Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool km6 deluxe - prośba o pomoc
#21
Poleć mi proszę jakiegoś boxa - jestem już tak zrezygnowany z tego mecool.
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
Na dzień dzisiejszy uzywam firestick 4k. Owszem w najblizszym czasie (black friday) planuje dokupienie Nividie Shield pro ale wyłacznie z dwóch powodów: 1 -mam dośc rozbudowany system KD więc zalezy mi na bezstratnych formatach audio (dts hd ma, dolby true hd równiez w wersji atmos) a korzystając z RD mam dostęp do plików z taka wersją dzwiekową ,2-niestety o ile z wszystkich platform streamingowych firestick odtwarza Dolby Vision bez najmniejszych problemów o tyle nie moge go zmusic pomimo wielu prób do bezproblemowego odtwarzania tego typu plików mkv/mp4 czyli przez RD (Atmos na DD+ jest odtwarzany bezproblemowo).Takich materiałów trafia sie coraz więcej np.wiekszosc produkcji Apple TV ,wiec dla mnie gra jest warta świeczki.
Jednak nawet po zakupie Nvidii ,firestick pozostanie w dalszym ,ciagłym uzyciu , bo niestety nawet Nvidia nie jest idealna i nie odtwarza HDR10+ z czym akurat bezproblemowo radzi sobie firestick.

ps.W tym miesiacu wychodzi nowa, mocniejsza wersja firesticka - gęstych formatów audio nie bedzie przekazywał na pewno ale czy poradzi sobie z DV w mkv to na razie wielka niewiadoma.
Odpowiedz
#23
A wiesz może czy wychodzi nowa wersja fire tv cube?

Wracając do tematu natrafiłem jeszcze na taki wątek: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Problem jest ten sam i dokładnie to co zaobserwowałem: Dotyczy przede wszystkim starych filmów.

"For whoever bumps into this thread, this is how I finally fixed the issue: I manually added all my display's supported resolutions to the whitelist in Settings->System->Display. I will try to figure out why Kodi doesn't do this on its own, since the driver announces all supported resolutions."
I tutaj moje pytanie: Jak to zrobić? W jaki sposób dodać rozdzielczości do białej listy?
Odpowiedz
#24
O nowym Fire cube na razie nic nie wiadomo.
Próbowaliśmy Ci pomóc dokładnie w ten sposób, niestety by dodac rozdzielczośc do białej listy musi być ona wyswietlana w tabeli ,do czego twojego mecoola nie możesz zmusić.
Sprawdż jeszcze w ustawiniach systemowych/wyswietlacz czy właściwie rozpoznaje monitor.
Odpowiedz
#25
[Obrazek: JRy5Nxel.jpg]

Nie wiem czy o to chodzi bo nic więcej o monitorze w tej zakładce nie mam, a jestem w trybie eksperckim.
Odpowiedz
#26
Tu masz link do wersji kodi gdzie biala lista na pewno działa prawidłowo.Dodatkowo jest to poprawka na której powinno działac DV z mkv.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

btw. Ponownie sprawdziłem 32-bitowa kompilację z tego linka Kodi na firesticku.Dolby vision działa prawidłowo dla mkv !!!
Co prawda nadal jest problem z mp4 ale to już tylko połowa problemu.

Podziękowali: milkfish
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Wielkie dzięki. Za chwilę instaluję 32 bits (ARM) build i sprawdzam czy śmiga.

Niestety nadal to samo.
Na białej liście mam nadal możliwą do zaznaczenia tylko jedną pozycję.
Odpowiedz
#28
A na innym kabli HDMI sprawdzałeś? Może kabel szwankuje i tv nie zapodaje wszystkich właściwych częstotliwości/rozdzielczości dla białej listy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#29
Tak. Sprawdzałem inny kabel HDMI 2.0 i ten sam problem. Wyczerpałem już pomysły. Wink
Odpowiedz
#30
Chyyyyba udało mi się to ogarnąć.

Przez przypadek natrafiłem na ustawienie w tvboxie: Playback settings -> HDMI self-adaptation total mode
Samo w sobie zmieniło tyle, że wreszcie zmieniała się rozdzielczość filmów, na białej liście pojawiło się 23.98. Filmy nadal przycinały.

W kodi:
Settings/Player/Videos-adjust display refresh ratę na on start stop
Synchronizacja playback to display wyłączone.
W proccesing wyłączone hardware acceleration.
System/Display w whitelist zaznaczone 23.98
Allow 3:2 pulldown refresh ratees Off
Allow double refresh rates Off

I to sprawiło, że film zaczął chodzić idealnie, zero klatkowania. Smile

Tylko, że po ponownym uruchomieniu kodi znowu nie zmieniało odświeżania, a na białej liście było tylko 59Hz.  Angry
Dopiero po włączeniu któregoś proccesing, przy włączenie filmu zmieniało rozdzielczość, ale jednocześnie sam processing przycinał materiał prawdopodobnie z racji słabego procka w tym boxie.

W ustawaniach tvboxa zmieniłem na 24Hz i teraz przy ponownym uruchamianiu kodi nie znika już 23.98. Processingi mogą być wyłączone i filmy śmigają bez klatkowania.

Pytanie. Czy to ustawienie 23.98Hz ma wpływ na pogorszenie jakości w nowych/nowszych filmach?
Lub czy da się zapisać na sztywno w kodi 23.98Hz (próbowałem na białej liście, w wyświetlacz/ogólne/częstotliwość odświeżania ale znika przy ponownym uruchomieniu)?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości