnie.
2. Mam telewizor Samsunga RU8000, więc HDR prawie nie istnieje (345 cd/m²). Do telewizora podłączony jest zestaw stereo przez wyjście optyczne. Więc chyba na standardy dźwięku, czy HDR nie mam, co patrzeć.
3. Zamierzałem podpiąć zewnętrzny napęd optyczny, czy firestick albo x96 obsłuży taki napęd?
3. Bardziej skłaniam się w kierunku x96 max+, ale dużo czytałem o x96 max+, że można trafić na podróbki, czy zakup na allegro jest bezpieczny?
4. Co do problemów z chłodzeniem x96 max+, czy możecie przybliżyć temat? Trzeba montować jakiś wentylator dodatkowo, czy dokupić radiator i przykleić?
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
Canal+ box 4K idealnie się nadaje na Coreelec.
Trochę problemów stwarza na początku bo wymagany jest hub usb najlepiej z wbudowanym czytnikiem kart SD. Jak się skonfiguruje pilota , można podpiąć bezpośrednio do USB pena czy kartę SD w czytniku.
Pilocik tez działa bardzo dobrze , trzeba tylko zmienić przypisanie klawiszy, niestety nie działa wyszukiwanie głosowe.

Podziękowali: Kodiase
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości